Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Selahattin
8 yıl önce - Sal 27 Mar 2012, 16:03

(Nisan 2011)

ozanisius

7 yıl önce - Sal 10 Tem 2012, 04:33

Güzel bir semttir Nato Yolu...Merkezidir.Aslında Tuzluçayır göbekten Nata Vega'ya kadar uzar Nato Yolu ancak genelde Natoyolu denince akla Tekmezar merkezli,Veli Gündüz Şahin Sağlık Ocağı ile Açıkalın arası kısım gelir.Tekmezar durağından 330 340 341 Kızılay otobüsüne yada 339 Beşevler halk otobüsüne binmek ölümdür.Ege'den gelen araç tıklım tıklım gelir.Bazen binemezsiniz bile otobüse. Onun dışında Natoyolu'nun Tuzluçayır'a yakın kısmında 20 30 yıllık apartmanlar vardır.Açıkalın'dan Veli Gündüz Şahin Sağlık Ocağı'na kadarki kısım genelde 10 15 yıllık apartmanlardan oluşur.Açıkalın'ın ilerisindeki apartmanların ömrü 4 5 yıldır ortalama.10 yılı bulmaz pek çoğu.Önemli bir kısmı Ege Kentsel Dönüşüm çerçevesinde yapılan yüksek bloklardır.Veni Vidi (eski Ada) Hastanesi de Tekmezar'ın biraz ilerisindedir.Tekmezar'dan Kızılay'a trafiğe takılmadan 15 ila 20 dakikada gidilebilir.Trafiğe takılırsanız yarım saat sürer.Aynı şekilde Nata Vega'nın önünden geçen Doğukent Bulvarı'na saparsanız Oran'a gitmeniz 10 ila 15 dakika sürer.Kendimden biliyorum.Her gün bu yol üzerinden İncek'e gidiyorum.Doğukent Bulvarı,Turan Güneş Bulvarı'na bağlanır.Akabinde Çankaya'da istediğiniz yere gitmeniz yarım saat sürer toplamda.Pek çok başlıkta buraya dağ başı denmiş. Şaşırdım doğrusu.Dikimevi, devamındaki Abidinpaşa,Tuzluçayır ve Nato Yolu gayet merkezidir.Şehrin göbeğindedir.Mamak'tan ziyade Çankaya'ya yakındır.Natoyolu'ndan Mamak merkeze 2 arabayla gidersiniz.Mamak'ın kenar semtlerini saymıyorum bile.Mesela Kayaş'a gidecek olsanız 2 saatiniz yolda geçer.Halbuki Kızılay 20 dakikadır.Şahsen şehirler arası yolculuk dışında Kayaş vb. yerlerden hiç geçmedim.Pek çok banka da Natoyolu Caddesi üzerinde geç de olsa şube açmıştır.Yani Natoyolu Caddesi gayet merkezidir.Asıl Kızılay'dan Çayyolu'na,Mesa'ya,Yaşamkent'e yada Eryaman tarafına gitmek bir ölüm.Batıkent bile metroyla 25 küsür dakika.Metro demişken Sn. Murat Karayalçın Ankaray'ı bitirdikten sonra Doğukent adı verilen yeni uydukente kadar uzatacaktı. Ankaray Ikea'dan daha ileri gidecekti.Ancak 94'te CHP ve SHP'nin ayrı ayrı aday göstermesiyle sol bölündü aradan Melih Gökçek çıktı.Gökçek buralara hiç yatırım yapmadı.Yatırımları hep Keçiören, Sincan,Eryaman ve Eskişehir Yolu civarına yaptı.Şehir ta Temelli'ye dayandı.Çankaya ve Kızılay'ın burnunun dibi başıboş bırakıldı.Eğer bir sosyal demokrat belediye olsaydı bugün buraların kıymetinin yanında şehre 1 saat olan yerleri konuşmazdık.Oralarda oturanlar da buralara dağ başı demezdi.

Özden Çağlaroğlu
7 yıl önce - Cum 29 Mar 2013, 22:20

(+)

(+)

(+)

(+)

Özden Çağlaroğlu
6 yıl önce - Pts 01 Tem 2013, 13:20

(+)

NC503
2 hafta önce - Çrş 13 May 2020, 09:09

"natoyolu" ismi nereden geliyor? Bilen var mı?

sayfa 2
ANA SAYFA -> ANKARA