Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

İstanbul İleriki Yıllarda Göç Veren Bir İl Olur Mu?
Evet 56.1%  56.1%  [23]
Fikrim Yok 2.4%  2.4%  [1]
Hayır 41.5%  41.5%  [17]
Toplam Oy : 41

Adil58
2 hafta önce - Cmt 16 May 2020, 18:53

Coronavirüs etkisi devam eder 2. ve 3. dalga olursa İstanbul Türkiye tarihinde hiç görülmemiş boyutlarda göç verebilir...

Fazlıay
2 hafta önce - Cmt 16 May 2020, 19:04

inşallah göç verir
tabi gidecek yerlerdeki yatırıma bağlı

Emir ERTEN

1 hafta önce - Pts 18 May 2020, 16:50

İstanbul artık iyice doldu taştı. Her yıl yaşam kalitesi düşen bir şehir oldu. Nüfusu artık artmamalı. Yatırımlar diğer şehirlere yapılmalı ki tersine göç versin. O kadar Sivaslı, Kastamonulu İstanbul'un kara kaşı, gözü için gelmedi. Şehirlerinde iş olanakları kısıtlı olduğu için göç ettiler. İzmir'li bile iş bulmak için İstanbul'a göç ediyor. İstanbul sadece gezilecek bir kent. Yaşanılacak değil.

Ahmet YAMÇA
1 hafta önce - Pts 18 May 2020, 16:53

Devletimiz istanbulu özendiriyor yeni yerleşim alanları açılıyor 30 40 milyona doğru gidiyor
Her kurum firma merkezini istanbula taşıyor
Göç olmaz asla

Kubat Mavitekin
1 hafta önce - Pts 18 May 2020, 21:41

Allah göstermesin eğer İstanbul da büyük bir deprem olursa ekonomik ve demografik yapı büyük ölçüde değişir.

Emir ERTEN

1 hafta önce - Çrş 20 May 2020, 02:24

Gerçekler acıtır. İstanbul keyif veren bir şehir değil. İstanbul'un güzelliği 60'lı yıllarda kaldı. Bugüne bakarsak her türden insanın olduğu asayişsiz bir şehir haline geldi. Bitişik nizam evler ve dar sokaklarla birlikte çok karmaşık bir şehir oldu. Bu durum eskiden bu kadar belirgin değildi. İnsanlar artık park yeri bile bulamıyor. Akrobatik hareketlerle, türlü manevralar yetmezmiş gibi birde magandalarla uğraşıyor insanlar trafikte. Kısacası İstanbul'da yaşayanların büyük çoğunluğu mecburiyetten yaşıyor.

enginist

5 gün önce - Sal 26 May 2020, 10:28

Kariyerini, işini, makamını bırakıp Anadolu'ya göçen insanların sayısı artmaya başladı.

İnternette biraz araştırma yaparsanız bu konularda fikir edinebilirsiniz.

Göçenlerin çoğu İstanbul'daki kadar kazanmadıklarını ama buna rağmen çok mutlu ve huzurlu olduklarını söylüyorlar.

Ama bu demek değil ki kuş sesleri ve yeşillikler içinde yan gelip yatıyorlar.

Güçlükler oralarda da var ama mücadele şekli ve dozu sana kalmış.

En azından daha özgürsün.

ismail_38
5 gün önce - Sal 26 May 2020, 10:55

Göç hep var ama yeni gelen daha fazla. Ancak devlet işyerlerini zorunlu olarak Anadolu'ya kaydırmaya çalışırsa göç başlar. İş bulduğu sürece İstanbul'dan gitmez millet

kaan0703
5 gün önce - Sal 26 May 2020, 10:56

Yasam sartlarinin agir olan istanbulbu kadar goc aliyorsa ilerde olurda nufus artisi durur ise bu ara devlet yasam kalitesinide arturmaya devam ederse akabinde normal daha fazla artis olabilecegini dusunuyorum sinucta dunyanin en guzel sehirlerinden biri..ben 1995 kacmistim hergun avcilardan taksime 2 saat otobus yolculugu aksam tekrar hala bunlar aklima geldiginde istanbul benim icin asla...ama benim fikrim ile baskalarinin fikri bir degil insanlar genel olarak cokluk b..kluk iliskisini seviyorlar..ben degil bana kalsa guzel bir koye yerlesme planlarim gittikce hiz kazaniyor

UfukRaifoğlu
5 gün önce - Sal 26 May 2020, 11:21

Alıntı:
Kariyerini, işini, makamını bırakıp Anadolu'ya göçen insanların sayısı artmaya başladı.

İnternette biraz araştırma yaparsanız bu konularda fikir edinebilirsiniz.

Göçenlerin çoğu İstanbul'daki kadar kazanmadıklarını ama buna rağmen çok mutlu ve huzurlu olduklarını söylüyorlar.

Aynı videolar altında yorumları okursanız bir o kadar eleştiren var o kişileri. Adam 1 milyon TL ile gelmiş, bekara karı boşamak kolay diyorlar.
İstanbul'da zar zor iş bulmuş adam nasıl gitsin oralara. O videolardaki kişileri incelerseniz çoğu beyaz yaka, belli bir finansal güce ulaşmış kişiler. Kimse kendini belli ölçüde garanti altına almadan o tarz harekete girişemez. İki günde aç kalır. Kuş sesi, koyun sesi vs hikaye o işler.

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet