Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mert Akgün
2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 11:49

belli bir süre öğretmenlik yapmış biri olarak çocuğunuzun eğitim aldığı okuldan daha önemlisi sizin çocuğunuzu nasıl yetiştirdiğiniz, onun derslerine ne kadar yardımcı olduğunuz ve destek verdiğiniz. çocuk çok iyi bir okulda okusa da başarılı olamayabilir ama ortalama bir okulda okuyup aile desteğini arkasına almış bir çocuk çok daha iyi yerlerde olacaktır. ülkemizde en büyük sıkıntılardan biri çocuklarımızın hayal dünyasını yıkıp onlara özgür bir gelecek veremememiz. abd nin bu kadar gelişmiş olmasının sebeplerinden birisi de 18 yaşına kadar ailesinin her türlü desteğini gördükten sonra 18 yaşından sonra kendi ayakları üzerinde durmak zorunda olduklarından dolayı. çocuklara yapamazsın, olmaz, bırak onu demekten ziyade çocuğun yapamayacak dahi olsa ona destek verip teşvik edip kendine olan güveni kazanmasını sağlamalıyız. örnek isterseniz 80milyon Türkiyeden çıkmayan futbolcuların, mühendislerin 2-3 milyon Almanyadaki Türklerden çıkması. geleceğimizin en önemli noktası çocuklarımızı iyi yetiştirmek her vatandaşın en asli görevlerinden birisidir.

engincl

2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 16:35

Bursa il mili eğitim müdürlüğü verilerine göre 2017-2018 öğretim yılında Bursa'daki toplam öğrenci sayısı 556.793'tür. Toplam okul sayısı ise 736'dır.

Misafir 4de

2 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2018, 06:34

Merhaba Oğlumu ortaokula kayıt ettireceğiz. Bursa'da çocukları ortaokula giden veya bitirmiş olanlardan yardım istiyorum. Devlet okulu yada özel okul farketmez okulunuzun adı ve okulun artı eksi yönleri ile ilgili tavsiyelerinize çok muhtacım şu an çünkü Kafamız çok karışık vakit te yaklaşıyor Tavsiyelerinizi bekliyorum Şimdiden teşekkür ediyorum

Misafir c87

2 yıl önce - Çrş 01 Ağu 2018, 23:36

Merhabalar, 1,5-2 ay içinde Bursa'ya tayinim olacak, kızım ilkokul 1 e başlayacak, benim iş adresim daha net değil ama eşim Nilüfer'de olacak. Osmangazi, Nilüfer olabilir. Evi okula göre tutmayı düşünüyoruz. Kreşe gidecek oğlumda var. İlkokul konusunda, kreş ve ev konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Misafir f8d

2 yıl önce - Prş 02 Ağu 2018, 10:49

nilüferde gözün kapalı herhangi bir okula verebilirsiniz.

Misafir 32c

1 yıl önce - Çrş 19 Arl 2018, 23:34

Merhabalar biz ataevler barış mahallesinde oturuyoruz oğlum seneye ortaokula gidecek sadettin türkün orta okulu bizi tutuyor ortalama başarı puanı 98 şimdiden tabii her veli gibi oğlumun iyi bir okula gitmesini istiyorum sizce hangi okula göndermeliyim ben proje okullarından yanayım nizam karasu ortaokuluna mı göndersem yoksa bize yakın olan sadettin türkün okuluna gitse mi iyi olur

onurnazliaka
7 ay önce - Pzr 05 Nis 2020, 16:44

Bursa Anadolu Lisesi

Bursa'nın genellikle en yüksek taban puana sahip anadolu lisesi olan Bursa Anadolu Lisesi'ni iş dolayısıyla yarıyıl tatilinde ziyaret ederek okulu gezmiş ve müdür başyardımcısından okulun başarısıyla ilgili bilgiler almıştım. Okul hem merkezî konumu hem de başarısıyla bende büyük bir hayranlık uyandırmıştı. Müdür başyardımcısına zaten var olan başarılarının daha da artması dileklerimi ileterek okuldan ayrılmıştım.

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet