Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 318
Sahipler
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 12:52
Vasili kardeşim zararım.ne kadardır...cevaplamadın

Önceki yazında 11.000 tl 2004 te kaç dolardı diye sormuştun..
Ben de sana o tarihte ev araba arsa örnekleri verdim. Fiyatlarını yazdım. Altı sıfır atılmamıştı tl.den

2004 yılında 11.000= 11.000.000.000 idi

Aynı yıl dolar en düşük = 1.350.000 tl idi

Başka bir ifadeyle 1 dolar = 1.350.000 tl

Bu verdiklerin ışığında aradan geçen yilları da hesaba katarsak ne kadar zararım var diye sordum sen bana hala cevap vermedin..

vasili

2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 20:30

Ya bana bakın laf yetiştirmeyi bırakın arsacılar sizin bildiğiniz yanıldığınıza yetmez birşeyler öğrenin... tamam arsanizi yemedik kalsın satmayın almam zaten bu piyasada o sizin elinizde kaldı belli bir süre... Bu arada boş durmayın okuyun araştırın...

İşim yeni bitti açtım keyif birası arada size yazıyorum... Ben üretimi severim kendi biramı kendim üretmeye başladım keyif yapacam diye keriz gibi ÖTV ödeyemem neyse...

Üç gün oldu %80 TL'deyim, %20 gümüş...

Dolar gevsemeli yukarı gitmek için 5 dalgaya ihtiyacı var şu an 3. dalgadayiz... şimdilik 6.36 yı destek alıyor ama sağlam destek değil bilesiniz

Altın da gevsemeli en azından 315. Bir taraftan da fiziki altın yapıyorum. Önümüzdeki 5 sene sonra fiziki altın çok değerlenecek benden demesi...

Hisse kağıtlarında hazır borsa düşmüşken Tüpraş a ceketinizi satın girin, bir daha bu fiyatları bulamazsınız... 3-4 sene sonra verdiği temettü ile emekli olursunuz...

Sahipler
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 21:54

Vasili ...tamamdır arkadaşlar......

mehmedali zaten gitmişti.. sambadd uzun zamandır yok

Ibraam seni unuttuğumu sanma....

..

vasili

2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 22:30

Sahipler biraderim

bende fazla kalmam bana göre değil buralar hem romatizmam azıyor ayağımda da nasır var, arada aldırırım, dağlarda uzun süren intikallerden bana hediye.

Birine bakıp çıkacam beni çeteleye dahil etme

Sahipler
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 22:49

Dağlar derken???? Intikaller derken???

Ibrahim84
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 23:57

Konu sizin arsanizda insanlarin gozu olmasi degil.
Konu, bilip bilmeden atip tutanlara cani sikilan ve dayanamayip gercegi aciklamaya calisan insanlar.
Dune kadar kriz var. ekonomi kotu diyorduk. Insaat yapilmaz diyorduk. Malesef atip tutanlar oluyordu. Mutahitle anlasanlar turemisti. Yuzde 50 den asagi vermem , Arsamin metresi 2000 diywnler vardi.
Hepinize saglikli ve huzurlu bir hayat diliyorum. Insanlari kandirmaya gerek yok.

vasili

2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 00:47

İbrahimciğim beni özetliyorsun, noktalıyorsun bazen de frenliyorsun ve daha bir sürü şey... benim için gülümsediğim cümlelerdeki gizli öznesin... Teşekkürler

Sahipler, son bir ayımı sana açıklama yaparak geçirdim ama of demedim, geriye kalan muhalefeti dar ağacına gönderdim...

dağlarda hangi deli sabahlara kadar zifir karanlıkta bir mermi sesi gelse de postu deldirmeden yerlerini öğrensem diye intikal yapar? Cosmos bir daha düşürmesin...

Sahipler
1 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 13:16

Arsamızda elbette gözünüz olduğunu ben hiç söylemedim
Vasili ..sen ..sambadd ve diğer bazıları:
Olmaz bu iş ekonomi durgun
Olmaz bu iş buralar mahkemelik
Olmaz bu iş müteahhitler ne durumda
Olmaz bu iş hastalık var
Olmaz bu iş dünya ne durumda siz ne konuşuyorsunuz
Olmaz bu iş ..rant rant rant
Olmaz bu iş kentsel dönüşüm olmalı
Olmaz bu iş.. böyle para kazanılmaz..altın alın. Gümüş alın. Borsaya girin..paraya takla attırın arsa ölü yatırımdır
Olmaz bu iş ..mahkeme celbi geldi ..eğer yalan söylüyorsam ne derseniz deyin
Olmaz bu iş ..üretim nerde...altin alin..
Olmaz bu iş ..yatirim nerde..Gümüş alın ..dolar alın
Olmaz bu iş..köylü cinliği kurtarmaz..sizi gidiler sizi
Olmaz bu iş..hayalcilik bu..gerçekci olun
Olmaz bu iş..her yer beton yığını..rant da rant

Olmaz bu iş..arsalarınızda gözümüz yok
Olmaz bu iş..olmaz bu....olmaz...ol..o...

Biz ne diyoruz..
Zamanında helal kazanımızla nelere katlandık da bu arsayı aldık
Arsayı alırken ödediğimiz para piyasada üretime direk katki sagladi
Arsamızda inşaata başlanması üretime ve dolaylı olarak ekonomiye can suyu olacaktır..
Beton beton diyerek eleştiride haklısınız fakat bu da bir ihtiyaçtır..gelişen teknoloji yapilacak planlama ile modern kentleşme çağdaş insanın yaşamayı hak ettiği ev ve mekanların oluşmasına katkı sağlayacaktır..
Arsa sahibi olarak artık yatırımımın karşılığı rantı elde etmek en doğal hakkımdır..
Arsa tek yatırım ensturmani olmadığı gibi altın.. Gümüş.. dolar gibi akşamdan sabaha fiyat değişikliği izlenemez ancak uzun soluklu bir yatirımdir ve getirisi diğerlerini katlar...saygılarımla

Ibrahim84
1 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 14:13

01 kral
1 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 16:03

Vasi denen bu sahsiyete anlatiyon ama nafile o buraya gelip yeride yok kafa bulup egleniyor yazmaya blie degmez kimse dikkate almasin amac farkli

sayfa 318
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET