Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
Karaman Ahmet
5 yıl önce - Çrş 20 May 2015, 16:45

Alıntı:
Gercekten Konyanin yani basinda bir cennet.

Belediyeler onlarca park yatirimi yapacaklarina, acaba Konyanin dibindeki bu cennetede el atsalar, etrafini yesillendirip, ilkbaharda, yazin ve sonbaharda insalarin piknik ve kamp yapabilecegi, cadir kurabilecegi tesisler, parklar, cocuk bahceleri yapsalar, Konyaliya daha iyi bir hizmet olmazmi?

Önceki sayfalarda gördügüme göre eger tesis olsa, Konyali bu barajdan kisin bile faydalanabilir, buz pateni kayabilir, curling oynayabilir.

Isin mizahi bir yana, yetkililer gercekten Konyanin yani basindaki bu cenneti sulak mekanlara hasret Konyalilarin hizmetine kazandirmalilar...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2727870#2727870
Alıntı:
KOP Projesi kapsaminda Beysehir Gölüne su aktarilacak, Altinapa Barajinada aktarilacakmi bilemiyorum...

Fakat Altinapa Barajina kum döküp plaj yapmak, piknik ve mesire alanlari, cadir kamp tesileri, yay bahceleri, restaurantlar vs. yapmak icin Altinapa Barajini büyütmeye gerek yokki...önemli olan barajin dibini temizlemek, uygun bir bölgeye kum dökmek ve yapilacak tesislerin cevre düzenlemesini iyi yapmak.

Almanyada benim kaldigim nüfusu 80.000 civarindaki kücük sehire 30-40 km yakin iki bölgede cok daha kücük barajciklarda kiyiya kum döküp. böyle projeleri yillar önce gerceklestirdiler ve hatta bu barajciklardan tekinde su kaykayi tesisleri bile var...

Bu sebeple, milyonluk metropolü olan Konyanin dibinde bu büyüklükteki barajin neden degerlendirilmedigini anlayamiyorum...acaba bilmedigimiz bir engelmi var?...gerci Türkiyenin en büyük tatli su gölü olan Beysehir Gölünde bile kumsali ve plaji daha yeni yaptilar, belki ileride sira Altinapa Barajinada gelir....

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2984272#2984272

Bundan 2,5 yil ve 3 yil önce yazmistim, hayaldi, gercek oluyor...


Alperbatuhan
3 yıl önce - Cmt 10 Eyl 2016, 09:51

Altınapa barajında pirana yakalandı,geçen gün balığa gittik 4-5 saat boyunca 1 tane bile balık gelmedi,kasti olarak barajlarımızdaki canlılar öldürülüyor,pirananın ne işi var konyada

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/konyada-bar ...70796.html


https://www.facebook.com/guzelkonya/videos/125919 ...547435301/

(+)


Misafir ca2

3 yıl önce - Cmt 10 Eyl 2016, 15:33

Pirana bizim iklimimize uyan bir canlı değil kış gelince ölür hepsi

turkoman
2 yıl önce - Cmt 28 Nis 2018, 02:45


(+)


Karaman Ahmet
1 ay önce - Cum 01 May 2020, 18:32
Altinapa Baraj Gölü'ne Japon balığı bırakan şahıs yakalandı
Alıntı:

Konya, göle çok sayıda balık bırakan esrarengiz Amerikalıyı konuşuyor

Konya Altınapa Baraj Gölü'ne izinsiz Japon balığı bırakan ABD uyruklu şahıs, kendisini oraya götüren taksi sürücüsü sayesinde yakalandı. 10 bin TL para cezası kesilen Amerikalı adamın bunu neden yaptığı ise susma hakkını kullandığı için bilinmiyor.


Konya'da bir taksi ile Altınapa Baraj Gölü'ne giderek suya balık bırakan ABD uyruklu Chesterr Juall (60), taksi sürücüsü sayesinde yakalandı. Suya Japon balığı bıraktığı öğrenilen Juall'ın bunu neden yaptığı ise susma hakkını kullandığı için bilinmiyor. 10 bin TL para cezası kesilen Amerikalı adam, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TAKSİ SÜRÜCÜSÜ ORTAYA ÇIKARDI
Konya'da, bir otelde kalan ABD vatandaşı Chesterr Juall, 27 Nisan Pazartesi günü bir taksiyle Beyşehir Gölü'ne giderken, sürücüden yol üzerinde bulunan Altınapa Baraj Gölü kenarında durmasını istedi. Sürücü, taksiyi baraj kenarında durdurdu. Chesterr Juall, sırt çantasından çıkardığı bir naylon içerisindeki kırmızı renkteki balıkları, baraj sularına bıraktı. Taksi sürücüsü de sosyal medyadan, Juall'ın balıkları baraj suyuna bırakmasını canlı olarak yayınladı.


10 BİN TL PARA CEZASI KESİLDİ
Görüntüleri izleyen taksicinin bir arkadaşı, durumu Avrasya Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu'na bildirdi. Federasyon yetkililerinin ihbarı üzerine görüntüyü inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Chesterr Juall'ın barajdaki balıklar için biyolojik bir çalışma yapmış olabileceğinden, virüs veya mikrop bulaştırmasından şüphelenip, polis eşliğinde Amerikalının kaldığı otele gitti. Chesterr Juall'a izinsiz balık bıraktığı için 10 bin lira idari para cezası uygulandı.

Japon BALIĞI BIRAKMIŞ
Yapılan araştırmayla, balıkların Japon balığı olduğu belirlendi. Gözaltına alınan ve susma hakkını kullanarak ifade vermeyen Juall, sevk edildiği adliyede mahkemece, adli kontrol getirilerek serbest bırakıldı. Juall'in bu sabah kaldığı otelden ayrıldığı ortaya çıktı.

CİNSEL İSTİSMARDAN YARGILANDI
Juall'in, 2015 yılında İstanbul'da kaldığı otelde, kadın görevliye 'cinsel istismara teşebbüs' suçundan yargılanıp, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı, 14 Temmuz 2016 günü, 'yurt dışına çıkış yasağı' konularak tahliye edildiği öğrenildi. O tarihte kaldığı otel odasında, çok sayıda bilgisayar ve bomba yapımında kullanılan malzeme bulunduğu bildirildi.

Konya, göle çok sayıda balık bırakan esrarengiz Amerikalıyı konuşuyor - Son Dakika
Kaynak: DHA
30 Nisan 2020 Perşembe 13:48

https://www.sondakika.com/amp/haber-konya-esraren ...-13175836/

Bence 10 bin TL ceza çok az, çünkü bir gole Japon balığının salinmasi, o golün biyolojik hayatına katliam demek.sayfa 16
« önceki   123 ... 141516
ANA SAYFA -> KONYA