Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 781
Adil Hötder
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 03:07

https://www.covidvisualizer.com/

Paylaşıldı mı bilmiyorum ama dünya üzerindeki, vaka ve ölümleri güncel olarak veren bir uygulama sitesi.

hasan-hüseyin
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 04:20

Alıntı:
Bence çin batacanı anlayınca ben batarsam herkes batar diye koronavirüslü çinlileri gizli olarak italya abd vs vs yerlere götürdü onlarda işini yaptı

Saçma bir komplo teorisi olmuş.Ama,sizlere sacma gibi gelecek ama gerçekten olan bazı şeyler paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi virüs aslında ilk baş 17 kasm 2019 yılında görüldüğü haberlerini görmüşsünüzdür.Trump ın Chinese Virus lafıyla Çinlilere oluşan öfkenin ill ciddi bir makamda olan bir kişi tarafından dile getirildi.

Asıl insanları şoka edecek kara propaganda bundam sonra başladı.Bu sözden sonra Trump'a ağır hakaretler atmaya başlayan Çinli trollerden hemen sonra Çin hükümeti Global Times ki Çin hükümeti destekli Twitter ve internetten İngilizce yayın yapan basın kuruluşu virüsü aslında Abd ordusu uçakla Çin e getirip yaydı kara propagandasını yapmaya başladı.3 gün süren bu kara propaganda biz de nasıl seküler solculae her yalana sahipleniyorsa Abd de Trump karşıtları bu yalana sarıldı.

Ama,bu yalan istenilen etkiyi yapmamış olmalı ki 3 gün önce Global Times üzerinden ilk vakanın aslınd 17 kasım 2019 yılında İtalya da görüldügünü ve bu vakanı İtalya hükümeti tarafından saklandığı kara propagandasını yaptı.Tarihi dikkatinizi çekti mi?Çin de ilk görülen vaka tarihi Italya olarak sunularak algı yapılmaya çalışıldı ama bu da tutmadı.

2 günden beri Global Times üzerinden yeni yürütülen kara propaganda ise dünyanın en pis ülkesi Hindistan da bu virüsün yayıldığı algısını yapmaya başladılar.

En komik yanı ne biliyor musunuz,Bazı aptal.Hintliler Çinli bir yetkiliyi çağırıp Corona Go ayinin yaptılar.Çinliler dostur demeye çalıştılar ama Çinliler onlara güzel bir kapak yaptı

Çin ekonomisi şuan batmak üzere ve virüsü yendik algısı ve virüsün şuam yurtdışı kaynaklı olduğu algısını 1 haftadır yapıyor.Maksat,Çin üretime tekrar başlayıp ihracat yapmaya devam etsin.

Corona virüs vakalarını yakından takip edenler yeni çıkan skandalı duymuştur.Çin ve Kore nin verdikleri verilerde gerçekleri yansıtmadıkları da ortaya çıktı.Evlerde ölü bulunan binlerce insanın listeye eklemedikleri de ortaya çıktı.

Aslında durum bence Avrupa ve Suudi Arabistan da da iç açıcı değil.Avrupa,Abd ve Ümreden gelen vatandaşlarımızın koronaya yakalanması bunu ispat ettiğini düşünüyorum ve söz konusu ülkelerde virüsün milyonlara yayıldığını ciddi anlamda düşünüyorum.

Her neyse,işin özü virüsün kaynağı Çin dev ekonomik gücünü kullanarak kendini haklamaya çalışıyor ve bunda başarılı olacağını düşünüyorum.Ne de olsa Çin e mal satıp ve mal alıp milyonlar milyarlaca dolar kazanan patronlar hükümetlerini Çin e baskı yapmaması için lobi çalışmasında bulunacaktır ve gelecekte daha büyük sağlı tehditleri dünyayı beklemekte olacaktır.

Nihat Joseph Ilkay
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 04:21

Alıntı:
Çin bu işi nasıl çözdü. Sıkı karantina ile. Batı niye çözemedi çünkü çin gibi katı kurallar ile yaşamıyorlar ve alışkın değiller. Biz ne yapıyoruz yada çoğumuz ne yapıyoruz hiçbirşey yok gibi yaşıyoruz. Bu virüsü çoğumuz kapacak bunda hem fikiriz ancak hiçbir sağlık sistemi italya gibi yoğun bulaşmayı kaldıramaz. 15 gün sokağa çıkma yasağı bu yoğun vaka sayısını kontrol altına alır. Zaten sonrasında da yaz ayları ile virüs kırılır. Devletimizin en başından tutun herkesin söylediği yalvarırcasına söylediği evden çıkmayın. Bunu ya biz kendi isteğimizle yapacağız yada devlet zoruyla. Hangisini istersek.

Çin'in çözdüğüne hiç inanmıyorum. Hem rakamları gizliyorlar hemde bu durumu fırsata çevirmek için bazı hamleler yapıyorlar. Eğer birazcık dikkat ederseniz bazı ülkelerin nasıl krizi kendi çıkarlarına uygun fırsata çevirmeye çalıştıklarını görebilirsiniz. Bu ülkelere Rusya ve Almanya da dahil. Ruslar kesinlikle kendi rakamlarını saklıyorlar ve bunu yaparken ayni anda Avrupa ülkelerine yardım yapıyoruz propagandası yapıyorlar. Almanlarda kendi kayıp rakamlarını saklayarak hem ekonomilerini korumaya çalışıyorlar hemde isimlerinin arkasında ki krediye dayanarak virüsle en iyi başeden ülke reklamı yapıyorlar.

tırsoy
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 05:29

o yalan söylüyor,bu yalan söylüyor,ozaman bizimkilerde yalan söylüyor.kime inanıcaz biz.çin 4 aylık süreçte çözemediyse bu işi,vay ozaman bu dünyanın haline.sizin mantığınıza göre ozaman,2-3 milyar insanın ölmesi gerekiyor virüs bitince.çözememiş ya hani çin,kore gibi ülkeler.devamlı artıyor ozaman çinde hergün 5000-5000 insanmı ölüyor yani,bunumu diyorsunuz.
bizim ülke insanınıda anlamadım.sayı az açıklanıyor,devlet saklıyor.sayı çok açıklanıyor,vay italyadan beter olacaz.her kafadan farklı bir teori.herkes işine gelene inanıyor heralde.

murad22
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 06:26

Genelkurmay çinden aldıgımız virüs ilacının muadilini üretmek için harekete geçmiş.Bu ülkede ne yapıldıysa zaten askeriyenin girişimiyle yapılmiş askeriyede herzaman tecrübeli elemanlar vardır yeterki imkan verilsin

murad22
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 08:09

Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Mallarınızı zekâtla koruyun, hastalarınızı sadaka ile tedavi edin, belâlara karşı duâlarla hazırlıklı olun!”[10]

Harun Buz
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 08:12

Koronavirüste vaka sayısı 50 bin arttı! 24 saatte rekor ölüm!
Dünyayı çaresiz bırakan koronavirüs (Kovid-19) dün acı bir rekora imza attı. Küresel pandemide ölü sayısı 24 saatte 2 bin 378 kişi artarak 21 bin 292'ye ulaştı. Enfekte olanların sayısında da akılalmaz bir artış yaşandı. Vaka sayısı 50 bin yükselerek 472 bini buldu. İşte dünyayı vuran salgında son durum
26.03.2020 - 07:57 | Güncelleme: 26.03.2020 - 08:05

Nihat Joseph Ilkay
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 08:15

Alıntı:
o yalan söylüyor,bu yalan söylüyor,ozaman bizimkilerde yalan söylüyor.kime inanıcaz biz.çin 4 aylık süreçte çözemediyse bu işi,vay ozaman bu dünyanın haline.sizin mantığınıza göre ozaman,2-3 milyar insanın ölmesi gerekiyor virüs bitince.çözememiş ya hani çin,kore gibi ülkeler.devamlı artıyor ozaman çinde hergün 5000-5000 insanmı ölüyor yani,bunumu diyorsunuz.
bizim ülke insanınıda anlamadım.sayı az açıklanıyor,devlet saklıyor.sayı çok açıklanıyor,vay italyadan beter olacaz.her kafadan farklı bir teori.herkes işine gelene inanıyor heralde.

Benim mantığıma göre neden 2-3 milyar insanın ölmesi gerektiğini gerçekten anlamadım. Ben şahsen virüsün Çin'in duyurduğu tarihten çok daha önce dolaşımda olduğunu düşünüyorum. Belkide bu virüs Avrupa'da geçen yıl bile dolaşımdaydı. Fakat vakaların çoğu hafif geçtiği için tespit edilememiş olabilir. Eğer panik havasını bir kenara bırakıp daha soğukkanlı bir şekilde bilgileri takip ederseniz bazı şeyleri zaten sizde görebilirsiniz. Alınan tedbirler en kötü senaryoya göre alınıyor. İşi şansa bırakmamak, salgını en az hafif zararla atlatmak için tüm bunlar yapılıyor. Virüs salgını ciddi bir olay fakat salgının özellikle genç nufus arasında büyük oranda hafif geçtiği de bir gerçek. Kimbilir farkında olmadan birçok insan geçen senelerde bu virüsü belkide kapmış ve iyileşmişti bile.

Burç

1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 08:16

Alıntı:
Enfekte olanların sayısında da akılalmaz bir artış yaşandı.

Enfekte olan sayısı artmadı, sadece daha çok insana test yapılıyor. Enfekte olanların yarısında hiç bir belirti olmuyor zaten.

Berkayyy07
1 hafta önce - Prş 26 Mar 2020, 08:20

Testlerin sayısı arttı, vaka sayısıda arttı. Demek avrupadaki gibi günlük 15 bin test yapabilsek vaka sayımız 1600 -1700 v çıkacak günlük.

Yaşlılara ve kronik hastalara bulaştırmadan bu işin üstesinden gelebilirsek çok iyi, gelemezsek İtalya örneği karşımızda...

sayfa 781
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET