Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 30

İzmir Avrupa'da mı?
Evet Avrupa'da 40.1%  40.1%  [95]
Hayır Avrupa'da değil 59.9%  59.9%  [142]
Toplam Oy : 237

erkinalp
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 19:16

10 kuşak ve üzeri yerli olanlar zaten çoktan İstanbul'a kaçtı bile.

Adem sivri
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 19:46

İzmirin avrupa ile alakası olamaz
İzmir anadolu şehridir asyadır

Türkiyede avrupaya ile anılabilen şehirler altta kırmızı ile çizdiğim bölgedir

Edirne tekirdağ kırklareli
istanbulun ve çanakkalenin batısıdır hatta bunu kendileride der ve bu belgeleri tekrar alma istekleri bile var

Ama izmiri bilmezler yunanistan bile bilmez hatta eski adıyla bile yani smyrna dediğimde bile o ne derler ama istanbulun avrupaya yakasını tüm avrupa sahiplenir ve gün geldiğimde o bölgeleri türklerden arındıracağız ve türkleri boğazın anadolu tarafına süreceğiz hayalı kurarlar

İzmirde bulundum çok abartarak anlatılır türkiyenin en güzel şehri izmirdir derler biz avrupa şehirleri gibi temiz düzenli ve modern bir şehiriz havasındalar
ama ben şahsen istanbul ile asla yarışamaz izmir diyorum

Kenanwow
2 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 20:12

Esasında Avrupa diye bir kıta yoktur. Avrupa dediğimiz yer Asya kıtasının bir parçasıdır.

Avrupa'nın ayrı kıta propagandası anglosakson uydurmasından başka bir şey değildir.

selcukkocak78
2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 00:09

izmir insanı bakınmından Avrupa kafasına sahipmiş gibi dejenere bir zihniyet devşirmeliğine boyun eğmiş olsada şehirsel açıdan kesif lağım kokusu bol gecekondusu iğrenç mimarisiyle 5. sınıf bir kent görünümünden öteye geçemez.hiç boşuna güzelleme yapmayın.avrupai kentleşme ve planlama stratejisi açısınden en gelişmiş şehrimiz ankara en estetik şehrimiz İstanbul, Kastamonu olarak ön plana çıkar.
izmirdeki anlarımda ilk hissettiğim temizlenmeden önceki haliç gibi kokması ve acayip çok sayıdaki gecekondularına bakarken hissettiğim hayret duygusu olmuştu.acayip bir hayalkırıklığı yaşamıştım.bu arada bodrum ve köyleri bu kıyaslamadan kesinlikle ayrı tutuyorum.

35 gökhann
2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 00:16

Alıntı:
bu arada bodrum ve köyleri bu kıyaslamadan kesinlikle ayrı tutuyorum.

Bodrum ne alaka

Haldun Turan

2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 00:20

Selçuk Kocak bayatlamış düşünceler bunlar emin olabilirsin ama en son Bodrum ve köylerini dedin ya işte o zaman bana feci bir gülme geldi

Bayatlamış düşüncelerinin olduğu mesajı büyük bir zevkle en komik mesajlar başlığına atacağım

Hak ettin bunu

Bu arada sımıflardan iyi anlıyorsun galiba

Şehir mimarisi yada şehir planlamacılığında uzman mısın yoksa? ))

Ama coğrafyada sınıfda kaldın naberrrrr?

Coğrafya öğretmenin sana zamanında bölgelerimizi iyi anlatamamış )

Bodrum nereye bağlıdır bunu bilmek için coğrafya bilgisine fazla derece sahip olmaya da gerek yok ya neyse yazık )

ccahit
2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 00:42

Kültür varlığında İstanbul İzmir'i 1000 e katlar İzmir'de ankarayi 1000 e katlar İzmir'in basının belasi beceriksiz belediyeridir ...

Adam akıllı vizyon sahibi belediye başkanlarımız olsa idi şimdi gecekondu belasından kurtulmuş olurduk İzmir'in merkezi gecekondu dolu şu meseleyi bir cozemediler orada Karşıyaka stadı çürüdü resmen beldiye destek olsa tokiye bırakmadan kulüp + yerel +büyükşehir ortaklaşa İzmir'in zenginleri ile o stad 10 kere yapılırdı ayrıca kültür demek kitap demek kaç kütüphane var öğrencilerin ders çalışacağı kitap okuyacağı tiyatro yapacağı adam akıllı ilçelerde alt yapı yok ...son zamanlarda araştırmadım ama zamanında gaziemirde Kutuphaneye girmiştim bizim evin salonundan ufak....
Adamlar Rami kislasina en büyük kutuphaneyi yapacak sende yapsana konakta güzel bir yer bulup kamulastirip büyük estetik bir kütüphane ...nerde fasa fiso..

Ben olsam kalenin aşağısına konağa bakan tarafta kat kat manzaraya hakim agora estetigi ile bütünleşik büyük kütüphane yapardım... Anca kasketi takip gezsinler

İzmir'in çağdaşları İzmir hakkında kendi kült bilgileri dışında hiçbir yoruma tahammül edemezler galiba en büyük sorunları bu ...

Güzel fatih

2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 00:49

Alıntı:
Bodrum nereye bağlıdır bunu bilmek için coğrafya bilgisine fazla derece sahip olmaya da gerek yok ya neyse yazık   

İzmir'e bağlamak banada kopma krizi geldi Haldun bey

Yine bir şehirler arası çatışması başlıyor.. buyrun er meydanına

ccahit
2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 00:57

Bizim dedelerimiz mubadelede balkanlardan gelmişler akrabalarin bir kısmı kendini biz avrupaliyiz diye soyler malesef bizim akrabadan böyle vakalar var...

Hemsehricilik, oraliyiz, biz buyuz, en iyisiyiz en sevmediğim şeyler...

Omera 21
2 hafta önce - Cum 27 Mar 2020, 01:04

Bir coğrafyacı olarak çok üzüldüm . Ülkemizde coğrafya eğitimine verilmeyen önem şimdi daha iyi anlaşılmalı. Ülkesini coğrafyasını tanımayan bir birey doktor mimar mühendis olsa ne yazar. Ülke sevgisi ilk önce ülkeyi tanımak ile başlamalı.

sayfa 30
« önceki   123 ... 2930313233   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET