Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 973

Dünya düz mü, yuvarlak mı?
düz 29.2%  29.2%  [47]
yuvarlak 70.8%  70.8%  [114]
Toplam Oy : 161

Birkans
1 ay önce - Pzr 08 Mar 2020, 13:41

"Aslında üçgen değil dörtgenmiş"
"Ne düzü ya öküzün boynuzlarında duruyoruz"

Tarzı muhteşem ötesi yaratıcı esprilerle ve dayanaklı argümanlarla küreciler düzcüleri alt etmişler yine!

Antarktika'nın kuşbakışı 1 tane bile fotoğrafı yok mesela. Buna "bu düzcüler ne diyo yaa dünya küre işte o kadar" diye cevap vermek nasıl bir savunmadır?

Ha; Fuat Abi'ye, Süleyman KS'ye ve Ali'ye laf yok 🙂 Bilgi ve görüşlerine fazlasıyla saygı duyduğum, yorumları ve genel kültürü gayet iyi olan arkadaşlarım.

Ali Clarkkent, android veya ios'ta youtube uygulamasına "Türkiye'nin ilk düz dünya modeli" yazıp aratabilir misin?

Gokhan Bayraktar
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 20:45

Atmosfer disina cikmamis dediginiz Iss, Uzay Istasyonu artik ne derseniz canli gozlerle Ingiltere'de bir hafta boyu izlenecek. Her gun iki kere belli saatlerde gorulebiliyor. Saniyede yaklașık 10km hizla hareket ediyor ve hizli ilerleyen bir yildiz gorunumunde olacak.

Gokhan Bayraktar
1 hafta önce - Pzr 29 Mar 2020, 22:59

Bahsettigim Iss gecisini az once yine izledim. Ancak bu sefer cok ilginc bir sey ile karsilastik. Iss gecisinden bir kac saniye sonra art arda Iss'den daha minik yildiz gorunumlu yaklașık 20/25 adet ayni yorungede ve cizgide gecisler oldu. Oncelikle ne oluyor dedim ama sonra dusundugum de iss'ler ya da teleskoplar kaza gecirdigi zaman dunyaya dusmeyen parcalari, yercekiminin de etkisiyle dunya etrafinda donmeye devam ediyor. Bir nevi Saturn'un etrafindaki kaya parcalari gibi. Ancak boyle bir seye ilk defa sahit oldum. Gozle gorulebilecegini tahmin etmemistim. Bir hafta daha bu gecisler devam edecek İngiltere uzerinde. Kayit yapmaya calisacagim eger mumkun olursa. Eger ki dusundugum sey degilse garip seyler oluyor atmosferin uzerinde

Fatihkrblt
1 hafta önce - Pzr 29 Mar 2020, 23:26
Arkadaşlar

O videodaki masa üstü abajur da güzel miş
Dünya zemin ay ve güneş çok dahi yani fikir

enginist

6 gün önce - Cum 03 Nis 2020, 09:31

enginist

12 saat önce - 19:30 (dün)

Birkaç gündür çok güzel bir dolunay manzarası var.

Dikkatimi çekti sorayım dedim.

Ayın dünyamıza bakan yüzünde nasıl krater görebiliyoruz.

Oraya nasıl çarptılar?

emre yelkenci
12 saat önce - 19:40 (dün)

Ay sabit durmuyor ki oda dönüyor..

ali dostbey
11 saat önce - 20:09 (dün)

Alıntı:
Birkaç gündür çok güzel bir dolunay manzarası var. 

Dikkatimi çekti sorayım dedim. 

Ayın dünyamıza bakan yüzünde nasıl krater görebiliyoruz. 

Oraya nasıl çarptılar? 

Ayın dünyamıza uzaklığı ortalama 384.403 km'dir.
Ay'ın bir atmosferi olmadığı için gök taşları direk yüzeyine olduğu gibi çarpar ve kraterler oluşturur.
Bunun yanında ay dünyamız gibi kendi ekseni etrafında döner, fakat dönüş hızı dünyaya yakın olduğu için birlikte döneler, yani ayın karanlık bir yüzü yoktur, her tarafı güneşi görür...

enginist

11 saat önce - 20:22 (dün)

Ali bey ben de bu yüzden, yani ayın kendi eksenindeki dönüş hızı ile dünyanın etrafındaki dönüş hızı birbirine eşit olduğu için aynı yüzünü gördüğümüze göre göktaşları nasıl bize bakan yüzüne çarpmış diyorum.

Anlatabildim mi bilmiyorum.

Yani dünyaya bakan açıdan direk göktaşı düşemez diye düşünüyorum.

Ayın bize bakan yüzeyinin önünde koca bir engel olarak dünya gezegeni var.

Ayrıca dünyanın kütle çekim gücü aya çarpacak göktaşlarini kendine çeker ya da yönünü değiştirir.

Hele de o dev çukurları açabilecek göktaşları nasıl bize bakan yüzünden oraya carpabilir ki?

Neyse. Merak işte.

Corona ile yatıp kalktigimiz bu günlerde biraz kafamızı dagitalim dedim.

En son enginist tarafından Prş 09 Nis 2020, 20:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

seymen61
11 saat önce - 20:33 (dün)

düz dünya saçmalığı, insanların gerçeklerle bağını kopartıp onları hayalle oyalamak ve zamanlarını bu boş ve geri zekalı konuya ayırmalarını sağlamak için bastırılan bir tuzaktır. insanlar bu konuyu hayatlarının en önemli konusu gibi görsünler, devamlı konu hakkında araştırsınlar tartışsınlar, zamanlarını çöpe atsınlar, ibadettten, hayatın gerçeklerinden kopsunlar, 24 saatlerini harcasınlar diye son 1-2 yılda çıkartılan dev bir aptallıktan cahillikten başka bir şey değildir.
dünyanın ve bütün gezegenlerin küre olduğunun artık net olarak kanıtlandığı bir devirde, hala melekler erkek midir yoksa dişi midir? gibi sorulara benzer böyle cahilce salak tartışmalara insanları sürüklemek şeytanın dev bir tuzağıdır. bunu da malesef başardı görünüyor.
bu konuya kafanızı yormayın. gerçekler dairesinden çıkmayın. dünya düzdür diyenlere de cevap bile vermeyin. onları yok sayın. yoksa siz onları ciddiye aldıkça şımarırlar. egoları dahada şişer. bırakın kendi boş hayalleri içinde tepinsinler.

sayfa 973
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET