Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
ismail cemre
3 ay önce - Çrş 29 Oca 2020, 12:56

Alıntı:

Kadınlar Pazarında Şendağlı var orada yiyebilirsiniz ayrıca fırınların hepsi yapıyor.

yavuz abi çocukluğum o civarda geçti.hafta sonu tatillerinde,yaz tatillerinde sürekli oralardaydım.hasan ustanın kadınlar pazarı yıkılmadan önceki işyerini ve şimdiki yerini bilirim.şuan işleten oğlu fatih i tam bilmiyorum ama hasan ustanın hijyen konusunda ciddi hemde çok ama çok ciddi sorunları var.şu an ki durumu bilemiyorum .gelip geçerken hasan usta kapının önünde oturur onu görürüm ancak içeri girmediğim için son durumu nedir tam bilemeyeceğim lakin eski durumlar hala gözümün önünde olduğu için içeri girmeye içim el vermiyor.
daha önceleri büsan sanayi de GARA FIRIN ve hurdacılar sanayiinin orada RECEP USTA var oda güzel yapıyor.
abi sende bilirsin yağ somunu eskiden sade olurdu .mayalanıp dinlenen hamur ateşe yakın yere atılır davul gibi şişerdi daha sonra ortadan açılarak içine sadeyağ konulurdu.şimdilerde artık fantazileşti. içine kaşar,küflü peynir,sucuk,pastırma ve kavurma girmeye başladı bunun yanında eskisi gibi artık davul gibi şişmiyor.sadece fırınlarda yapılan tandır ekmeği gibi yapılıp içine erzakları konup tekrar fırına gönderiliyor.

Remzi Küçük
1 ay önce - Pzr 19 Nis 2020, 09:24

Çay ile efsaneye dönüşen yağ somunu...

sayfa 4
ANA SAYFA -> KONYA