Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 21
Misafir 6fb

1 yıl önce - Sal 19 Şub 2019, 19:21

Bahçelievler minibüslerini akşam 7 den sonra bulamıyorum duraklarında ve yarım saat minibüs bekliyorum gelen almıyor bunlar nerede acaba niye gelen almıyor 😡

Metin Barut 23
1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 12:17

Çaydaçıra mahallesi de rezil durumda. Minibüsler durmuyor. Ellerinde telsiz umursamıyorlar bile. Yollar mayın tarlası. Hiçbir çalışma yok. Sabahları yol kenarları dakikalarca o soğukta bekleyen çocuk, kadın, erkek kalabalığı.

Uğur6262
3 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 18:46

Salıbaba mornik var mı gerisivehbiwow
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 07:02

Belediye yeni yönetmelik çıkardı. Belediye meclisi onayladı.Önemli olan uygulama. Bakalım belediye uygulayacak mı? Bazı önemli uygulamalar.
Minibüslerin ön ve arka camlarının sağ köşelerine takacakları tabela ile çalışacakları hattı ve takip edecekleri güzergâhın üç ana noktası yazılacaktır.
Aracın üst kısmına güzergâhı belirten ışıklı tabela yapmaya zorunludur.
İç ışıklandırma için yeterli sayıda lamba çalışır durumda olacak, ancak bu lamba renkli olmayacaktır
Hatların çalışma saatleri ile ilgili düzenleme Elazığ Belediyesi tarafından yapılır. Belirlenen saatler arasında hattı mazeretsiz olarak terk edip yolcuların mağduriyetine neden olan araçlar için bu yönetmeliğin Cezalara ilişkin hükümleri uygulanır
E.Savaş durumu, seferberlik hali, deprem, sel baskını ve diğer doğal afetlerde Toplu taşıma otobüsleri ve minibüsleri, Belediyenin karar ve talebi ile Elazığ Belediyesi emrine tahsis edilir.
Belediye, minibüs çalışması sırasında aksaklık, eksiklik, kurallara uymama vb. gibi nedenlerden dolayı uygun bulmadığı şoförlerin değiştirilmesini minibüs sahibinden talep ettiğinde en geç 3 gün içinde söz konusu şoför değiştirilecektir.
21-14 Araçlarda şoför dâhil sigara içilmesi yasaktır
Minibüsler Trafik Komisyonu Kararı ile belirlenmiş güzergâhlar haricinde, yolcu bekleme yapamazlar ve durak oluşturamaz.

Yolculara daima nazik davranılacaktır. Yolculara emir verir şekilde hitap edilemez.
Minibüslerin yolcularını kaza, arıza vs. mücbir sebepler haricinde yollarda aktarma yapmaları yasaktır. Son duraklarına kadar yolcularını götürmek zorundadır
Minibüsler ara duraklarda simsar ve telsizli eleman bulunduramaz.
Minibüs sürücüleri yolcu indirme - bindirme işlemlerini güzergâhlarda levhalarla belirlenen durak yerlerinde yapacaklardır
Minibüslerde yer olduğu sürece minibüs duraklarında bekleyen yolcuları almak zorundadır.
28) Minibüslerin iç aydınlatma donanımlarının beyaz renkte ve çalışır durumda olması zorunludur
Minibüs Hat İşletmecileri araçta telsiz bulunduramaz ve güzergâh üzerinde belirli noktalarda araçların çalışma şekillerini etkileyici telsizli vs. elemanlar çalıştıramaz.
Yolcular ücretlerini binerken ve araç hareket etmeden vereceklerdir. Araç hareket halindeyken hiçbir şekilde para alışverişi yapılmayacaktır.
Minibüsler ayakta yolcu taşıyamaz. Yolcu sayısının yazıldığı belgede, belirtilen sayıdan fazla yolcu bulundurulamaz.


Cebrail23
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 13:36

Alınan yeni kararlar güzel ama uygulamanın olabilmesi için denetimin çok iyi olması gerekiyor...

mfaydin
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 14:13

Valla kararlar bir nebze de olsa güzel fakat icraat! inşaallah uygulamada bizi utandırırlar.

vehbiwow
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 21:17

Büyük ihtimalle Başka illerden alınıp kopyala yapıştır yapılmış.Aynı şeyler birden fazla madde de var. Bazı yerlerinde 2018 tarihi var ama yinede idare eder bir yönetmelik.
Kesinlikle Minibüslerede kart sistemi getirilmeli. Şuan virüs döneminde halen para al ver yapılıyor.
Durak harici indir bindir işlemi kesinlikle yasaklanmalı. Olmadık yerde dörtlü yakıp yolcu indiriyorlar.4 lü yakma yolun ortasında durma hakkı vermiyor.
Şuan telsizle otobüs takip ediliyor. Durakta dakikalarca bekliyorsun ne minibüs ne de otobüs gelmiyor. Otobüsü telsizlerle takip eden minibüs, otobüsten hemen önce durağa gelip otobüse binmek isteyen yolcuları alıyor. Yeni yönetmelikle bu da yasaklanmış ama takibi iyi yapılmalı.


worldisblack
6 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 20:28

Maddelerden birisi çok komik. Alkol kullanmış kişiler dolmuşlara binemez denilmiş ve bu insanlar ruh sağlığı bozuk insanlarla aynı kefeye koyulmuş. İnsanların bir bira içip evlerine dolmuşla dönmeye bile hakkı yok Elazığ'da demek ki.

Hala alkol kullanan herkesi "ayyaş" zannetmek de ne bileyim.


Faruk00
6 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 23:52

Alkol kullanmış derken çok sarhoş olacak şekilde denmiştir yoksa minibüse binen herkese alkol testi yapacak halleri yoksayfa 21
« önceki   123 ... 192021
ANA SAYFA -> ULAŞIM