Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Puan sistemi - Mesajlara not veriyoruz - [SİTE]
« önceki   123 ... 828384   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 2
Okhan
13 yıl önce - Prş 17 Hzr 2004, 19:14

Arkadaslar sagolsun site diktatörü biz site cocuklarina cok güzel bir oyuncak verdi, ben mesela oynarken cok egleniyorum, oyuncagimi elimden aldirtmayin.
Puanlama sistemine karsi cikmak yerine sikayetci arkadaslar yazdiklarina biraz daha dikkat etsin, mesela cogu arkadas sadece mesaj yazmak icin kasiyor, sonuc ve tepki dolayisiyla beklenilenden farkli oluyor. Nedense son zamanda mesaj sayisi toplama sevdasi gelisti, iceriksiz mesaj sayisi enflasyonu var.
Bazilari ise genelde tepki alacagi belli olan mesajlar yaziyor, sonra da ben neden tepki aliyorum diye isyan ediyor. Bazen bu belli arkadaslar sinifin yaramaz cocuklari gibi kendi aralarinda kavga edip, sonra burada, "Örtmeniiim böyle oldu söyle oldu diye sikayetlerde" de bulunuyorlar. Mesaj oylama sistemini biraz da yazdiklariniza tepkinin nasil oldugunu fark etme sistemi olarak görüp, ona göre yeni davranislar gelistirmek daha dogru olur. Mesela birisi bir mesaj konusunda -4, -5'leri gecmisse bu kesinlikle art niyet degildir, demek ki sitede bu konuda bir tepki olusmus ve bu kadar kisi sikayetci olmus.
Uzun lafin kisasi gelen tepkilerden bir özelestiri gelistirin. Mesaj sayisi toplamak icin kasmayin, özel mesajlar kullanin, yazdiklarimizda bir icerik olsun, yazilanin diger mesajlardan bir ayricaligi olsun. Örnegin bir fotografa "cok güzel tebrikler" yazilmasina gerek yok. Sitenin 150 üyesi bir fotograf icin cok güzel yazarsa tebriklerden fotografi bulmak zor olur. Böyle durumlarda illa tebrik etmek istiyorsaniz, özel mesaj gönderin veya icerikli bir kutlama yapin. Mesela "fotograflar cok güzel bu binayi zamaninda müteahhit Abuziddin Ismibanane yapmisti, pencereler camdandir" falan gibi bir mesaj atin.

En son Okhan tarafından Pzr 20 Hzr 2004, 12:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

memocan

13 yıl önce - Prş 17 Hzr 2004, 20:41

@Taha sen sürekli negatif oy aldın die (kasti veya beyenilmediği için) böyle güzel bir sistemin kaldırılması bence emeğe saygısızlık olur ... Kişiler sana karşı tutum içerisinde ise zaten oy verme işini kaldırarak bunu engelleyemezsin ... Hiç kimse hiç kimsenin görüşlerini laylaylom alkışlayacak die bir şart yok ... Senin düşüncene zıttır ve bu şekilde kendisini tatmin ediyodur belkim bırak etsin ... Belkide cidden kendini bi gözden geçirmen gerekecek ... Bu sadece sen olarak diil biz olarak aslında ...

batu
13 yıl önce - Prş 17 Hzr 2004, 22:35

bence değerlendirme yapanın adı mutlaka gözükmeli!
mesela biri mesajdaki fotoları çok beğendi ve harika fotolar şıkkını şeçiyor ve adı gözüküyor böylece ellerine sağlık,süper resim gibi yazılar yazma gereği duymuyor!!

Burç

13 yıl önce - Prş 17 Hzr 2004, 23:23

"ellerine saglik, cok guzel "
yazanlara ben kesin negatif puan veriyorum.
Teşekkürleri "özel mesaj" ile halledin dedim durdum.
şimdi öcümü alma zamanı geldi.
Teşekkür edilmesi çok güzel bir duygu ve gurur okşayıcı oluyor.
Ama aynı duygu, özel mesaj ile de verilebilir, bütün ziyaretçilerin okuması anlamsız.

Ayrıca bu cins bir mesaj silinse bile, verilen negatif puanların kayıtlı kaldığını tekrar hatırlatayım.
Silinmesi halinde daha fazla negatif puan alamadığı için, doğrusu artık silmek bile
istemiyorum. Alsın negatifleri, çeksin cezasını..
Ancak kendisi mesajını değiştirirse daha fazla negatif puan almaktan kurtulur.
Kimsenin yanlışlarını temizlemeye niyetim yok.

Puanları kimin verdiği görünmeyecek, nedeni de gayet basit :
(daha önce de yazmıştım gerçi)
- Falanca bana negatif puan vermişti deyip, çocukca hareketlerde bulunulmaması için:
a) karşılık olsun diye negatif puan vermek
b) bu kişi ile munakasa etmek, hesap sormak
- Kimseyi kırmadan eleştirebilmek için.
- Bana gelip ikide bir falancanın filancayı şikayet edememesi için

Ayrıca çok negatif puan alanlara bazı yaptırımlar da söz konusu da olabilir.
(Mesela günlük yazabileceği mesaj sayısını limitlemek gibi)
O yüzden yazdıklarımıza ve koyduğumuz fotoğraflara artık daha dikkat edelim.

Sistemi kötü amaçla kullananlar olursa, o kişilerin puan verme yetkisi alınacak.
Bu konuda kuşkunuz olmasın. (Verdikleri puanlar da silinecek)

Burç

13 yıl önce - Cum 18 Hzr 2004, 01:08

Puan sistemine "En beğenilmeyen mesajlar" seçeneği de eklendi.
Bu sayede site denetçileri beğenilmeyen mesajlara ve fotoğraflara daha rahat müdahele edebilirler.
Fakat müdahele edince mesajı yazana yardımcı olduğumuzu unutmayalım.
Biraz ağırdan almakta fayda var.

Bu arada Taha'nın niye puanlama siteminin kaldırılmasını istediği de ortaya çıktı.
En beğenilmeyen ilk 3 mesaj Taha'ya ait.
Gelecekte mesajlarında daha dikkatli olacağı kanısındayım..

sipahi
13 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2004, 20:31

Bu puanlama hikayesini ciddiye aldim, benim hakikaten
gönlümü oksuyor, daha hic kimseye kirik puan vermedim
ama basliyacagim herhalde..

Arkadaslarimizin mesajlarini degerlendirirken ciddi olalim, ister istemez
gidip arkadaslarimiz bakiyor, acaba nerde yanlislik yaptik
veya neler begenilmiyor diye...Bazi arkadaslarimin mesajlarini
düzelttigini gördüm demekki ciddi olsak ise yarayacak...

Benim de bir kirik notum var ellerine saglik kim verdiyse..( )
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=63685#63685
Gittim baktim düzeltmek icin, hic te dokunmadim ne yapayim silelim mi?,
ayar zor, ne biliyim evim olsun diye hala cabaliyorum, yok..

Eger kirik notlarinizin cogalmasini istemezseniz degistirip ayar
yapmaniz gerekiyor veya silinmesi icin sikayette bulunun...

didem_
13 yıl önce - Cum 09 Tem 2004, 16:47

sevgili burç,
siteye üyeliğim yeni , tüm başlıkları keyifle geziyorum.Herkeze "bu çok güzel şahane müthiş dahisin vs..." mesajları gönderip mesaj kapasitemi oldurmadan puan verebilmek istiyorum. yeni bir dgcam almadan resimde ekleyemem. kısacası ben puan vermek istiyorum....

Burç

13 yıl önce - Pts 12 Tem 2004, 08:09

Sevgili Didem ve Didem gibi üye olur olmaz puan vermek isteyenler,

Üye olmak için sadece bir kullanıcı adı ve bir şifre seçmeniz yeterli.
Hiç bir bekleme süreci yok.
Isteyen gelip arka arkaya 30 defa da üye olabilir.
Anında kendi kendine 30 defa artı puan verebilir.
Bu 30 üyeliği silmeye uğraşmakla kalmayıp, veritabanından bu 30 artı puanı da
yok etmek zorunda kalacak olan kişi bilin bakalım kim oluyor?

Ayrıca yeni üyeler sitenin çalışma sistemini, amacını ve üslubunu tam kavrayamamış
oluyorlar. Mesajlarını koydukları yerler bile yanlış olabiliyor.
Verdikleri puanlar da buna göre isabetsiz olur diye inanıyorum.
Biraz olgunlaşıp da öyle puan verilmesi hepimiz için daha hayırlı olur.
Sitemizde hiç bir mesaj yazmamış ama sağa sola puanlar dağıtan hayalet üyeler
olsun istemiyorum. Sadece puan verebilmek amacı ile üye olanlar olmasın.
Mesaj yazarak siteye belli bir katkıda bulunmayanın bize kritik yapma hakkı olmasın.

Mutlu Kocak
13 yıl önce - Sal 13 Tem 2004, 09:47

Benim yeni önerim su: Bu puanlama sisteminde üyenin attigi her mesajin kacta kaci pozitif ise, o oran üyenin puani olsun. Yani 10 mesajin 6 si pozitifse, üye puani %60 olsun. Bu oran üyenin attigi her mesajda numara olarak veya, kirmizidan yesile bir renk cizgisinde gözüksün. Bu mesajlarin kalitesini de büyük ölcüde arttiracaktir.

Saygilar,
MK

Barış

13 yıl önce - Sal 13 Tem 2004, 09:56

Alıntı:
Puanlama sistemine karsi cikmak yerine sikayetci arkadaslar yazdiklarina biraz daha dikkat etsin, mesela cogu arkadas sadece mesaj yazmak icin kasiyor, sonuc ve tepki dolayisiyla beklenilenden farkli oluyor. Nedense son zamanda mesaj sayisi toplama sevdasi gelisti, iceriksiz mesaj sayisi enflasyonu var.

Aslında bunu engellemenin bir yolu var...
Rütbelerin kaldırılması buna büyük ölçüde engel olacaktır kanımca...

Tabi bunun ne kadar doğru olup olmadığı ayrı bir yerde tartışılabilir...

sayfa 2
« önceki   123 ... 828384   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET