Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1815
KaanYE
4 ay önce - Prş 26 Mar 2020, 06:38

Alıntı:
Kaan kardeş bunları yazınca birileri gelip hemen komplo teorisi bunlar gerçek değil diyorlar. Dikkat edersen yukarıda Korona nın sebeplerini iddialar olarak maddelendirdim ve bir tanesi doğrudur dedim. Şu doğrudur demedim. Bir şey dediğin vakit sonra hemen komplo teorisyeni damgası yiyorsun
Artık ülkeler üzerinden yorum yapmaya gayret ediyorum. Aksi türlüsünü kabul etmek istemeyen insanlar var. Ben de kendi hallerine bıraktım onları. O yüzden olayları ülkeler üzerinden anlatmaya çalışıyorum.


Valla artık bazı şeyler komplo teorisi olmaktan çıktı. Göstere göstere yapılan şeyler var. Tâ sonradan olacakları önceden bize gösteriyorlar özellikle Hollywood eliyle. Sen bildiğin yolda yürü dostum.

Ülkeler üzerinden yorum yapmanın da aslında şöyle bir handikapı var ki Ülkelerin tek bir görüşü olmuyor. Kendi içerisinde bölünmüş ülkelerde var fizîken beraber olsalar da.. Meselâ ABD'de Beyaz Saray ayrı Dış işleri ayrı Pentagon ayrı telden çalabiliyor. Ya da Almanya'da meselâ Bavyera ayrı akılda Berlin ayrı akılda. Diğer bazı Devletlerde de farklı durumlar olabiliyor. O yüzden önce en çatıyı yazmak lâzım ve hangi ülkeyi ne kadar hâkimiyeti altında tutuyor ona bakmak lâzım.

Bahsettiğin mevzudaki maddelere gelince..

Kader Planını bir yana koyarsam Şahsen ABD Çin'e diz çöktürmek için yaptı diyordum. Ancak sonraları Çin acaba kendi kendine mi yaptı dedim.

Şimdi ise Global düşünürsek bu işin en çok kimin işine yaradıysa onun elinden çıkmıştır diyorum..

Ki süreçten Çin güçlenerek çıktı ve çıkacak. Çin, Global Sermaye'nin ucuz iş gücü deposu.

Ve Dünya Ölçeğinde bazı şeylerin de Tek Dünya Devletçilerine yarayacağını görüyorum. En mühimi dijital para.

Dijital Para Dolar'ın tahtını sallamaya en büyük aday. Ve unutmayalım ki ABD Dolar için ülkeler işgal etmiş, rejimler yıkmış bir azman.

En net çıkarımım bu yönde. Yoksa aşağı tabakada bu işte nemalananlara hiç bakmamak lâzım. Onlara bir iki eti sıyrılmış kemik düşüyor ona seviniyorlar.

Sonuçta bu hamle Tek Dünya Devletçileri tarafından yapıldı ve müntesipleri olan Dünya Liderleri, Ünlüler , Sporcular vb.eliyle Topluma amaçları doğrultusunda KORKU pompalandı.

En büyük olay dijital paranın dolara karşı mücadelesi.

ABD Millî Devletinin Dolara karşı açılan bu savaşta bir cevabı olacak mı göreceğiz.


mustafa1981
4 ay önce - Prş 26 Mar 2020, 13:10

Alıntı:
Valla artık bazı şeyler komplo teorisi olmaktan çıktı. Göstere göstere yapılan şeyler var. Tâ sonradan olacakları önceden bize gösteriyorlar özellikle Hollywood eliyle. Sen bildiğin yolda yürü dostum.

Ülkeler üzerinden yorum yapmanın da aslında şöyle bir handikapı var ki Ülkelerin tek bir görüşü olmuyor. Kendi içerisinde bölünmüş ülkelerde var fizîken beraber olsalar da.

Forumda bilgisi olmadan fikri olan bir kitle var. Kendileri bir görüşte bulunmadan bu komplo teorisidir deyip geçiyorlar. Sizin bu konuda düşünceniz nedir diyoruz cevap yok. Çünkü bilgisi yok adamın.
Benim bilmediğim şey komplodur diyerek akılları sıra kendilerini haklı çıkardıklarını sanıyorlar.
Komplo teorisi sihirli bir sözcük bunlar için. Komplo teorisi deyince haklı çıktığını sanıyor garibim.
Sorsan masonlar, siyonistler vs de yok. Hepsi bizim uydurmamız. Hepsi komplo teorisi
Neden? Çünkü araştırmamışlar. Bilgisizler.
Alıntı:
Dijital Para Dolar'ın tahtını sallamaya en büyük aday. Ve unutmayalım ki ABD Dolar için ülkeler işgal etmiş, rejimler yıkmış bir azman.

Burada Dolar ın asıl sahibi ABD gibi yazmışsın. Doların asıl sahibi Fed adlı özel bankanın sahibi olan sivil insanlardır. (kesin buna da komplo teorisi diyecekler. Zahmet edip araştırsalar Fed in özel banka olduğunu görürler. Sahipleri de bildiğin şirket sahibi vatandaşlar. Devlet görevlisi değiller. Ancak araştırmadığı bilmediği şeye komplo teorisi diyor adam. Bilgisi yok işte )
Bu sitede dolar ın sürekli takip edildiğini sahiplerinin kimler olduğundan vs den bahsetmiştim. Adam fazla komplo teorisi okumuşsun adamlar kağıt dolar ın üstüne izleme cihazı mı yerleştirmiş ki doları takip ediyorlar, dedi. Şaka gibi adam daha Doların SWIFT sistemi ile takip edildiğinden bile habersizdi. Bilgisi olmayınca Komplo teorisi diyor. Akılları sıra haklı çıkıyorlar

Alıntı:
Sonuçta bu hamle Tek Dünya Devletçileri tarafından yapıldı ve müntesipleri olan Dünya Liderleri, Ünlüler , Sporcular vb.eliyle Topluma amaçları doğrultusunda KORKU pompalandı.

Yazdığım iddialardan birisi buydu. Doğru olup olmadığını bu süreçlerin sonunda yaşarsak belki görürüz.


Alıntı:
En büyük olay dijital paranın dolara karşı mücadelesi.
ABD Millî Devletinin Dolara karşı açılan bu savaşta bir cevabı olacak mı göreceğiz.

Tekrar diyorum burada bir yanlışlık var. Dolara karşı Tek dünya devletçilerinin savaş açtığını söylüyorsun.
Dolar ABD nin değil. Fed i İMF yi Dünya bankasını araştırın arkadaşlar.
ABD kendi vergisini toplamaktan bile acizdir. Vergi kurumu da Fed in sahiplerinin elinde. Araştırın. Hepsinin belgesi vs var.
Komplo teorisi diyeceğinize araştırın da cahil kalmayın.orhan akıncı
4 ay önce - Prş 26 Mar 2020, 14:13

Daha önceleri de çok yazdık. Güç odaklarının kendi aralarında mücadele ettiğini ve dünyanın bazı noktalarında bu açığa çıktığını belirtmiştik.
Bu güç odaklarının ayrı fikirde oldukları nokta kendi inanç düşüncelerinin çok zıt olmasıdır.
En temel noktada iki anlayışa varmış oluyoruz.
1- kudüs merkezli dünya savaşı çıkarıp (Tanrı'yı kıyamete zorlamak. bu onların fikri) mehdi-mesihin gelmesini beklemek.
Bunu yaptıklarını gördük. Şuan bu plan halen işlemektedir. hitleri kullanarak dünyada ki yahudileri mağdur edip bir ülke kurmaları bu pllanın bir parçasıydı.
Şuanda da kudüs başkent. Çevresinde ki bütün yahudi-israil karşıtları tek tek diz çökmüş durumda. Suudiler, körfez ülkeleri, mısır. Suriye ve ırak ile de Türkiye ve İran ı zayıflatmak.
Bu şuan yapılan ve yapılmakta olan planlar.

2- küresel güç odakları dediğimiz yapıdır. Bunların amacı da bütün dinleri, kültürü, insani değerleri, vicdanı, ahlakı yok edip insanların fıtratını değiştirerek robotlaşmış ve hayvan gibi yaşamlarını sürdüren bir yapıya getirmek.
dijital para, blockchain tabanlı kontrol mekanizması, sanal hayat, deri altına takılacak olan kontrollü çipler vs vs gibi projeler şu yukarıda ki insan fıtratını değiştirmeye yönelik yardımcı aparatlar oluyor.
Bu sistemde hiç bir ulus ülke olmayacak, bütün bir olacak, tek dil konuşulacak vs gibi tam kontrol tam kölelik.

İşte bütün mesele aha bu iki anlayıştan çıkıyor.
Bu anlayışta temelde şeytani düzendir. Bu sebeple imanlı ve inançlı kimseler bu şeytani düşünce sistemleri ile mücadele etmek mecburiyetindedir.
İman etmiş kimseler aklını ve ilimi kullanmasalar bu süreç bizleri şeytani düzen karşısında mağlup etmeye götürü ki Allah da bunu istemez.
Ama aklını kullanma, araştırma,tembellik yap, hurefelerle uğraş, kendi iman etmiş kardeşlerinle uğraş, birlik beraberlik olama sonara da Allah'ım sen bizleri kurtar de.
Tamam da biz iman etmişler olarak elimizi taşın altına soktuk mu? Araştırdık mı? bilim, ilim ile uğraştık mı? yok
Son 200 yıldır islam alemi uykuda. Bu sebeple Allah bizleri bu konuda uyarıyor. Kendinize gelin diye. Yok kendimize gelmez isek. Bizleri bu güç odakların emelleri ile imtihan ettiriyor.
İslam sadece namaz kılmak değildir. Cihat etmek Allah yolunda malını ve canını feda etmektir. Bu cihat etmek olayını illa ki savaş olarak algılamayın. Teknoloji,bilim,ilim,aklını kullanmakla da oluyor.
Yoksa biz iman etmişler olarak kendimize çeki düzen vermez isek Allah'ın mesajları anlamayıp iman etmesek bizlerin karşısına çok şeytani emeller çıkar.
Su uyur şeytan uyumaz.
Uyanın artık geç olmadan.


Ertuğrul MERTEL

4 ay önce - Prş 26 Mar 2020, 14:30

Abi TEK dünya Devletinden Ne kadar korkuyorsunuz ya .
Sanki Farklı farklı Devletler Olunca Dünyada sorunları çözebiliyorsunuz Uluslararası .
TEK dünya DEVLETİ Kaçınılmaz bir SON zaten .

Onu kimin ve Hangi ilkeler le yönettiği Önemlidir ve Cennete Gireceklerin içinde Kalplerinde birbirlerine KİN ve BUĞUZ kalmamıştır dşiyor Kuran'da .
gidişatıo Kurana göre anşlatacak Maalesef EHLİ kişiler fazla yok .
Türk insanının en büyük sorunu Verilen bilginin doğru olduğunu test edecek Alt yapısı ve Arapça bilgisi yok .Bu arada Bazıları Halen bu Teknolojik imkanlarla Atadan Babadan kulaktan duyma Cenneti sadece Öldükten sonraki hesap sonrası Cennet anlıyor .
Be mübarek düşünsene .
Bu dünyada ALLAH'a inananların kuracağı Cennet ve İnanmayanların hayatının Cehennem olacağı hükmü yok ise sürecin sonunda .
Eğer öyle olmasa Sadece öbür tarafta karşılığı verilecek bir inanç ise bu kim inanır .
bu bir İnanç güven işi ise bu dünyada Karşılığı neden olmaz bunun . Böyle bir inanç olabilir mi . Musa veKavmi firavunu nasıl alt etti .
Allah Resülü Tek 1 Kişi iken nasıl her tarafı 50 Sene içinde Yöneten İdaresine alan Milyonları etkileyebildi . Öbür dünyada mı oldu bu iş .

Kuran bir süreçten bahsediyor ve O Sürecin gidişi BÜTÜN KİTAP VERİLENLERE SAYGI ile HAK TEVHİDİ ÖĞRETİ ÜZERİNDEN TEK Dünya Devleti Arkadaşlar .
Merkezi Kudüs veya YERUŞALİM.
ALLAH SİZİ DARUS SELAMA ÇAĞIRIYOR ...
Duymuyor musunuz ...Kuran'daki ADN Cenneti bu dünyadaki bir Cennettir ... Ayrıca İNSAN OĞLU BU DÜNYA İÇİN VAR EDİLDİ Biraz Tefekkür . Herşeyinle bu dünya için var edilip hiç bilmediğin bir yerde Cennet veya Cehehnnme yaşamayacaksın . CENNET Senin elin ile Tesis ettirilecek elinle yaptığınla çıktığın gibi . tefekkür tefekkür )


Bazıları bilgi sahibi olmadan ifkir sahibi olmayı 20. yy son bilgileri ile yapıyorlar .
Zaman başka Şartlar Başka , herşey bambaşka .
Çıkın şu Klasik moddan .
Bu işin sonunda Zaten BÜTÜN diğer Kitap Verilenlerde ALLAHIN RESÜLÜNE İMAN EDECEK . APAÇIK İMAN EDECEK .
SİZ NEDEN KORKUYORSUNUZ ve çekiniyorsunuz .


Sürecin Sahibi Yerlerin ve Göklerin Sahibi ALLAH değil de Falan veya filan mı sanıyorsunuz . ali İmran 29 'a İman etmiyor musunuz siz .
"(Resûlüm!) De ki:
Mülkün gerçek sahibi olan Allah´ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve mülkü dilediğinden geri alırsın. Dilediğini yüceltir, dilediğini de alçaltırsın. Her türlü iyilik senin elindedir. Gerçekten sen her şeye kadirsin. "
Kuran'da bu apaçık bir TEBLİĞ Zorunluluğu Olan bir şeydir .

Yerde ve GÖKTE O ZATI ZÜL CELALİ VEL İKRAM'dan Başka bir İLAH'mı var .
Nemrudu Firavunu Karun'u vs. aşlaşağı eden Allah Sizi İman ettikten sonra Yanlız bırakır mı ?
Yanlış yere bakıyorsunuz .
Yanlı Hafıza ile bakıyorsunuz .
Eksik hafıza ile yarım yamalak bakıyorsunuz .
TEK dünya Devleti dünyanın Selameti için ŞART zaten .Sorun ya falan yöneticisi olursa mı ?
Kardeşim Sen İman ettikten sonra MErkezi YERU ŞALİM - DARUS SELAM olan Kudüs Merkezli Tek dünya Devletinde Orasındaki Yönetimin KİMİN Olacağını ,
Yahudi ve Hrsitiyanlar gibi .
Sadece Cennete biz gireceğiz diyerek mi DİN sahibisiniz siz .


Bütün EHLİ KİTAP Muhammedi ve KURAN mÜMİNİ Olursa Orada yaşayabilecekler . amma Öyle EHLİ Kitap var ki Sizden Fazla MEHDİ a.S2ı bekliyor ve YERUŞALİMİ hazırlıyor size . ama siz bunu bilmiyorsunuz ...
Aksi Orasının Yönetimi Mehdi A.S Yönetiminde kadrolarında İsevisi de olacak . Kadrolarında Çok sayıda İsevi İSrailoğlu ve müminler ile az sayıda Musevilerde Olacak . Kitabına Tevhid üzere Bağlı Brahmanisti de olacak Konfiçyusçusu da vs.


İsrail Devletinin sonu Geldi .
Zamanın YENİ İSRAİL'i ÜMMETİ MUHAMMED VE MEHDİ ZAMANI İÇİNDEYİZ .
Gecenin Kranlığı Kalktı .
UFKU Keskin Gözlerle gördüğüme İnananlar için .
LA TAHZEN İNNELLAHE MEANA .


BU YAZIM ÖZELLİKLE KAAN YE'ye dir ama Eğer inanıyorsanız .
Artık Korkmayın .
Tedbirinizi alıp Hiç bir şeyden Korkmadan DEVAM .
HOŞ GELDİN YENİ GÜN .


KaanYE
4 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 10:49

Ertuğrul Abi kusura bakmayın Size katılmıyorum..

***


Süreç nasıl devam edebilir ?

Ben çok ümitliyim ve neşeliyim. Şerden Hayr doğar derler ya.

Savaş Ulusacılarla Küreselciler arasında. Yani Güç ve Global Sermaye.. Ekonomik Krizle beraber Ulusalcılar Küreselcilerin Şirketlerine el koyup Devletleştirecek. Yakında Cezaevine girecek Baronlar göreceğiz.

Devletler biliyorsunuz o kadar altın stokladı. Küreselciler bu altını ucuza kapatmak istiyor. Kaoslar ile Devletleri zora sokup, ellerindeki altını alıp , IMF'in basacağı SDR'yi ( IMF'in Sanal Mangırı) yürürlüğe koymak istiyorlar(bkz.James Rickards yazmıştı, IMF Dolar'dan rahatsız, bunun için Global Para birimi olacak yeni bir para biriminin BlockChain üzerinden kabul ettirilmesi mevzusu ABD'yi çökertir, demiş.).

Çok yakın zamanda Nasyonel Sosyalizm doğacak. Ak Parti daha da Milliyetçi bir yapıya evrilecek ya da MHP ile beraber kendisini fesh edip yepyeni bir Parti altında birleşecek.

Krizden bazı Devletler güçlenerek çıkacak bazıları gumburdeyecek.

Veeeeee Tek Dünya Devleti Projesi çökecek.

ALLAH Nurunu tamamlayacaktır.

Bu arada en geç 2021'de Beklenen Şahıs gelecek.

Ya Erdoğan'ın yardımcısı olacak ya yerine geçecek ya Partisinin başına geçecek ya İki Parti'nin birleşiminin tepesine geçecek. Önceleri perde gerisinden işleri yürütebilir ama sonra muhakkak açığa çıkacak.

ABD zora düşüp bizimle ittifak yapmak zorunda kalacak.

İslâm Dünyasını da birleştireceğiz.

Bahçeli ölmeden, MHP'nin başına Dış Güçlerle derin bağlantıları olacak sinsî birisi geçmeden o MHP ile AK Parti'yi muhakkak birleştirmemiz gerekiyor.

Gidişatta ise :

Dünya çapında Elektrik Kesintisi olabilir demiştim. Buna İnterneti de ekliyorum. Ya da şöyle yapalım : Toplumları Kaos'a sürükleyecek Dünya çapında olaylara bir bakın neler olabilir. Hah onlar bir bir başımıza gelecek.

Bu çeteye karşı elimizdeki en büyük koz Trump. Şu sıralar ABD'de birçok kişinin tutuklanabileceği konuşuluyor. Dua edelim de adamı şu sıralar öldürmesinler.zaferp

4 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 13:22

Talha Aytekin adlı yazarın yazdığı bir yazı bir tanıdığı ile birlikte.


Daha önce Talha Hocamla birlikte üç makale kaleme alarak Covid-19'un etkileri üzerinden Dünya ve Türk dünyasını değerlendirmiştik. Hocamla ara ara güncel ve genel meseleler üzerine istişare ederiz. Yine öyle bir akşamdı, 31 mart gecesi saat 23.30 gibi WhatsApp'tan Talha Hocam ile yine güncel konuları konuşuyorduk. Söz dönüp dolaşıp haliyle Turan'a kadar geldi. Zira bizim için Turan'ın önemi anlatılamayacak kadar büyüktü. Akabinde bu güne kadar duyduğum en iyi fikri Talha Hocam o an dile getiriyordu. "Var olsun." İşte bu yazıyı yazmamızın sebebi ve bendenizin Turan düşüncesini radikal bir şekilde değiştirecek o muhteşem fikrin hikayesi...

Bu muazzam fikir mutlaka bir tez haline gelmeliydi ve gelecektir de. Bu fikir Turan Birliğinin 'Batı ve Doğu' olmak üzere iki ayrı yapılanma şeklinde gelişeceği ve Büyük Turan Birliği'ne dönüşeceği teziydi. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti ve Tüm Türk milletinin bekasını Turan da gördüğümü belirtmeliyim. Turan bizim için artık elzem olmuştur ve Turan'a hiç bu kadar yakın olmamıştık. Malumunuz dünyanın tek gündemi covid-19 ve onun getireceği radikal değişiklikler. Bu bağlamda bir feveranımı dile getirmek istiyorum. Amerikalıların, İngilizlerin, Almanların, Rusların vs... Herkesin bir planı var, lakin bir tek Şanlı Türk Milletinin planı yok öyle mi? Bu algı ve anlayışa son derece üzülüyor ve öfkeleniyorum. Başka bir millet bizim tarihimize sahip olsaydı, inanın psikolojik olarak üstünlüğü elinden hiç bırakmazdı. Bize karamsarlık, bize kendimize güvensizlik yakışmamaktadır. Neyse efendim konumuza dönecek olursak. Covid-19 sureci ile başlayan hadiseleri bizim cenahımızdan tekrar ele alalım. Bu süreç Ulus Devletlerin önemini bariz bir şekilde ortaya koymuştur.

AB köklerinden sarsılmaktadır. Bunu çok daha önce İngilizler görerek AB’yi terk ettiler. AB pratik anlamda bir işe yamadığını, zorlu ve hayati süreçlerde herkesin kendi Ulusunu düşündüğü gerçeğini ortaya koymuştur. Ayrıca AB’ye Hristiyan-haçlı birliği diyenlerde vardı. Bu süreç din birliğininde pratik olarak anlamsız ve işlevsiz olduğunu ortaya koymuştur. Önemli olan millet birliği ve milli birliktir. Dünyanın algıları, alışkanlıkları ve ihtiyaçları sürat ile radikal değişikliklere gebedir. Bu bağlamda millet birliğinin ön plana çıkması ile Turan birliğinin önemi bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Türk milleti bir kere daha dünyaya hükümran olmanın eşiğindedir.

Talha hocam ile birlikte yazdığımız önceki yazılarımızda bunları gerekçeleri ve dayanakları ile ortaya koymuştuk. Defaatlerce dünyaya egemen olan bir milletin yine dünyaya egemen olmasına şaşırmak son derece beyhudedir. Yazımızın başında değindiğim gibi kafamdaki Turan fikri Talha Hocamızın sayesinde çok daha büyümüş ve güçlenmiştir. Dünya çok çetin hadiselerin ardından hep yeniden şekillenir. İster doğal, ister yapay hadiseler olsun, akabinde hep radikal değişiklikler olur. Bu kez değişiklikler bizim lehimizde olacaktır. Dünyanın da asayiş, refah ve özgürlük adına Turan'a ihtiyacı vardır.

Moğolistan, Kazakistan, Kırgızistan, Doğu Türkistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan-Güney Azerbaycan ve Türkiye...Benim kafamdaki Turan hep bu minvalde idi lakin gün itibariyle Talha Hocamız bunu kalıcı bir şekilde değiştirmiş bulunuyor. Yazdığım ülkelerin içinde bulunduğu Turan Büyük Turan Birliğinin Doğu Turan kısmını kapsayan bir Devlet olabilirdi. Zira Talha Hocam yazımızın devamında kendisi bahsedecektir. Batı Turan Devleti ve Doğu Turan Devleti = Büyük Turan olmak üzere kafamdaki Turan algısını genişledi. Ben sizlere Doğu Turan'dan bahsedeceğim fikrin sahibi size Batı Turan’ı anlatacak. "Bu arada biz ilk etapta Batı Turan'da da yer alabiliriz."

Doğu Turan bahsettiğim ülkeleri kapsayan ve dünyanın tüm dengelerini değiştirecek olan bir birliktir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi önümüzdeki süreçte İran’ın akabinde Çin'in ve daha ileride Rusya’nın bölüneceğini düşünmekteyim.

Biz bakış açımızı Türklük eksenli olarak ortaya koyuyor ve geliştiriyoruz. Dünyanın dengeleri açısından Turan tam bir panzehir olacaktır. Tabii belirtmeden geçmeyelim. Turanın kurulması ile küstah Çin'in Uygurlu kardeşlerimize uyguladığı zulüm son bulacaktır. Turan'ın kurulması ile beraber dünyanın ekonomik, askeri, siyasi ve sosyal yapısı çok daha insani bir hale bürünecektir. Ulus devletlerin öneminin ortaya çıktığına şahit olduğumuz bu güzide zamanlarda Turan'ın önünde hiçbir engel kalmamıştır. Kazakistan’a baktığımızda Nazarbayev sayesinde çok ciddi söylem ve adımların atıldığına şahit olduk. Bu yıl itibari ile kiril alfabesi yerine bizim kullandığımız Etrüsk alfabesine geçtiler. Tüm bunlar Turan'ın ayak sesleridir. Türk milletinin yükselişini kimse durduramaz. Ben sözü daha fazla uzatmadan Talha Hocama bırakmak istiyorum. Batı Turan Devletini kendisinden dinleyelim.

Hocam öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bizler Türk Devletinin, Türk Milletinin geleceğinin nasıl şekilleneceğiyle ilgili kafa yoran insanlarız. Bu minvalde Türklüğü kendimize rehber edinmiş bulunuyoruz. Bu rehber çerçevesinde de yaşanan gelişmeleri okumaya çalışıyoruz. Dünya büyük bir değişimin eşiğindeyken Türk dünyası ve dünyanın gidişhatını da doğru analiz etmemiz gerektiğine inanıyorum. Yaşananları bu perspektiften değerlendirdiğimde önümüzdeki 50 yıllık dönemde Büyük Turan Birliği'nin kurulmaması için hiçbir neden göremediğimi belirtmek istiyorum. Büyük Turan Birliği söylemi Türk düşmanlarında hüzne ve kızgınlığa neden olsa da bu perspektif irrasyonel olmayan oldukça realist bir değerlendirmedir. Bu realiteyi görebilmek için komplekslerimizden vazgeçmemiz gerekmektedir. Türk milleti tarihi kökleri itibariyle her dönem dünyaya egemen olmuş bir millettir. Türklerin son 300 yıllık geri çekilişi ise var gücüyle yayında gerilmiş bir ok misalidir. Oku bıraktığımızda Türk milleti daha önce ulaşamadığı yerlere ulaşmış olacaktır.

Bizler Türklük şuurumuzu tarih bilgimizle örtüştürmek zorunda olan bir milletiz. İnsanların dini hassasiyitlerini dikkate alarak Türk şemsiyesi altında birleşme idealini gerçekleştirmeliyiz. Yalnız bu şemsiye altında dinsel ve mezhepsel çatışmaları Türklük idealinde törpülemeyi de başarabilmeliyiz. Bunları yapabildiğimizde göreceksiniz ortaya büyük bir Turan Birliği çıkmış olacaktır. Bugün içinde bulunduğumuz Türk toplumu konjonktür gereği kendisini 70 yıllık siyasal islamcı bir idealin içinde buldu. Bu da ister istemez insanlarımızın Türk tarihini öğrenmesinin önüne geçti. Topluma, Osmanlı ve Selçuklu dendi. Adeta 'bunun gerisine geçmeyin sakın' deniyordu. Halbuki bizler Türk tarihini irdelemeye başladığımızda bugünün dünyasının Hazar Türk Devleti ekseninde şekillendiğini görebiliyorduk. Hazarlar 900 yıl ayakta kalmış, 300 yıl (ms.600-900)ise dünyadaki süper güçlerden biri olmuştur. Bizans'a asker verecek, vali atayacak kadar güçlü bir imparatorluktu.

Bu büyük Türk İmparatorluğu daha sonraları güneyden müslümanlar, batıdan hristiyan bizanslılar ve kuzeyden slavların saldırıları sonucu yıkılıyordu. Bu yıkılış esnasında güneye inen Türkler daha sonra müslümanlığı kabul eden Selçuk Bey'in etrafında birleşerek Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atmışlardı. Fakat bir de batıya göç eden ve daha kuzeye çıkan Türk toplulukları vardı. Bu Türk toplulukları Hazar devletinin yahudiliği resmi din olarak kabul etmesi nedeniyle musevi olarak anılıyordu. Zira Hazar Devleti bir imparatorluktu. İçinde farklı dine mensup insanlar da vardı. Hazardan kopup batıya göç eden ve bugünkü Ukrayna, Polonya, Moldova, Almanya ve Fransa'ya göç eden musevi Türk topluluğu daha sonra ise buralardan Amerika'ya göç etmeye başladılar. Bugün Avrupa'nın bir çok bölgesinde hala yaşamakta olan Türkler Amerika'da da yaşamaya devam ediyorlar. Ve bu insanlardan bazıları bugün dünya siyasetine yön verebilecek kadar güçlü ailelerden oluşuyordu.

Karşımızda böyle bir realite varken Türk dünyasını herhangibir dini, mezhebi ve siyasi ideolojiye hapsetmek hem bizlere hem de dünya toplumlarına yapılabilecek en büyük kötülüklerden bir tanesidir diye inanıyorum. Zira Türklerin karşısında satanist ögelere inanan, dünyayı yangın yerine çevirmek isteyen bir grup bulunmaktadır. Konumuz onlar olmadığı için burada detaya girmek istemiyorum.

Biz Avrupa ve Amerika'ya yayılan Türklerin bazılarını Türk Birliği çercevesinde ele alalım.

Bugün "Turan" dendiğinde akıllara hemen Orta Asya ekseninde eski Türkistan toprakları gelmektedir. Bizler bu bakış açımızı değiştirmek ve geliştirmek zorundayız. Evet, eski Türkistan topraklarında da mutlaka bir Turan Birliği kurulacaktır. Bugün dünya üzerindeki Türk gücünü düşündüğümüzde ise bu birliğin ancak 'Doğu Turan Birliği' olarak karşımıza çıkacağı anlaşılmaktadır. Çünkü Türkiye bile isteye bu eksenin dışında tutulmak istenmektedir. Bunun nedenini ince ince düşünmemiz gerekmektedir. Konuya bu bağlamda bakınca Türkiye'nin Doğu ve Batı ekseninde kurulmak istenen Büyük Turan Birliği'nin köprü görevini üstleneceği anlaşılmaktadır. Türkiye'nin gerek siyasi gerek iktisadi gerekse de dini argümanları bu oluşumun bir parçası olduğunu bize göstermektedir. Türk Devletinin dış politikasında bunun izlerini görmekteyiz. Türk dış politikası kendisi gibi olmayan, kendisi gibi inanmayan diğer toplulukları olduğu gibi kabul etme, onlara kol kanat gererek ağabeylik yapma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da Batı Turan Birliği için olmazsa olmaz bir politikadır. Orta Asya eksenindeki Turan'ı Doğu Türkistan, Rusya'dan kopacak olan Türk federasyonları ve var olan Türk Devletleriyle daha kolay kurabilirsiniz ancak batı için aynı şeyleri söylemek söz konusu değildir. Çünkü batı cok daha kozmopolit bir yapıya sahiptir. Türkiye'nin köprü görevi üstlenmesiyle ilgili bir detay vermek istiyorum:

Kanal İstanbul Projesi hepimizin malumu. Bu konuyla ilgili analizimi yazdığımda projenin Pentagonla iş birliği yapan "Hazar Lobisi"nin projesi olduğunu aktarmıştım. Buradaki amacın ABD'yi yönlendirmede oldukça etkin olan Hazar Lobisinin dünyaya yön verebilmek için tekrar eski topraklarına gelmek istemesi olarak değerlendirmiştim. Analizin detayına girmeyeyim.

Peki, Hazar Lobisi kimdir?

Bakın size Türkiye'nin köprü olmasıyla ilgili bir bağlantı sunayım: Hazar Lobisi dediğimiz yapı daha önce Hazar Türk Devletinde yaşayan bu devletin dağılmasıyla birlikte ABD'ye göç eden zengin ailelerin oluşturduğu musevi evet musevi ve büyük ölçüde bir Türk yapısıdır...

Bu lobinin başında ise Hazardan ABD'ye göç eden Michael Bloomberg bulunuyor. Michael Bloomberg aynı zamanda Amerika'daki Johns Hopkins Üniversitesi'nin kurucularından, finansörlerinden. Peki, bu üniversitenin önemi nedir? Johns Hopkins Üniversitesi Kanal İstanbul Projesini ilk çizip projelendiren üniversitedir. Bu üniversitenin profesörlerinden biri olan ünlü ekonomist Steve Hanke sürekli Atatürk'ün sözlerini paylaşmaktadır.

Buradaki bağlantılar kesinlikle tesadüf değildir. Bloomberg Karadeniz'i iktisadi alanda kullanıp Hazar Havzası ve Avrupa arasında Türkiye'yi köprü pozisyonunda görmek istemektedir. Hükümetin de bu projeyi kabul ettiğini varsaydığimızda ortaya bir ittifak çıkmaktadır. Bu ittifak iki Türk yapısının gerek Orta Asya gerekse Avrupa'yı Türkiye sayesinde kontröl edebilmesi olarak görünmektedir. Bu ittifak bir bakıma İslam-Musevi denklemine de oturmaktadır. Konunun dinsel boyutunu başka bir makalede ele alabiliriz. Türkiye'nin jeopolitik ve jeostratejik değeri bu görevi üstlenebilecek kapasitededir. Proje gerçekleşir veya gerçekleşmez bunun çok bir onemi yok asıl bizim için önemli olan konu iki tarafın söylem ve eylem birliği içerisinde olmasıdır. Bu birliktenten neden büyük bir devlet çıkmasın? Bugün ABD'de binbir çeşit topluluk varken hepsi 'Amerikalıyız' diyebiliyorsa bugün var olan Türk gücü de gelecekte dünyaya 'Türk'üm' dedirtebilecek güçtedir. Toplumun ekonomik refahını sağladıktan sonra bunun olmaması için hiçbir neden bulunmamaktadır.

Artık bazı konuları açık açık konuşmanın vakti gelmiştir. ABD'yi yıllarca siyasi olarak yönlendiren, ABD Başkanlarının siyasi danışmanı olan Brzezinski musevi bir Türk'tür. Teorik Fizikçi ünlü filozof bilim adamı Albert Einstein Türk'tür. Alman asıllı Yahudi filozof Karl Marx Türk'tür. Ünlü gazeteci Theodor Herzl Türk'tür.

Bugün İsrail'in kurulmasına yardımcı olan Amerikan lobileri Türk'tür. İsrail'in kuruluşunda destek veren ve hala arkasında olan Rothschild Ailesi musevi bir Türk Ailedir. İsrail halkının ve yöneticilerinin büyük bir kısmı Türk'tür. Rothschild'in hedefi eski Hazar devletini İsrail üzerinden gerçekleştirmekte olabilir. Veya daha önce kurmak istediği 'Akdeniz Birliği' projesi bir Türk ideali de olabilir. Bloomberg ve Rothschild Batı ve Doğu Turan'ı temsil etmek istiyorda olabilir. Bunları Türklük açısından konuşmamızın zamanı gelmiştir.

Bu bağlamda Türkiye'nin önderliğinde kurulacak Batı Turan Birliğine ilk katılacak ülkelerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan, İsrail, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Karadağ olacağı kanaatindeyim. Bu birlik daha sonra Hırvatistan, Moldova, Sırbistan ve Yunanistan'ı da içine dahil edebilecek bir güce ulaşacaktır. Bu sayede bölgemizdeki siyasi ve askeri otorite boşluğu da giderilmiş olacaktır. Bu birliğin daha da genişlemesi ise kaçınılmaz bir gerçektir. Dünya tekrar Türk'ün nizam verdiği bir evreye dönüşmek üzeredir. Doğu Turan Birliği Kırım, Kafkasya, Hazar Havzası, Orta Asya Türk Devletleri ve Rusya'daki Türk federasyonlarından oluşabilecek potansiyeldedir. Bu birliğin temellerinin atıldığını göremeyenler, görmek istemeyenler Türklerle sorunu olanlardır. Önümüzdeki 50 yılda Türklerin dünyaya refah ve huzur sağladığı bir dünyaya geçiş olacağına cani gönülden inanmaktayım. Türkiye'nin mevcut jeopolitik ve jeostratejik konumu, enerji geçiş hattının merkezi olması, bir kuşak bir yol projesinin ana hattında yer alması var olan bu realitenin sadece görünen bir kısmıdır.

Hocam farkındayım, sözü biraz uzattım. Önümüzdeki dönemlerde konuyu daha fazla detaylandırma imkanımız olacaktır. Detaylandırmayı ise yine Türk ekseninde ele alıp fulu gibi görünen kısımları netleştirebileceğimizi düşünüyorum. Konumuzla ilgili olan Suriye ve Doğu Akdeniz'deki enerji savaşlarını, Türkiye İsrail ilişkilerinin seyrini, Türkiye'nin Balkan ve Kafkas politikalarını da ayrı ayrı makalemizin devamı olarak ele alabileceğimizi belirtmek isterim. Erdem Hocam size de katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Ben Teşekkür ederim Talha Hocam, bu makale esnasında büyük keyif aldım.

Saygılarımızla...

Bir çok katılmadığım kısım var. Rothschild ailesi Türk deniyor. Belki gerçekten de öyledir. Ama bunların Türk olmasının ne Türklere ne Müslümanlara faydası var. Sen devleti bunlara teslim edersen bu tek dünya devleti için biçilmiş kaftan olur. Bu Turan değil bu deccaliyet bu deccalin tek dünya devleti olur bu yahudiler ile

Ek olarak yorumda birinin sorduğu bu devleti Rothschild mi yönetecek sorusuna cevap olarak evet biz denmesi bir soru işareti Turan mı yoksa tek dünya deccaliyet devleti mi? 🤔


Gökhan Gök

3 ay önce - Cum 17 Nis 2020, 19:20

Kurtlar vadisi pusudan bir sahne, Güç ile Global Sermaye arasındaki savaş i konu ediyor


KaanYE
3 ay önce - Pzr 03 May 2020, 04:39

Yeni çıkacak paranın üzerinde Göbeklitepe resmi olacak diyorlar.

Doların yerine piyasaya sürülecek paradan bahsediyorum, Türk Lirasından değil..

***

ABD-Çin Savaşı devam ederken yeni Küresel Üretim Merkezinin Hindistan olabileceği konuşuluyor.

***

Haziran Ayı gibi Partiler arası Milletvekili geçişleri olacak deniyor.

***

ABD-Çin mücadelesinin aslında yeryüzündeki en büyük iki güç arasındaki savaş olduğu dillendiriliyor. Kimileri Aile savaşları diyor kimileri Ulus Devlet-Bankerler savaşı diyor kimileri Masonlar karşılarındaki güce karşı diyor..

***

Birileri kendisini Mehdî ilan ediyor, kimileri kafasında kurduğu şablona göre herşeyi ona ilişkilendirip kitap satmaya çalışıyor, bazıları hikaye-roman tarzında anlatıp duruyor..

Erdem Çetinkaya, Burak Turna, Ahmet Yozgat..

Evet Erdem Çetinkaya kendisini Mehdî ilan etmiş. Böyle birşey olacağı belliydi zaten. Adam altın oran falan güzel işler çıkartmıştı. Allah yardım etsin.

Bazısı analiz üstüne analiz kasıyor, milleti iyice işkillendirip korkutmaya çalışıyor..Biraz birşey biliyor, onu yapay zekâ, yirmibirinci yüzyılın dünyası, ezoterik öğeler ve benzeri gibi konularla süsleyip ekranlarda, YouTube kanallarında boy gösteriyor.

İsme gerek yok, bunlardan çok var..

Kısacası ortalık karışık.

Allah yardımcımız olsun.

KaanYE bildirdi.


KaanYE
3 ay önce - Pts 04 May 2020, 02:12

Önceki mesajdan kısaca devam :

ABD'de şirketlere EL KONULACAK,

Trump KAMU KURUMLARINA KAYYUMLAR ATAYACAK EVET YANLIŞ OKUMADINIZ KAYYUMLAR.

KASIM AYINDA ABD BASINI EL DEĞİŞTİRECEK.

Taa önceden yazdığımız gibi ABD'de DARBE olacak.

Bu süreç Size bir yerden tanıdık geliyor mu ?

Trump sadece bizim için değil tüm Dünya için bir şans.

Dua edelim de adamı öldürmesinler.

ULUS DEVLETLER Küreselcilere Dünyanın her yerinde operasyon yapacaklar.

Küreselciler Gıda Güvenliği ve Üretimini hedef aldılar. Bir arı türü var, BAL ARILARINI direk öldürüyor. Bal arılarının en önemli işlevi nedir?Bitkilerin tozlaşma ve döllenmesinde önemli rol alırlar.

Bu o.ç.ları bunu niçin yapıyorlar ? Büyük Üstadları gelmeden Dünya çapında kıtlık yaşatmak ve böylelikle hem nüfus azaltmak hemde kalanları itaat ettirmek. Bu adamları yaşatmamak lâzım.


Mehmet0660
3 ay önce - Pts 04 May 2020, 02:16

kaanYe
çok haklısın bir teori değil gerçek
arı olmazsa olmazsayfa 1815
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET