Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
ibrahim yıldız
9 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 15:33

Bu yıl ihaleye çıkılacağından bahsedildi. Ayrıca bu konunun ilk mesajında bahsedilen, Yeni Stadyum yanına değil, Dutlukırı bölgesine yapılacağından, kapalı alanın dış çevresinde ısınma için ve amatörlerin kullanımı için açık pistde bulunacağından bahsedildi.

Remzi Küçük
6 ay önce - Çrş 06 Ksm 2019, 11:00
Konya Bisiklet Veledromu İçin Örnekler İncelendi


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya'da hayata geçirilecek Türkiye'nin ilk veledrom (İçinde motosiklet ve bisiklet yarışlarının yapıldığı pist) projesi için örneklerini yerinde incelemek ve konuyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere İsviçre'de temaslarda bulundu.

Kasapoğlu ayrıca, bisiklet sporunun küresel ve eşitlikçi bir şekilde gelişimini sağlamak amacıyla UCI tarafından inşa ettirilen Dünya Bisiklet Merkezi'ni de ziyaret etti. Bisiklet sporunda üst düzey bir antrenman ve eğitim alanı konumundaki bu merkezin bir benzeri Konya'da yapılacak. Söz konusu merkezin içerisinde 250 metre kapalı veledrom olacak.https://konhaber.com/haber-turkiye_nin_ilk_veledr ...29811.html


Remzi Küçük
4 ay önce - Çrş 01 Oca 2020, 14:06
KONYA BİSİKLET VELEDROMU İHALEYE ÇIKIYOR


Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, 3 yılda 48 yıllık hizmet yaptıklarını söyledi. Küçükbakırcı Konya’ya yapılacak veledromun müjdesini verirken 2020 yılında Uluslararası Mevlana Turu’nu düzenleyeceklerini ifade etti.

VELEDROM İHALESİ AY SONUNDA YAPILACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Meram’da yapılacak bisiklet veledromu hakkında da konuşan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Küçükbakırcı, “Almanya ve İngiltere’de bu işin uzmanı firmalarla görüşüyoruz. Ülke olarak veledrom yapma noktasında iyi durumda değiliz. İlk veledromdan sonra bizim müteahhitler yapacak inşallah. Olimpiyatların yapılacağı düzeyde çok önemli bir yatırım olacak. 3 binden fazla seyircinin izleyebileceği bir yer olacak. Konya Büyükşehir Belediye Stadı kadar değerli bir yatırım. 30 Ocak’ta ihaleye çıkacağını tahmin ediyoruz. Şubat ya da Mart ayında da temeli atılacak” dedi.

http://www.reklam_link.com/kucukbakircidan-bisik ...15622h.htm


Karaman Ahmet
1 ay önce - Sal 21 Nis 2020, 19:58
Türkiye’nin Uluslararası Standartlarda ilk Kapalı Veledromu Konya’da inşa edilecek.(+)


Alıntı:
Projesi firmamız tarafından hazırlanan Türkiye’nin Uluslararası Standartlara sahip ilk Kapalı Veledrom’u, olimpik sporcu yetişmesine önemli katkı sağlayacaktır. 2600 seyirci kapasiteli Veledrom, 10 m. Genişliğinde, ahşap yüzeyli 250 m piste sahiptir.
Konuyla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) yetkilileriyle İsviçre’de görüşmüş ve projenin önemine değinmiştir.
Konuyla ilgili habere www.dailysabah.com adresinden ulaşılabilir.

http://www.artiproje.net/haberler_detay.php?haber=90

Ne yalan söyleyeyim, ben bu projeden umudu kesmiştim.

Sonunda Türkiyenin ilk velodrom 2.600 kapasiteyle Isvicredeki dünya bisiklet merkezi örnek alınarak yapılıyor.


Karaman Ahmet
1 ay önce - Çrş 22 Nis 2020, 17:15
Isvicredeki Dünya bisiklet merkezinin aynısı Konyaya yapılıyor!
http://www.idesa.com.tr/konya-buyuksehir-bld-vele ...m/c-1/r-82

Bisikletin başkenti Konyaya yakışır.

Bu merkezden Konyanın her ilçesine ve davamızda komşu ilçelere bağlanan, iki tarafı agaclandirilmiş bisiklet yolları yapılması dileğiyle.sayfa 9
ANA SAYFA -> KONYA