Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Siz Bu Kış Ağır Grip Geçirdiniz mi?
Evet grip geçirdim Coronadan şüpheleniyorum 39.6%  39.6%  [19]
Evet grip geçirdim ama Corona değildi EMİNİM 25.0%  25.0%  [12]
Ben değil ama çevremde vardı Corona olabilir 2.1%  2.1%  [1]
Hayır grip olmadım. 25.0%  25.0%  [12]
Corona Çin Dünyaya bildirdikten sonra yayıldı. Komplo teorilerine inanmam! 8.3%  8.3%  [4]
Toplam Oy : 48

murad_1299
2 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 23:38

semptomlara bakmak lâzım, bu kış ateşiniz çıktı mı, nefes darlığı çektiniz mi gibi sorular belki daha isabetli olur

osman yörükoğlu
2 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 23:49

Grip nezle gibi şeylerden korunmak için doğal beslenmek lazım.Portakal mandalin limon soğan sarımsak bunlarla beslenirsek vücut hem pislikleri atar hem de böylece bağışıklık güçlenir illa sağdan soldan ilaç beklemeyin her ilaç yan etkidir yıllardır hap kullanmayan hastaneye gitmeyen yaşlı insanlar var.Bunları yaparsak hiç hastalanmayız demiyorum ama doğal beslenerek riskleri olduğunca azaltırız.Her kış hastahaneye gitmeyiz de 2-3 yılda bir belki hastalanabiliriz onu da evde dinlenerek hafif geçirebiliriz

Orhun1977
2 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 23:51

Valla kiz kardesimin grip belirtileri yani sira 2-3 gun sesi kisildi, is yerindeki arkadaslarindan da sesi kisilan oldu. Ayrica antibiyotik kullanmisti hic iyi gelmedi hastalik virus kaynakli oldugu icin, bende grip belirtileri yanisira kulağım cok agridi daha once hic kulagima vurmamisti. Coronanin 2 tipi var deniyor hafif ve agir tipi hafif tipini gecirmis olabiliriz.
Gecen sene babam zatureden yogun bakima yatmisti ciktiktan sonra normal serviste 10 gun refakatci kalmistim odalar 3 kisilikti o zaman nasil hastalanmadim ben ona hayret ediyorum. Mayt bayt dolu koltukta yatmistim bursa devlet hastanesinde.

UĞURÖZ
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 21:36

Her kış grip olurum, bu kış iki defa yakalandım.
İkisi de çok ağırdı.
Coronanın belki en alt seviyeleriydi, belki de alâkası bile yoktu ancak geçmiş yıllara göre şiddetliydi ve iki defa yakalanan çok kişiye rastladım.
O grip vakasına şimdi rastlasam ve hastaneye gitsem pozitif bile çıkabilirdim, ağır grip olupta gidenler belki de vaka olarak kayıtlara geçiyor.

Ehtiyar
1 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 18:18

Kisaca özetlemek gerekirse Covid19 Ingiltere'ye Ocak ayının ortasında geldi ve ilk vakanın tespit edildiği Subat sonuna kadar bir aydan uzun bir sürede görünmez bir şekilde yayıldı.

Bu durum Italya için de aynı şekilde deniyor.
O halde Türkiye için de bunu düşünürsek bu kış bir çok kişi corona'yı farkında olmadan yaşadı...

En son Ehtiyar tarafından Cum 27 Mar 2020, 18:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Teflon Tava
1 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 18:21

Ben normalde her yıl ağır grip geçiririm. Ama bu sene geçirmedim. Geçen yaz sigarayı bırakmıştım. Biraz da ona bağlıyorum. Bağışıklık sistemim güçlendi.

talha58
1 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 18:58

Alıntı:
Kisaca özetlemek gerekirse Covid19 Ingiltere'ye Ocak ayının ortasında geldi ve ilk vakanın tespit edildiği Subat sonuna kadar bir aydan uzun bir sürede görünmez bir şekilde yayıldı.

Bu durum Italya için de aynı şekilde deniyor.
O halde Türkiye için de bunu düşünürsek bu kış bir çok kişi corona'yı farkında olmadan yaşadı...

Ben özellikle son haftalarda bunun üzerinde çok durdum. Bir şekilde bunun araştırılıp netleştirilmesi lazım.

Hatta bazı yazılardan gördüğümüz kadarıyla şu anda İngiltere'de antikor testleri yapılacağı söyleniyor. Yani insanlar bu virüsü atlattılar mı, bağışıklık kazandılar mı gibi bir çalışma olabilir sanırım. Bizim de bunun üzerinde durmamız lazım. Tabiki inşallah sağlık sisteminde çok yığılma oluşturmayacak şekilde vakalar tespit edilmeye devam edilmeli. Birkaç yer gördüğüm bir öneri var bunun için. Bu öneriyi yapanlar arasında doktor da vardı sanırım. Buna göre belirtileri gösteren kişilerin evlerine donanımlı olarak gidip test yapılabilmesi mümkün olursa ve hafif vakalar evde izolasyon yapılarak takip edilebilirse belki de dezavantajlar azaltılabilir. Mesela ben merak ediyorum 3.600 civarı hastamızın hepsi hastanelerde mi tedavi görüyor acaba?
Tabi bizler işin içinde olmadan dışarıdan duyduklarımıza göre yorumluyoruz. Bu konulardaki açıklamalara bakmak lazım.

mehmeterden198
1 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 19:39

Benim teorim su

Virüsler cok kolay mutasyona uğrayıp değişirler. Bence bu kış gecirdigim iki hafta suren grip ilk dalgaydi ve öldürmüyordu. Sonra virus guncelleyip ikinci dalga geldi. Bu atlatilinca dehsetli bir ucuncu dalga gelecek. O zaman ikinci dalga icin gelistirilen asilar da ise yaramayacak.

Kaynak sahsen ben uydurdum.

Ehtiyar
1 hafta önce - Çrş 01 Nis 2020, 22:33

🦠 #SONDAKİKA

#Hatay Belediye Başkanı Lütfü #Savaş: "1,5 aydır bu hastalığın Hatay'da olduğunu söylüyorum. Hastalığı biz zaten geçiriyorduk. Hatta ben de komşumuz olan karı-kocada geçirdi. Bunları, enfeksiyon hastalıkları hocası olarak da söylüyorum ve zamanında ilgililere uyarılarım da oldu."

(Tw: @coronaturkey)

Cezmi Yalçın
1 hafta önce - Çrş 01 Nis 2020, 22:57

Kolay kolay grip olmayanlar Aralık-Ocak ayında şiddetli grip olmuş. Acaba şimdi enfekte olup kurtuldular mı ? Gerçekten olası

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET