Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
1 ay önce - Cmt 18 Nis 2020, 23:08
İstanbul Hadımköy - Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi


Pandemi (covid-19 - yeni tip corona virüs) nedeniyle sağlık yatırımlarına önem verilmeye devam ediliyor.

https://www.google.com/amp/s/m.ensonhaber.com/had ...ulacak.amp

İnşallah kısa sürede hizmete alınır.erkan_gs_mk

1 hafta önce - Prş 21 May 2020, 23:30

Cemoli, bu bahsettiğin hastane Tarihi Hadımköy Hastanesi ile ilgili bir başlık mı acaba? Kafam karıştı valla.

Zira Tarihi Hadımköy Hastanesi restore ediliyor. Ve restorasyon çalışmaları tamamlanmak üzere.Mustafaa ahmet
1 hafta önce - Cum 22 May 2020, 12:53

Açıkçası bu hastanenin de prefabrik yapıldığını düşünüyordum. Ancak dün baltalimanı kemik hastanesini andıran tarihi binanın ve hastane bahçesinin resimleri gözüme ilişince böyle bir güzellik var mıydı dedim. Aynı zamanda Hadımköy deki Hastane mahallesinin isminin buradan geldiğini öğrenmiş oldum yıllar sonra...
Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1891 yılında yaptırılmış ve askeriye tarafından kullanılmış tarihi bina restore edilerek sağlık hizmetine sunuldu.
Şimdilik bulabildiğim bir kaç resmi burada paylaşıyorum. Yolum o tarafa düşerse mutlaka görmek istediğim bir yer...

erkan_gs_mk

1 hafta önce - Pzr 24 May 2020, 02:26

Bu tarihi hastene harap haldeydi.

İzleyelim :

Alıntı:
Yağmacıların hedefi olmuştu... Tarihi bina yeniden hizmet verecek

23 Temmuz 2019Yağmacıların hedefi olan Hadımköy'deki tarihi hastane binası restore edilerek yeniden sağlık hizmeti vermeye başlayacak. Yakın zamanda başlaması öngörülen proje bittiğinde 128 yıllık tarihi binada göğüs hastalıkları hizmetinin verilmesi bekleniyor.


Zararın neresinden dönersek kardır. Bu tarihini yapının metruk halde kalmasına daha fazla müsama edilmedi ve restorasyon çalışmalarına başlanıldı.

Alıntı:
Orhan Osmanoğlu'nun açıklamaları :

19 Nisan 2020Alıntı:
Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi’ndeki Restorasyon Çalışmaları Sürüyor

22 Nisan 2020
Alıntı:
Hadımköy heyecanı: Sultan yadigarı yakında hizmete giriyor

10 Mayıs 2020

Sultan 2. Abdülhamid’in 129 yıllık hastanesinde 400 işçi, 7 gün 24 saat çalışarak restorasyonun yüzde 70’ini tamamladı. Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi, pandemi günlerinde yeniden hayat buluyor.Sultan 2. Abdülhamid tarafından 1891 yılında yaptırılan tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi’nin pandemi hastanesi olarak kullanılması için restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 129 yıllık tarihi hastanedeki restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyip yetkililerden süreç hakkında bilgi aldık. Tam 400 işçi, yıllardır atıl şekilde duran tarihi hastanenin bir an önce hizmete açılması için 7/24 esasına göre çalışıyor. Restorasyon işlerinin yüzde 70’i tamamlanmış durumda.

ESASINDAN TAVİZ YOK

İlk gözümüze çarpan, hastanenin giriş alanında bulunan güvenlik görevlileri oluyor. 24 saat aralıksız nöbet tutan görevliler, inşaat alanına giriş izni olmayanları kesinlikle içeri almıyor. Yine koronavirüs tedbirleri kapsamında restorasyon çalışmalarında görev alan personel maske ve koruyucu ekipman kullanımına özen gösteriyor. Yaklaşık bir ay gibi kısa bir süre önce ilk kazmanın vurulduğu Hadımköy Askeri Hastanesi’nde restorasyon çalışmaları, tarihi yapının aslına zarar verilmeden yürütülüyor. Zaman içerisinde yıkılan ya da tahrip olan bölümlerin yenilenmesi için tarihi binanın ilk hali esas alınıyor. Bu kapsamda hastanenin yıllar içinde yıpranan çatısı, pencereleri, duvarları oda ve dış cephesi orjinaline göre yenileniyor. Hastanenin dış cephesindeki çalışmaların sonuna yaklaşıldığı, boya çalışmalarına geçildiğini görüyoruz. Öte yandan tarihi hastanenin bahçesinde de peyzaj çalışmaları sürüyor. Hastaneye gelen hasta yakınları için bahçe içerisinde iki adet kamelya inşa ediliyor.

TARİH VE TEKNOLOJİYedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Hadımköy Ek Hizmet Binası olarak hizmete açılacak tarihi yapı aynı zamanda modern bir donanıma da sahip olacak. Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı yapı akıllı bina olarak hizmet verecek. Dış cephe ve peyzaj çalışmalarının yanı sıra bina içerisinde de yoğun bir çalışma yürütülüyor. Elektrik, internet, su ve diğer tıbbi sistemlerin yapımı ve kablolama çalışmaları sürüyor. Öte yandan tüm bu ekipmanları aynı anda kontrol edilebileceği bir sistem odası da yapılıyor. Ayrıca tarihi hastanede iki ana giriş kapısı olacak.https://www.google.com/amp/s/www.yenisafak.com/am ...or-3538896
Alıntı:
18 Mayıs 2020
(+)(+)(+)


Alıntı:
TRT Haber Hadımköy Hastanesi'nde

20 Mayıs 2020

Alıntı:
21 Mayıs 2020Alıntı:
İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi'nde Sona Yaklaşılıyor

21 Mayıs 2020ccahit

1 hafta önce - Pzr 24 May 2020, 13:02

Harika bir yenileme ve ihya projesi olmuş ... Tarihi bina aslına kavuşturulmuş yetkilileri tebrik ediyorum.deger35
6 gün önce - Pts 25 May 2020, 01:20

BRAVO

erkan_gs_mk

2 gün önce - Cum 29 May 2020, 16:56Alıntı:
29 Mayıs 2020

Atila
2 gün önce - Cum 29 May 2020, 17:00

Marmaray Florya, Yesilköy veya Ataköy istasyonunda buna yakın degilmi? Buradan bir bağlantı yapalmazmi? Bir köprü veya tünel ile?

erkan_gs_mk

19 saat önce - 00:23 (bugün)Alıntı:
Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi açılıyor

30 Mayıs 2020II. Abdülhamid’in yaptırdığı Hadımköy Askeri Hastanesi restore edilerek hizmete hazır hale getirildi. DR. İSMAİL NİYAZİ KURTULMUŞ HASTANESİ adıyla, yarın saat 16.00’da, Cumhurbaşkanımızın katılacağı törenle açılıyor. Salgında diğer hastanelerimizin normalleşme süreci hızlanacak.


Alıntı:
Hadımköy Hastaneleri Açılıyor

30 Mayıs 2020Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi ise 23 dönüm arazi üzerine kurulu ve 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip. 59’u yoğun bakım olmak üzere 101 yatak ile hizmet verecek. II. Abdülhamid döneminde yapılan tarihi bina Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla restore edilerek hizmete hazır hale getirildi.
Alıntı:
30 Mayıs 2020


(+)(+)(+)(+)

Tarihi Hadımköy Hastanesi YouTube sayfasının paylaştığı 39:28 dakikalık video, tarihi hastanenin içini en ince ayrıntısına kadar görüntülemiş. İzlemenizi tavsiye ediyorum.

Alıntı:
İsmail Niyazi Kurtulmuş HastanesiII. Abdülhamid’in yaptırdığı Hadımköy Askeri Hastanesi restore edilerek hizmete hazır hale getirildi.


En son erkan_gs_mk tarafından Pzr 31 May 2020, 18:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


erkan_gs_mk

3 saat önce - 17:04 (bugün)

Alıntı:
Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi

31 Mayıs 2020Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi 45 günde aslına uygun olarak yenilenerek halkımızın hizmetine açılıyor.‬

‪Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş'un ismi verilen yeni hastanemiz İstanbul'a ve milletimize hayırlı olsun.🇹🇷‬

Alıntı:
Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Hayırlı Olsun

31 Mayıs 2020‪Sultan II. Abdülhamid’in 129 yıl önce Hadımköy’e yaptırdığı askeri hastaneyi restore ederek milletimizin hizmetine sunmak da hamdolsun bizlere nasip oldu.

‪Bugün açılışını yapacağımız Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanemiz, ülkemize, milletimize hayırlı olsun.


Restorasyon sürecinden geçen tarihi hastanemiz hizmete sunuldu.ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet