Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Güven Hoca

3 ay önce - Cmt 21 Mar 2020, 22:56
Karabük Nüfus Bilgileri

KARABÜK İLÇE MERKEZİ VE BELDE NÜFUSLARI 2019

(+)

(+)

Cem'in dediklerine haritadan bakıyoruz,doğru

(+)

En son Güven Hoca tarafından Pzr 22 Mar 2020, 00:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Cemoli D18
3 ay önce - Pzr 22 Mar 2020, 00:09

Karabük merkez ile Safranbolu ilçesi, Kırıkkale merkez ile Yahşihan ilçesi gibi yakın.
Bir bütün gibi.

onurnazliaka
3 ay önce - Pzr 22 Mar 2020, 00:31

Safranbolu ile Karabük bütünleşmiş sayılır. Ancak Safranbolu'nun ayrı bir mülki idare birimi olarak kalması çok önemli. Bu ilçe Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan önemli bir değerimiz. Karabük'e katılması değerinden de yitirmesine neden olabilir. Bu, küçük bir risk de olsa kesinlikle göze alınamaz. O yüzden varsın böyle devam etsin.

Şuna emin olunuz: Karabük ile Safranbolu arasında çok ciddi bir fark var. Safranbolu hem tarihî kenti, hem Bağlar semti hem de yeni yerleşim bölgesiyle ülkemiz standartları açısından çok çok değerli bir ilçe. Karabük ise ciddi bir atılım sergilemekle birlikte kat edecek yolu çok olan bir il merkezi. Şu aşamada Safranbolu turizmden, Karabük sanayiden yürüsün; Safranbolu'nun yaylak, Karabük'ün kışlak tadındaki konumu aynen devam etsin. Ancak her hâlükârda Safranbolu çok güçlü bir şekilde yönetilsin. Bugüne dek belki 15 kez gezdiğim bu ilçemize yapacağım yeni ziyaretlerde de aynı havayı yakalamak istiyorum.

Gezgin750
3 ay önce - Pzr 22 Mar 2020, 00:38

Safranbolu nun tarihi daha eski bu yüzden İlin adı Safranbolu merkezi de Karabük çıkışındaki Karabük - Kastamonu - Safranbolu yol ayrımı kabul edilip 180 bin nufuslu bir şehir oluşturulabilir.

brs7016
3 ay önce - Pzr 22 Mar 2020, 00:50

Öğrenciyken az yürümedim safranbolu merkezinden karabük merkezine O derece yakındır benim için de

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET