Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul İtfaiyesi
« önceki   123 ... 272829

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 29
Göksel17
10 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 15:05

Alıntı:
1998 Model bir Ford Transit itfaiye aracı.Şöför Kapısında İBB logosu ve Ön tarafında İtfaiye yazıyordu.

Bu araç gönüllü itfaiye aracı

Göksel17
6 ay önce - Çrş 20 Ksm 2019, 14:41
Güngören İtfaiye İstasyonu

Geçen hafta Güngören İtfaiye İstasyonu'nu ziyaret ettim. Misafirperveliklerinden dolayı C Postası personeline teşekkür ederim. Güngören İtfaiye İstasyonu, İstanbul İtfaiyesi'nin en yeni ve en güzel istasyonlarından biri. İstasyon, Bağcılar Grubu'na bağlı, 7 araç ve 3'ü şoför 11 personelle çalışıyor. İstasyonda ilk müdahale aracı olarak kullanılan Unimog aracı arızadan dolayı orada bulunmuyordu. Onun yerine 2000 model ilk müdahale aracı görevdeydi.

İstasyonun Genel Görünümü

İlk Müdahale Aracı

30 Metre Otomatik Merdiven Aracı

6x6x6 Afet Müdahale ve Söndürme Aracı

7 Ton Su İkmal Aracı (takım)

7 Ton Su İkmal Aracı (yedek)

7 Ton Su İkmal Aracı (yedek)

Askcafe
6 ay önce - Sal 03 Arl 2019, 18:14
Allah başımızdan eksik etmesin itfaiye cileri

Allah kaza bela vermesin kendinizi ateşe atar yardıma muhtaçlar kurtarır evini ocağına düşen ateşi söndürür ler allaha emanet olun

Göksel17
5 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 13:09
Fatih İtfaiye İstasyonu - İlk Müdahale Aracı

MAN TGL 12.250 İlk Müdahe Aracı

Göksel17
3 ay önce - Pts 02 Mar 2020, 10:37
İstanbul İtfaiyesi Bölgeleri

İstanbul İtfaiyesi istasyonları günümüzde, Avrupa Yakası'nda 4 bölgeye, Anadolu Yakası'nda 3 bölgeye ayrılmıştır:

Avrupa Yakası İtfaiye Müdürlüğü:

1. Bölge Müdür Yardımcısı:
* Beyoğlu Grup Amirliği
* Beşiktaş Grup Amirliği
* İstinye Grup Amirliği
* Sarıyer Grup Amirliği
* Şişli Grup Amirliği

2. Bölge Müdür Yardımcısı:
* Bakırköy Grup Amirliği
* Bayrampaşa Grup Amirliği
* Fatih Grup Amirliği

3. Bölge Müdür Yardımcısı:
* Arnavutköy Grup Amirliği
* Bağcılar Grup Amirliği
* Gaziosmanpaşa Grup Amirliği
* Kocasinan Grup Amirliği
* Başakşehir Grup Amirliği

4. Bölge Müdür Yardımcısı:
* Avcılar Grup Amirliği
* Mimarsinan Grup Amirliği
* Beylikdüzü Grup Amirliği
* Çatalca Grup Amirliği
* Silivri Grup Amirliği

Anadolu Yakası İtfaiye Müdürlüğü:

1. Bölge Müdür Yardımcısı:
* Adalar Grup Amirliği
* Pendik Grup Amirliği
* Tuzla Grup Amirliği
* Kartal Grup Amirliği
* Maltepe Grup Amirliği

2. Bölge Müdür Yardımcısı:
* Sultanbeyli Grup Amirliği
* Ümraniye Grup Amirliği
* Yenidoğan Grup Amirliği
* Şile Grup Amirliği

3. Bölge Müdür Yardımcısı:
* Kayışdağı Grup Amirliği
* Üsküdar Grup Amirliği
* Beykoz Grup Amirliği
* Kadıköy Grup Amirliği
* Çavuşbaşı Grup Amirliği

ahmetsever
3 hafta önce - Cmt 09 May 2020, 18:29

Alıntı:
Kadıköy'deki feci kazada itfaiye erinden acı haber!

Kadıköy'de itfaiyenin tatbikatı sırasında metrelerce uzunluktaki merdiven kırıldı. Merdiven karşı binaya da çarparken yaralanan 2 itfaiyeciden biri kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İstanbul İtfaiyesi'nden yapılan açıklamada "Personelimiz Emircan Çolak şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve itfaiye teşkilatımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi

Kadıköy Hasanpaşa Mahallesi Mahmutbaba Sokak'ta bulunan Kadıköy İtfaiye İstasyonunda, saat 11.00 sıralarında itfaiye erleri tatbikat yaparken merdivenleri kırıldı. Merdivenin kırılmasıyla iki itfaiye eri istasyonun karşısındaki apartmanın çatısına düştü. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri yönlendirildi. Yaralı itfaiye erleri, itfaiyeciler tarafından yine merdivenle çatıdan indirildi.

Sağlık ekiplerine teslim edilen itfaiyecilerden biri Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, diğeri ise olay yerine yakın olan bir özel hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan itfaiyecilerden Emircan Çolak hayatını kaybetti. İstanbul İtfaiyesi'nden yapılan açıklamada, "Kadıköy İtfaiye İstasyonumuzda meydana gelen kaza sonucu personelimiz Emircan Çolak şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve itfaiye teşkilatımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Öte yandan kırılan merdivenin yol üzerine düşmesiyle yolda bulunan otomobilde ve merdivenin düştüğü binanın çatısında hasar oluştu. Olay yerine gelen polis ekipler ve savcı incelemelerde bulundu.

İtfaiye ekipleri ise binadaki zarar gören mermerleri, düşmemesi için yerinden söktü. Merdivenin hasar verdiği binanın en alt katında kadayıf dükkanı bulunan Maşuk Delal, "İçeride kadayıf yapıyordum, çalışıyordum. Baktım ses geldi. Ses gelince deprem oldu zannettim. Dışarı kaçtım. Dışarıda vinci görünce geri kaçtım. Olay sakinleşince dışarı çıkıp baktım. Sepetin içerisinde herhalde itfaiye çalışma yapıyordu. O anda düşmüşler" dedi.
https://www.haberturk.com/kadikoy-deki-feci-kazad ...er-2673729

Vefat eden itfaiyeciye Allah rahmet eylesin, yaralı itfaiyeciye de Allah şifa versin......

ahmetsever
3 hafta önce - Pzr 10 May 2020, 10:17

Alıntı:
yaralı itfaiyeciye de Allah şifa versin......

Alıntı:
Kadıköy’de tatbikat sırasında itfaiye aracının merdiveninin kırıldığı ve bir itfaiye erinin hayatını kaybettiği olayda yaralanan diğer itfaiyenin eri de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Yaralı itfaiyeci de vefat etmiş, Allah rahmet eylesin...

sayfa 29
« önceki   123 ... 272829
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet