Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 415
Mehmet BLC
1 hafta önce - Sal 19 May 2020, 01:32


(+)
Furkan Özer1
6 gün önce - Çrş 20 May 2020, 21:26

Ey İslam'ın nuru, Türklüğün gururu Ayasofya! Şerefelerinde fethin, Fatih'in şerefi ışıl ışıl yanan muhteşem mabet!.. Neden böyle bomboş, neden böyle hoşsun? Hani minarelerinden göklere yükselen ,ta... maveradan gelen ezanlar? Hani o ilahi devir, ilahi nizamlar!..

Ayasofya ses vermiyor! Ayasofya bir hoş, Ayasofya bomboş!...

Hani nerde, şu muhteşem minberde, binlerce erin, binlerce gazinin baş koyduğu şu temiz yerde, şimdi hangi kirli ayaklar dolaşıyor? Ayasofya Ayasofya! Seni bu hale koyan kim? Seni çırılçıplak soyan kim?

Hani, gönüllerden kubbelere, kubbelerden gönüllere gürül gürül akan, sineler yakan Kur'an sesleri?

Kur'an sesleri dindirilmiş, Müslümanlar sindirilmiş!.. Allah-Muhammed, Hulefa-i raşidin'in, bu din ulularının isimleri kubbelerden yerlere indirilmiş!..

Fethin, Fatih'in mabedinden Kitab-ı mübini, bu ulu dini kaldıran kim? Dinimize, imanımıza saldıran kim?

Asırlık surların arkasından köhne Bizans'ı hortlatmak isteyen kimin eli, bunu söyleyenler kimin dili, Ayasofya'yı puthane yapan hangi delidir?

Elleri kurusun, dilleri kurusun!.. Ayasofya Ayasofya, seni bu hale koyan kim?.. Seni çırılçıplak soyan kim?

Ayasofya! Ey muhteşem mabet! Gel etme, bizi terk etme! Bizler Fatih'in torunları, bütün putları devirip seni camiye çevirecekler. Gözyaşlarıyla abdest alarak secdelere kapanacaklar... Tehlil ve tekbir sadaları boş kubbeleri yeniden dolduracak... İkinci bir fetih olacak... Ozanlar bunun destanını yazacaklar, ezanlar ilanını yapacaklar...Sessiz ve öksüz minarelerinden yükselen tekbir sesleri fezaları yeniden inletecek. Şerefelerin yine Allah'ın ve onun sevgili Peygamberi Hz. Muhammed'in şerefine yanacak... Bütün dünya Fatih dirildi sanacak...Bu olacak Ayasofya bu olacak!... İkinci bir fetih, yeni bir basübadelmevt... Bu muhakkak...Bu günler yakın, belki yarın, belki yarından daha yakın!..

Osman Yüksel Serdengeçti- Bir Nesli Nasıl Mahvettiler- Tedev Yayınları


Cemoli D18
4 gün önce - Cum 22 May 2020, 12:53cemmert97
15 saat önce - 18:11 (dün)

Ayasofyanın tepeden çekilmiş fotoğrafı. Yeniden inşa edilen Ayasofya medresesinin bir kısmı gözüküyor
Alıntı:(+)


sayfa 415
ANA SAYFA -> İSTANBUL