Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 586
ARCMANİA24
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 14:59

Şu Metronun haline Çok üzülüp Bu hat arasında oturan halkımıza acıyorum 2.5 sene inşaatı durmasaydı çoktan binmiştik!
Bir İçerenköy oturanı olarak yazıyorum sebep olanlar allahından bulsun!

osmanozer1
4 gün önce - Cmt 28 Mar 2020, 13:33

fehmi goden
4 gün önce - Cmt 28 Mar 2020, 14:29

Bakan görevden alınmış hele şükür bence geç bile kalınmış

technocrat
4 gün önce - Cmt 28 Mar 2020, 15:07

Şu anda insanlar trafik sorunu çekmiyor daha büyük sorunlarımız var. İstanbul'un toplu taşımasının biran evvel çözülmesi gerekiyordu. Şu anda çok farklı bir şekilde çözülmüş durumda.

Bu durumdan ötürü inşaatların yavaşladığını sanmıyorum. Ancak işler daha kötüye giderse iş değişir.

Pozitif bir taraftan bakarsak daha az trafik çilesi çekeceğiz.

Hattın 18 ay sonra devreye alınacağını varsayalım. 18 ay çile çekeceksek şimdi koronalı ayları bundan düşebileceğiz - ki 3-4 ay sürecek gibi duruyor bence - bu durumda 14-15 aya düşmüş olacak.

Yeterki inşaatın da duracağı kadar kötü bir duruma düşmeyelim.

osmanozer1
4 gün önce - Pzr 29 Mar 2020, 11:04

eren sahin38
3 gün önce - Pzr 29 Mar 2020, 20:09
Modoko İstasyonu Arakat Tüneli

Inverterler bitmiş sıra kemerlerde.

(+)

onder ta2cl

3 gün önce - Pts 30 Mar 2020, 10:34
LinkedIn paylaşımları hk.

Rıfkı Bey paylaşmış sağolsun,

(+)

etoksoz
2 gün önce - Pts 30 Mar 2020, 15:12

Alıntı:
Uzun süredir yaprak kıpırdamayan parseller istasyonu (son istasyon - eski adı depo) bugün hareketlendi. Öğrendiğim kadarıyla 5 ayda istasyonu tamamlayacaklarmış. Daha önce yapılması ve bitirilmesi gereken bir bölüm olduğu için şeklinde bir açıklamaya ulaştım. Ne kadar doğru bilemem.
Ama çalışma şimdilik başlamış görünüyor sebep ne olursa olsun

Uzun bir aradan sonra çalışmaların başladığını belirtmiştim. Son istasyonda da yani göçük olan ve uzun zaman ilgisiz bırakılan istasyonda gözle görünür bir gelişme oluşmaya başladı. İstasyonun temeli atılmış gibi görünüyor. Artık günbegün yükselmesini bekleyeceğiz.
Çalışmalar devam ediyor olsa da Depo yönünde bir gelişme yok, yani istasyonun dolayısıyla M8 hattının bu durak üzerinden depo alanına bağlantısı ve çalışması da yok.

(+)

Bu durakla ilgili bir önceki görsel mesajım;
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6484776#6484776

Hasan Mihrican
1 gün önce - Sal 31 Mar 2020, 20:54

İlginç bir şey farkettim.
Bu inşaatta kullanılan şu kırmızı tüp borular daha önce Avrasya Tüneli inşaatında da kullanılmışlar.

(+)

onder ta2cl

1 gün önce - 09:53 (dün)

Hasan Bey bu husus benim de dikkatimi çekmişti. Ya aynı alt yüklenici ile çalışılıyor ya da tahkimat ekipmanı alt yükleniciler arasında el değiştirmiş.

sayfa 586
ANA SAYFA -> ULAŞIM