Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 717
M60 T
5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 18:57
MAM L

Türk Gücü hocam MAM L zayıf bir mühimmat degilki. 22 KG ağırlığında ve kendisi UMTAS füzesinin motor ve yakıt yüklü olmayan versiyonu. Fakat 3 çeşit harp başlığı var. Bunlar Zırh delici, Termobarik ve Anti personal. Harp başlığı Zırh delici değilse zırhlı araçlarda beklenen etkiyi yapmayabilir. Suriye de bu şekilde oldu . Saygılar

En son M60 T tarafından Sal 24 Mar 2020, 19:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

M60 T
5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 19:01
İ Sınıfı

Safsata hocam milgem sınıfı için geç kaldık. Ilk 2 İ sınıfına yetişmez. Fakat daha sonraki gemilere Cafrad Aesa radar entegrasyonu, Yerli VLS ve Siper Entegrasyonu. En az 3 adet Gokdeniz entegrasyonu yapılabilir. Bu sayede donanma çok rahat eder diye düşünüyorum. Milgem ve İ Sınıfının mevcut hali 2025 dan itibaren bölgede zayıf kalabilir. Saygılar

Yakup

5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 19:03

Alıntı:

YONCA ONUK un yeni KORVET konsept çalışması...

Birak yeni korvet konseptini..

Önce bir I sinifi ondan sonra TF-2000’i bir görsek bari..

knrkrt

5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 19:15
safsata00

SAAR 'da acayip bişey yalnız.

safsata00

5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 19:52

Alıntı:
Safsata hocam milgem sınıfı için geç kaldık. Ilk 2 İ sınıfına yetişmez. Fakat daha sonraki gemilere Cafrad Aesa radar entegrasyonu, Yerli VLS ve Siper Entegrasyonu. En az 3 adet Gokdeniz entegrasyonu yapılabilir. Bu sayede donanma çok rahat eder diye düşünüyorum. Milgem ve İ Sınıfının mevcut hali 2025 dan itibaren bölgede zayıf kalabilir. Saygılar

Sanırım bazı eski alışkanlıklarımız yüzünden unuttuğumuz konseptler var.Milgemler deneme sürümüydü ve gerçekten iyi iş çıkardık.

Birincisi geç kaldık öngörüsü hangi kıstaslarla belirleniyor.Yani mesela eskiden aldığımız gemiler hibe olur ve modernizasyonu ve ödemelerini baya bir sıkıntıyla halledebildiğimiz için biz gemiyi teslim alana kadar geminin modeli eskirdi resmen.Ama şu an mühimmatından radarına kendi modernizasyon kabiliyetimiz olduğundan gemiler çıktığında o anki en modern sistemlere sahip olacak.Dolayısıyla burda geç kalma gibi bir durum yok.

İkincisi,bu gemiler olmadan herhangi bir operasyon yapamama yada kendi kendini koruyamamak gibi acizane bir durum olması lazım.Yada çevremizdeki ülkelerin bize savaş açacak ve bunu yürütebilecek kabiliyette harbe hazırlık durumu olması ayrıca çok geçerli bir sebepte bulması lazımki,SURİYE rejimini ölümüne savunan RUSYA ya yada PKK-PYD yi müttefiki gibi koruyan ABD rağmen operasyonlar yapabilen bir ülkenin karşısına harbe hazırlık durumu bu kadar iyiyken hangi ülke çıkar bilemiyorum.

Üçüncüsü,envanterimizin yeterli ama çok eski olmasından dolayı,zamanında yerlerine yenilerini koyamadığımızda oluşacak bir zaafiyet olmasıki buda hem kendi modernizasyon kabiliyetimiz olmasından dolayı şu an bile modernizasyonlara devam edebilmemiz,ayrıca kendi üretim hatlarımızda yeni üretim yapabilme kabiliyetimizden dolayı buda olası görünmüyor.

Peki bizi korkutan yada çok geciktik dedirten gerekçeler nedir anlamak biraz sıkıntı oluyor şahsen bende.
Tabi herkez gibi bende isterim yani 8 TF2000,16 İsınıfı,8 FC4500,32 YONCA ONUK yeni tasarım korvet,tcg anadolu ve trakya nın şu an yüzüyor ve üzerinden insansız UCAV sistemlerinin inip kalkıyor oluşunuda bu aciliyetin sebebi nedir.Ne canınızı sıkıyor bu kadar.?

Bu arada envanterimizide yaklaşık olarak incelemekte fayda var.
https://www.trmilitarynews.com/mavi-vatanin-ordus ...uvvetleri/

ccahit

5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 19:56

Yukarıda ki yonca onuk un mini korvet çalışması gayet etkili duruyor ufak, radar kesiti küçük ve hızlı ...
etkili radar ve silahlar ile aslında çok başarılı olabilir üzerindeki silah dizaynı iyi ayarlanabilirse ve radarda çok ufak görünecek şekilde tasarlanabilirse çok başarılı olabilir...ihracat başarısı da yakalar...

Mehmet arcan
5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 20:38

Fırtına 2 motoru kim tarafından üretilecek hiç bir yerde yazmiyor

Türk gücü
5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 20:46

Alıntı:

Türk Gücü hocam MAM L zayıf bir mühimmat degilki. 22 KG ağırlığında ve kendisi UMTAS füzesinin motor ve yakıt yüklü olmayan versiyonu. Fakat 3 çeşit harp başlığı var. Bunlar Zırh delici, Termobarik ve Anti personal. Harp başlığı Zırh delici değilse zırhlı araçlarda beklenen etkiyi yapmayabilir. Suriye de bu şekilde oldu . Saygılar

Hocam mam-l sınıfının en iyisi olan bir mühimmat vurduğu araçları kullanılmaz hale getiriyor . Karşı taraf (rusya/suriye ) vurulan araçlardaki tahribatı beğenmemiş , mam-l'den bir m 82 ,bir m 84 etki ve tahribatı bekliyor olacak ki kötüleyip duruyorlar ama kedi uzanamadığı ciğere mundar der misalinden canlarının ne kadar acıdığını anlıyoruz

M60 T
5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 20:55
İ SINIFI

Safsata hocam ben İ Sınıfı gemilerin Italya ve Fransanın ürettiği FREMM teknolojisinde hatta daha iyi gemiler olmasını istiyorum. Fremm sınıfını bugün Italya ve Fransa kullanıyor. Gelecekte Yunan donanmasında görebiliriz. Mısırı saymıyorum. Misirin kullandığı gemi düşük versiyon bir gemi. Safsata hocam bence bugün Atmaca fuzesi; Exocet block 3 den daha iyi bir gemi. Cafrad yakında hazır olacak. Yine Siper 2 yıl sonra hazır olacak. Yani bu teknolojilere yakın zamanda sahip olacağız . Bu teknolojileri kulanarak İ Sınıfını çok dahs iyi hale getirebiliriz. Bölgemizde Yunanistan, Mısır, Israil ve Rusya ile karşı karşıya gelebiliriz. Bu yüzden elimizden gelen en iyisini yapıp. Bölgenin en iyi gemilerini yapmaya çalışmalıyız. Bugün pakistan milgemlerinde VLS var fakat bizim Milgem sınıfı gemiler bu sisteme sahip değil. Umarım İ sınıfında Aynı konuma düşmeyiz. Özetle elimizde Alt yapı var. Elimizdekinin tamamını kullanıp bölgenin en etkili savaş gemilerini üretmelyiz. Saygılar Hocam.

Peers
5 ay önce - Sal 24 Mar 2020, 21:08
Hurjet

sayfa 717
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET