Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

İngiltere'de virüsün kontrollü yayılması planı işe yarayacak mı?
Evet 26.8%  26.8%  [19]
Hayır 73.2%  73.2%  [52]
Toplam Oy : 71

kebabman_sefik AKKURT

2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 21:15

Eray kafkas demiş ki:
Yaşlı nüfus yükünden kurtulma fırsatı olarak görüyorlar

28 sene içlerinde yaşadım, bizden daha yardımsever ,bizden daha cesaretliler . Yaşlı nüfus yükünden kurtulma gibi bir mentaliteleri hiç olmadı . Yakınlarını kaybetmiş insanlar verimli çalışamaz, yaşlı nüfusu kaybetmeyi göze alacak , bunu dillendirecek yada gizliden bunu planlayacak babayiğit İngiltere'de yok. Diyelimki olsun , bu düşüncedeki kişiyi yada grubu ya/yada partiyi duman ederler.

kebabman_sefik AKKURT

2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 21:26

Ahmet Arif Hoca demiş ki:
İngilizlerden daha akıllı olduğumuzu sanmıyorum
Ama onlardan çok daha panik olduğumuz aşikar
Soğukkanlı olarak bilinirler
Strateji uzmanıdırlar
Uzun vade yatırım yaparlar
Farklı reaksiyon göstermeleri bence sürpriz değil
Bizim bilmediğimiz birşeyleri bildikleri çok açık

Sevgili hocam , onların basın toplantılarını günlük takip ediyorum , eger birşeyin topluma söylenmesi gerekiyorsa ilk söyleyen onlar olacaktır. Yapı olarak toplumu değiştirmek yerine ,toplumsal değişimine göre devlet yapısını modifiye etmeyi tercih ediyorlar.

Ahmet Arif Hoca

2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 21:53

Benim yazdıklarım geçersiz manasına mi geliyor üstadım?

mehmetlu
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 22:11

Alıntı:
28 sene içlerinde yaşadım, bizden daha yardımseverler

Bizden daha yardımseverseler birkaç milyon mülteci alsınlar da yükümüz hafiflesin. Bir de dünyada en çok ülkeye, en çok bütçe ile yardım eden ülke biziz. Vaktiyle tüm dünyayı ve hali hazırda önemli bir kitleyi sömüren adamlara bu şeref daha fazla yakışmaz mıydı? Pardon, sömürmek mi dedim? Haşa, onlar insanlık, medeniyet ve demokrasi dağıtıyorlardı! Zaten onbinlerce Türk askerini asitli kuyularda kör etmeleri... Tamamen temizlikten dolayı. Ha bir de, yalan belgeler üretip, Irak’ı işgal etmeye yardım ve yataklık etmeselerdi, bölgemizi ateşe atmasalardı hoş olmaz mıydı? Hele şu yardımseverliklerinden dolayı teröre ve teröriste yardım ve yataklık etmeleri yok mu, takdire şayan. Tanrı kraliçeyi korusun! Malum, prensi koruyamadılar.

Beratk
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 22:23

At bakalım kemiği önlerine gör onların kardeşliğini, yardımseverliğini. Tarih boyunca milletimize ve diğer mazlum milletlere karşı zulümler yapmış, katliamlar yapmış iki yüzlü İngiliz keferesini överken azıcıkta olsa rahatsız olmaz mı insan. Diyecek çok şey varda neyse.

Adamlar DSÖ dahil bütün dünyanın büyük bir tepki ile karşı çıktığı diğer milletleri de ateşe atacak saçma sapan bir korunma stratejisi uygulamak istiyor, bizimkiler çıkmış saçma gibi ama vardır bir bildikleri diyorlar. Aynısını bizim devlet yapsa en galiz küfürler ve hakaretlerle karşı çıkarlardı. İşte batı mukallidi, batı hayranı bu tiplere deniyor.

osman yörükoğlu
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 22:44

Alıntı:
bizden daha yardımsever ,bizden daha cesaretliler . 

Daha mı yardımseverler öyle mi birbirlerinin arkalarından iş çevirirken de öyleler mi evet çıkarları varsa yardımsever olmasalar da öyle görünebilirler daha cesaretliler öyle mi neye göre söylediniz bunu avrupa'da fransızlarla beraber en kalleş korkak ve geri planda iş çeviren olmalarına dayanarak mı söylediniz.

kebabman_sefik AKKURT

2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 22:50

Ahmet Arif Hoca demiş ki:
Benim yazdıklarım geçersiz manasına mi geliyor üstadım?

Sevgili hocam yazdıklarınızla yüzde yüz hemfikirim ,önceki cevabımda farklı anlam çıkarttılmasına sebebiyet verdiysem afola

tayfun09
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 23:02
bu gün

Sıtma ilacının Covid-19 tedavisinde işe yaradığı sonucuna ulaşan Dr. Raoult ölüm tehditleri alıyor

Koronavirüs (Covid-19) tedavisi için bilim insanları zamanla yarışırken, Sıtma ilacının Covid-19 tedavisinde işe yaradığı sonucuna ulaşan Profesör Didier Raoult'un ölüm tehditleri aldığı ileri sürüldü.

https://www.mynet.com/sitma-ilacinin-covid-19-ted ...gn=f5haber

kebabman_sefik AKKURT

2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 23:10

Sevgili arkadaşlar , sizler tarihsel yargılama yapıyor, ben ise benim bireysel yaşadıklarımdan,gözlemlerimden yani dönemsel değerlendirme yapıyorum.
Mesala 1999 depreminde başlattığım yardım kampanyasında yaşadıklarım ,gördüklerim benim tecrübemdir . Pozantı yolunda geçirdiğim trafik kazası sonrası yaşadıklarım ,gördüklerim ve eşimin İngiltere'de yaşadığı trafik kazası sonrası yaşadıklarım ve gördüklerim ve çok daha fazlası benim değerlendirmelerim içinde yer alır .
Hükümetleri yada ülkeleri ne karar alırsa alsın hepsi birbirinden değerli komşularım ,arkadaşlarım vardır. Bana yada yakınlarıma gelebilecek zararda yanımda dimdik duracak dostlarım vardır. Belkide sizin okuduklarınızdan daha fazlasını, duyduklarınızdan daha fazlasını yaşım nedeniyle duymuş birisiyim. Bu yaşımdan sonra benim görüşlerimde değişiklikler ancak bireysel tecrübelerim ve değerlendirmelerim ile olur. Kimsenin görüşünü değiştirmeye , benim gibi düşünmesini sağlamaya niyetim yok , hiçbir zamanda olmadı. Degerlendirmelerinizde sizlere kolaylıklar diliyorum.Ben fotoğraf bölümüne geçiyorum

mehmetlu
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 23:25

Alıntı:
bunu planlayacak babayiğit İngiltere'de yok. Diyelimki olsun , bu düşüncedeki kişiyi yada grubu ya/yada partiyi duman ederler.
Yapı olarak toplumu değiştirmek yerine ,toplumsal değişimine göre devlet yapısını modifiye etmeyi tercih ediyorlar.

Bu cümlelere sahip ve bu cümleleri hak eden bir toplum, devletinin yaptığı her şeyden sorumludur ve bizzat tatbik edicisidir. Çünkü sizin iddianıza göre devletlerini ve politikalarını halkı belirliyor. Biz, başkaları gibi topyekün bir milleti kişisel görüşlerimize göre genellemeyiz. Öyle bir empati veya önyargı besleyecek halimiz de yoktur. Ancak en basitinden, Türk askeri bir masum bebeğe kurşun çıksaydı onu bu milletten önce, kendi anası ve babası cezalandırır, yüzüne tükürürdü. İşte insan olmanın da birinci şartı, kendine layık görmediğini; başkasına da görmemektir. Nasip olursa bir 28 yıl da Anadolumuzun güzel şehirlerinde, kasabalarında, köylerinde zaman geçirmek güzel olurdu... Yanlış anlaşılmasın, görüşleriniz sizi bağlar, kimseyi ilgilendirmez... Ancak dünyadaki melanetlerin altına imza atılmadık yer bırakmayan adamlara güzelleme görünce, biraz garipsedik... Sonuçta her toplumun içinde iyi ve kötü insanlar vardır. Esenlikler.

sayfa 2
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET