Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon Havalimanı
« önceki   123 ... 404142

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 42
Kralsado
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 11:16

Alıntı:
Bu arada Artvin-Rize Havalimanı da birkaç seneye açılır, Or-Gi zaten açıldı. Bayburt-Gumüşhane havaalanı da yapilıyor. İleride çok yoğunlasacak bir durum yok yani.

Rize-Artvin Havaalaninin hele hele Bayburt-Gümüşhane havaalaninin Trabzondaki trafigi cok fazla etkileyecegini dusunmuyorum.
Trabzon dan cok daha fazla destinasyona cok daha fazla ucus olacak. Bu durumda Trabzondan fiyatlarin daha uygun olacagini dusunuyorum. Cok iddali degilim bu konularda belki yaniliyorumdur ama Rizeden Istanbula THY ve Pegasus uçuşu olur birde Anadolujet Ankara ucusu olur oda haftada 7 frekans olacagini sanmiyorum, belli gunler olur diye dusunuyorum. Bu sartlarda Trabzon Havalimani ne kaybetsin ki? Istanbul hatti illaki etkilenir ona diyecek birsey yok tabi ama Rizelinin Gunushanelinin Trabzonla işi tamamen bitmeyecek. Çunku Trabzondan daha fazla noktaya ve daha sık ucus var.
Haftanin her günü Ankaraya birden fazla sefer, Izmire Antalyaya, Bursaya, Adanaya gitmek isteyenler yine Trabzonu tercih edecek. Birde Rizedeki havaalani Rizeye 35 km, Trabzon havaalani 70 km. Arada 35 kilometre bir fark var. Bu tarafta daha cok sefer daha uygun fiyat olurda Rizeden de yolcu gelmeye devam edebilir.
Gümushane hakkinda cok söz soyleyemeye gerek yok bence, sadece Istanbula 1 yada 2 tane ucak kalkar baska gelen giden olmaz

Turizmde de cok birsey degismez bence. Zaten Trabzona gelen arap sadece Trabzona gelmiyor. Trabzondan Batuma kadar tum dogu karadenizi kapsayan turlarla geliyorlar. Rizede yada Gumushanede ayri havaalaninin olduktan sonra biranda orda turizm patlamasi olacakmis gibi algilayanlar var ama bence oyle olmayacak. Burasi Antalya degil Mugla degil. Muglada tek bir ilce bile basli basina tatil bolgesidir ama dogu karadenizde Trabzondan Batuma kadar koca alan ancak bir tur sayilabiliyor. O turlarin da Merkezi bugunden yarina Rizeye kaymaz.

kaan0703
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 12:18

Rize yapilan havaalani ihtiyac oldugundan degil malum sebebler..

murad22
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 12:21

Biz kesin yapılsın,yapılmasın diye birşey söylemiyoruzki gerekirse yapılır diyoruz,gerek yokta demiyoruz veya hayal etmeyin deyip hayalleride kısıtlamıyoruz.Ayrıca sizede bi kırıcı sözumuz yok dikkat edersen

Kralsado
6 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 15:28

Alıntı:
Biz kesin yapılsın,yapılmasın diye birşey söylemiyoruzki gerekirse yapılır diyoruz,gerek yokta demiyoruz veya hayal etmeyin deyip hayalleride kısıtlamıyoruz.Ayrıca sizede bi kırıcı sözumuz yok dikkat edersen

Bende devletimize sonuna kadar güveniyorum. Ozellikle sayin Cumhurbaskanimiza ama iste konusuyoruz olur mu? Nasil olur? vs vs. Forum sonucta kirici olmak benim de tercihim olmadi hiçbir zaman.

Alıntı:
Rize yapilan havaalani ihtiyac oldugundan degil malum sebebler..

2005 te mi 2008 de mi o aralarda Cumhurbaşkanı Rize mitinginde soylemisti. Rizelilerin "Havaalani" slogani uzerine CB: "Simdi egri oturup dogru konusmak lazim, Trabzon buraya 70 km. Simdilik Rizeye havaalani lazim degil.." demisti. Bunu mitingde bizzat Rizelilerin yuzune soylemisti. (aklima şunu yapacayzz, bunu edeceyzz diye bol keseden sallayan siyasiler geldi bian mukayese için) Tabi o zaman bende CB ye hak vermistim. Ancak suanda da hak veriyorum. Çünkü aradan 12, belki 15 sene gecti. Neredeyse havaalani olmayan sehir kalmadi. O zamanin Turkiyesinde Rizede havaalani lukstu. Belki simdi de lükstür bilemiyorum ama ilerisi icin zaten yapilmasi gereken bir yatirimdi. Ilerde koordineli bir sekilde yeni bir "BOLGESEL HAVACILIK" atilimi yapilmasi halinde Rize, Gumushane, Merzifon, Sivas. Kars, Agri vs vs gibi havaalanlarini yogun ve işlek hale getirmek mumkun olabilir. Turkiyede bu potansiyel var. Rizede de var.
Gumushane nin durumu daha kötü. Oradan Istanbul disinda bir ucus olacagina hic ihtimal vermiyorum. Turizm ucuslari da olmayacaktir. Eger bolgesel havayolu ulasim agi kurulmazsa Gumushane havaalanin isi cok zor. Yinede yatirima karsi degilim. Bugun olmasa yarin mutlaka kullanilacak. Imkan varken yapilmali.

sayfa 42
« önceki   123 ... 404142
ANA SAYFA -> ULAŞIM