Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
1 ay önce - Sal 21 Nis 2020, 18:54
İstanbul Kadıköy'e 1000 Yataklı Hastane Göztepe Şehir Hastanesi

1000 yataklı Kadıköy Göztepe Şehir Hastanesi bu yıl Eylül 2020'de hizmete alınacak.

(+)

ccahit

1 ay önce - Sal 21 Nis 2020, 19:13

Okmeydanı ile aynı mimariye sahip aynı şirket yapmış.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatı projesi, T.C. İstanbul Proje Koordinasyon Birimi firması tarafından hayata geçiriliyor. Projenin müteahhitliğini ise TAŞYAPI İnşaat Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. firması üstleniyor. Projenin inşaat çalışmaları 2014 yılının dördüncü çeyreğinde başlamıştır. Proje, Türkiye'nin İstanbul ilinin Göztepe semtinde konumlanıyor. 110.914 metrekare arsa alanı üzerine inşa edilen proje, 237.300 metrekare inşaat alanına sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Proje, 13 katlı ve 3 blok olarak inşa ediliyor. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatı projesi kapsamında; 128.100 metrekarelik alanda medikal servisler, acil servis, poliklinikler, yeşil alanlar ve otopark bulunuyor. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatı projesinin 2017 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Projenin tahmini bedelinin ise 190 milyon dolar olması düşünülüyor.

erkan_gs_mk

1 ay önce - Sal 21 Nis 2020, 19:23

Alıntı:
Okmeydanı ile aynı mimariye sahip aynı şirket yapmış.

Bir an dedim ne oluyor, başlık yanlış mı açıldı diye. Meğersem İstanbul Okmeydanı Hastanesi ile İstanbul Göztepe Hastanesi aynı tasarıma sahipmişler.

ccahit

1 ay önce - Sal 21 Nis 2020, 19:25

Bende ilk bir yanlışlıkmı var dedim googleda sorgulattığımda medeniyet üni.ye bağlı yeni yapılmış eylülde açılacakmış istanbul hastane cenneti oldu

Mustafaa ahmet
1 ay önce - Sal 21 Nis 2020, 19:44

Okmeydanı Göztepe kardeşliği yeni hastane projesinde de sürüyor.
Daha önce 1970 li yıllarda SSK tarafından aynı tip bina yapılan iki hastaneye bu sefer aynı tip iki modern bina yapılıyor. Her iki hastanenin son etabının yapılması için eski binalarının yıkılması gerekiyor.
Üstelik mimarları aynı,
Yapan Kurum da aynı..

Cemoli D18
1 ay önce - Prş 23 Nis 2020, 13:22

Evet, Okmeydanı Şehir Hastanesi ile Göztepe Şehir Hastanesi aynı mimari ve şirket tarafından yapılmakta.

halili1984

1 ay önce - Cum 24 Nis 2020, 03:33

Eski proje müdürüm okmeydanı hastanesinin başında.göztepe dede iç mimari arkadaşlar eski projeden oraya geçtiler.ben ikisinide 2017 sonuna kadar gidiyordum.sonra başka proje ye geçtim.

deger35
5 gün önce - Pts 25 May 2020, 21:42

bu hastaneden şimdi haberim oldu ve çok sevindim bu hastaneler istanbul için çok degerli ve elzem projeler.Basında çok yer almıyor ilginç

Cemoli D18
5 gün önce - Sal 26 May 2020, 15:38

Eski hastaneler depreme dayanıklı değil.
Yeni hastanelerde bunlar deprem izolatörü ile inşa ediliyor. Bu bile başlı başına bir faydadır.

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet