Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 718
Onur1221
1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 21:19

Bu hürjet eğitim uçağı mı?

selcukkocak78
1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 21:46

resimdeki çift motorlu yanlız.biz hürjeti tek motorlu yapmıyormuyduk?

Yakup

1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 21:57

Alıntı:

Peki bizi korkutan yada çok geciktik dedirten gerekçeler nedir anlamak biraz sıkıntı oluyor şahsen bende.
Tabi herkez gibi bende isterim yani 8 TF2000,16 İsınıfı,8 FC4500,32 YONCA ONUK yeni tasarım korvet,tcg anadolu ve trakya nın şu an yüzüyor ve üzerinden insansız UCAV sistemlerinin inip kalkıyor oluşunuda bu aciliyetin sebebi nedir.Ne canınızı sıkıyor bu kadar.?

FC4500? O Hangi sinif savas gemisiymis?

En son Yakup tarafından Sal 24 Mar 2020, 22:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Tp9sfx
1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 22:00

Wowpars Aselflir 300t sadece atak helikopterlerinde kullanılıyor tb2 ve anka yabancı ithal flir kullanıyor malesef

kadirhan71
1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 23:07

Hürjet fotoğrafi 2017ye aitmiş

turkmavisi
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 00:09
Tj90 turbojet motoru

Arkadaslar Twitter da Baran Küçük beyin hesabında (Kendisi anladığım kadarı ile savunma sanayiinde özel bir müteşebbis ) TJ 90 turbojet motorun büyüğünün yapıldığına dair bir bilgi mevcut .Ayrıca turboşaft motorun ki muhtemelen TS1400 motorunün testlerinin 4 ay içinde biteceği yazıyor. ilave olarak sivasta 7000 ve 8000 serisi alüminyumların dökümlerinin yapılacağı bir fabrika bu hafta açılacakmış

wowpars
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 01:46
Siha mam L

Hocam, MAM L gayet işini görüyor. Tepeden geldiği için de yani tepede zırhlar malum zayıftır, gayet kolay delip parçalıyor. bu zaten motorsuz hafifletilmiş bir versiyon gibi.

Evet, ihalarımızda aselflir 300 devreye girmedi galiba.

Zaten arkadaşlar, bu yazıda dedim ya yunan medyasınca saha da araştırılıp kanıtlanmış bi bilgi yok. Tamamen rus un ağzına bakıp karalamak için yazmışlar. Yani çamur at izi kalsın amaçlı.

Kendi savunma sanayi eksikliklerini, acziyetlerini, ezikliklerini bize çamur atarak örtmeye çabalıyorlar.

Daha öncede belirttim, yunanistanda bu hükümet gelince, yunan da savunma sanayi ile ilgili basın yön değiştirdi. Önceden yönetimi eleştrip akıl verirken, birden eksikleri, hataları örtüp sağa sola çamur atmaya başladılar. Hatta, f16 modernizasyonunda ki fiyaskoyu bile f35 rüyası kurdurarak kapattılar.

Ben bunun sebebini, abd etkisi olarak görüyorum. Malum yeni hükümet abd ye yakın. Abd de biliyorsunuz yunanistan gibi 3. Dünya ülkelerinde medya yolu ile pembe hayaller kurdurarak halkı uyutup, ülkenin iktidarına işini gördürür. Malum yunanistanda da abd üsleri limanları yapılıp, karşılığında işi bitmiş, değersiz, ama yedek parçadan hibe edene çok kazandıran hurdalar (heli, gemi, tank, zpt) kakalanıp yunan halkının gözleri boyanıyor.

safsata00
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 03:29

Alıntı:
FC4500? O Hangi sinif savas gemisiymis?

STM tarafından brezilya için önerilen bir fırkateyn çalışmasıydı ama resmen destroyer gibi.Bizde TF4500 olarakta geçer.

(+)

safsata00
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 03:32

HÜRJET in fotosunun eski olduğu doğru.Tusaş ın 2017 senesi yük sertifikasyonu seminerindeki sunumundan araklayıp logo basmış site üzerine.

(+)

M60 T
1 hafta önce - Çrş 25 Mar 2020, 09:06
I SINIFI

I SINIFI çok büyük değişiklikler yapmadan çok daha etkili olabilir. Sonuçta bu gemiden sonra TF 2000 üretime konacak. Radar ve sensör olarak Mevcut Smart S MK 2 radari bütün İ Sınıfında kullanılabilir. Donanma bu radardan oldukça memnun. Bu radara Ek olarak 3 ve 4. Gemide gövdeye Cafrad CFR radar eklenebilir. Bu radar X bant bir radar. S bant Smart S radari ile birlikte çalışabilir. Bu sayede geminin tehdit algılama seviyesi artar. Silah yükü olarak öndeki VLS yerlerine Yerli dikey atım sistemi ve Siper Füzesi entegrasyonu yapılabilir. Denizden denize füze olarak 8 adet atmaca gayet yeterli. Yakın savunma sistemi olarak Phalanx yerine En az 2 adet Aselsan Gökdeniz takılabilir. Küçük botlar, dron sistemleri ve son kademe savunma olarak geminin en az 2 yerine 5 km Etkili lazer savunma sistemide eklenmeli. 2 saniyede 1 CM çeliği delebilen bir sistem gayet yeterli olur. Özetle 3. Ve 4. Milgem bazı küçük değişiklikler ile saldırı ve savunma kabiliyetini 2 kat arttırabilir. Ilk 2 gemi mevcut hali ile üretilebilir. Diğer gemiler mutlaka daha gelişmiş olmalı. Saygılar

sayfa 718
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET