Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
MehmetK
13 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2004, 01:49

İstanbul da ve hatta butun Türkiye de butun kaldırımlar sağlam uzun ömürlü dökme beton veya asfalt olmalı , aynı Amerika da Kanada da olduğu gibi...
Bunun dışındaki seçeneklerin tümü neredeyse yanlıştır hele granit ! çok yazık ...
Eminim Kadıköy de daha uzun ömürlü olacaklar ama genede Şişli de yapılımış olanlar şimdiden bozulmaya başlamış kimisi yerinden çıkmış kimileri çatlamış
Yağmur yağdığında kırık taşlara basınca üstünüze sular fışkırıyor,granit istediği kadar sağlam olsun kullanmayı bilmezsen onuda kırarsın , beton kırılmaz asfaltta öyle ve uzun ömürlüler

Ama en kötüsü arnavut kaldırımı diye döşedikleri taşlar ,
yamuk yumuk ,
ABD de olsa ayagını burkan biri belediyeyi mahkemeye verir iyide tazminat koparırdı

Ama Bağdat Caddesinde beni hayrete düsüren bu yaptıkları yeni kaldırmlarla birlikte yolu 1 serit daraltmaları , bizimle dalgamı geciyorlar , ben trafikte eziyet ceken onca istanbullunun sesini duyup caddeleri genisletmerini beklerdim , demek İstanbulda cok yol var daraltalım trafıge kapatalım deniyor , şöförlerde trafikte daha cok beklesin

Gokhan_19
13 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2004, 16:52

ama dökme betonda cözüm degil sivasta beton döküyorlar 6-7 ay sonra delikdesik kaldirimlarin ortasindada agac oluyor o agaclar büyüdükcede kaldirim catliyor tabi belediyede kaldirim parcalandikca yeniden beton döküyor ve kaldirimlar haliyle nerdeyse yarim metreye ulasti.

MehmetK
13 yıl önce - Pzr 20 Hzr 2004, 02:06

bu konuda en onemlisi niyet
bir belediye ben oyle bir yol inşa edecegim ki 20 yıl dayanacak diyede yola cıkabilir

veya Turkiye deki gibi ; yapalım bir kac sene sonra kırılsın gene yaparız yeni is cıkar yakinlerimizde nasiplenir diyen belediyeler var

ben muhendisi her turlu ekıpmanı olan belediyelerimizin cok uzun sure dayanacak ekonomık alt yapı cozumleri bulamayacagına ınanmıyorum , dedigim gibi niyet onemli

osman_k
13 yıl önce - Cum 16 Tem 2004, 15:16

6 Temmuz 2004 İtibari ile Bağdat Caddesi'ndeki savaş
Cephe : Şaşkınbakkal Civarları

(+)

(+)

(+)

(+)

Burç

13 yıl önce - Cum 16 Tem 2004, 15:49

Yolun bu tarafındaki inşaat çok daha hızlı ilerliyor ve daha modern,
oldukça profesyonel bir şirket tarafından yapıldığını zannediyorum.
Düzenli, programlı, hızlı çalışıyorlar. Yol gene tek şeride düşüyor gerçi, o başka.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL