Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gebze'nin İstanbul'a Bağlanması için Referandum Yapılmalı mıdır?
« önceki   123 ... 495051

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 51

Gebze'nin İstanbul'a Bağlanması için Referandum Yapılmalı mıdır?
Evet, yapılmalıdır 33.7%  33.7%  [199]
Hayır, Gebze İzmit ile özdeşleşmiş bir ilçedir 44.2%  44.2%  [261]
Nereye bağlı olduğu çok da önemli değil 22.2%  22.2%  [131]
Toplam Oy : 591

guray aydin
2 ay önce - Cum 20 Mar 2020, 16:16

Ne dersiniz,Kocaelide ,butun körfes,dönsun Yalovaya kadar Istanbul olsun ne dersiniz.?Bir soruda benden o Kadar entustirisi olan Gebze neden IST bula baglanmak isterki?Adamlarda para bol...

GOKHAN DEGIRMENCI
2 ay önce - Cum 20 Mar 2020, 16:38
Gebze İstanbul'a bağlanmalı mıdır?

Benim hayalim de Gebze'nin Darıca ilçesinin sahil yazlık beldesi Bayramoğlu mahallesinin Yelkenkaya burnuna kadar İstanbul Tuzla'ya bağlanması. Mevcut durumda Bayramoğlu'nun Kocaeli'ne bağlı olmasından İstanbul'un birçok hizmetlerinden (İETT ulaşımı gibi) faydalanma şansı olmuyor. Planlanan Sahil yolu gibi birçok proje Belediyeler arası bürokratik aksamalara uğruyor.

Jezky
2 ay önce - Cmt 21 Mar 2020, 23:44

İlçe sınırları göz önüne alındığında merkeze uzaklık esas alınır. Şöyle bakınca Gebze, Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit’e uzak kalıyor. Gebze’den İzmit’e gitmek 40-45 dakika iken Tavşantepe metrosuna gitmek 20 dakika. Üstüne bunun Marmaray’ı, İETT otobüsü de var. Komik gelecek ama Gebze’nin İstanbul’a ulaşımı İstanbul’un kırsal sayılan Silivri, Çatalca gibi ilçelerini geçin Avcılar, Başakşehir ve Beylikdüzü’nün birçok noktasından, Esenyurt’tan daha iyi. Günde 3 kez geçen belediye otobüslerine mahkumlar aksi taktirde aktarmalı, minibüslü, üst üste, dolaşmalı trafikli bir seyahat oluyor.

Özetle Gebze, yukarıda saydığım İstanbul ilçelerinden daha fazla İstanbul ilintili. Bu yüzden İstanbul’a bağlanması bence daha hayırlı olur.

Diğer yandan daha önce de söylendiği gibi İstanbul’un Anadolu yakası sınırı çok biçimsiz duruyor. Estetik açıdan da haritada daha iyi duracaktır diye düşünüyorum

Kocaeli küçülür diye üzülenler için bana kalırsa Yalova, Kocaeli’ne bağlanabilir diye düşünüyorum. Zaten eskiden İstanbul’a bağlıymış çok yabancılacaklarını düşünmüyorum. Ama çok da gerekli değil.

CEMAL ÖZEN V40
2 ay önce - Çrş 01 Nis 2020, 11:53

Gebze ile birlikte, Dilovası, Çayırova ve Darıca da İstanbul' bağlanmalı. Hatta Hereke bölgesi de Darıca'ya bağlanıp, İstanbul olmalı. D-100'den gidildiğinde Körfez'e kadar epey boşluk var. Böylece İstanbul-Kocaeli arasında az da olsa belirgin bir boşluk oluşur.

Kralsado
2 ay önce - Çrş 01 Nis 2020, 12:07

Bence cok mantıklı. Kocaeli cok sey kaybetmez ama Istanbul dunyanin en buyuk metropolu olur
Zaten Gebze fiilen Istanbulda

Mehmet BERBER

1 ay önce - Çrş 01 Nis 2020, 21:52

Alıntı:
Mehmet BERBER
7 yıl önce - Cum 22 Şub 2013 09:55

Benim evim Kayışdağı'nda, işim Gebze'de..

Her gün şehirlerarası yolculuk yapıyorum...

Bence Gebze İstanbul'a bağlanmalı....
2013 yılının Şubat ayında bu mesajı yazmışım. Durumum aynen devam ediyor. (Birfarkla, artık Kayışdağı'nda değil de Küçükyalı'da ikamet ediyorum.)

Fakat bugünlerde dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizi de ciddi boyutlarda etkileyen Corona virüsü sebebiyle şehirlerarası ulaşıma kısıtlamalar getirildi. Bugünlerde İstanbul-Gebze arasında her gün işe gidip gelenler şehirlerarası trafik kontrolü sebebiyle çok uzun süreler trafikte kilit halde bekliyor, hatta İçişleri Bakanımız "daha da fazla bekleteceğiz" tarzı bir açıklamada bulundu.
Halbuki İstanbul içinde tarihin en düşük trafik yoğunluğu zamanlarını yaşıyoruz.

Her ne kadar Gebze ilçesi Kocaeli iline bağlı olsa da sanırım günübirlik İzmit-Gebze yönlü işe gidiş-geliş trafiğinin belki de 10-20 katı İstanbul-Gebze yönünde mevcuttur. Şu anki Tuzla-Gebze arasındaki şehirlerarası trafik kontrolü maalesef çok ciddi işgücü kayıplarına yol açmaktadır.

Umarım kısa zamanda bu duruma bir çare bulunur.

Gebze İstanbul'a bağlı bir ilçe olsaydı şehirlerarası trafik kontrolü belki Hereke-Körfez arası bir yerlerde olurdu ve şu anki gibi ciddi problem oluşturmazdı.

mustafaeksi
1 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 08:36

Virüs dolayısı ile gebze İstanbul sayılmalı

Ülkücü Teoman
1 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 08:45

Fiili durumu artık resmiyete dökmek lazım ama kocaelilileri de küstürmemek adına, türkiyenin en küçük Yüz ölçümüne sahip yalovada Kocaeli ye verilmeli. Yalova zaten il olmayı hak eden bir yer değil bence

Teflon Tava
1 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 17:23

Gebze İstanbul'a bağlanmalıdır Çayırova ve darıcada aynı şekilde. Böyle bir referandum desteklenir.

Leyla31

1 hafta önce - Cum 22 May 2020, 22:39

ay yok artık arkadaşlar. yeterince kenar mahalle ve çarpık kentleşme var zaten istanbulun iyice köye mi dönmesini istiyorsunuz nedir?

sayfa 51
« önceki   123 ... 495051
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet