Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Onur1998
8 ay önce - Prş 07 Ksm 2019, 19:14
Iğdır - Aralık - Dilucu sınır kapısı


Alıntı:
Ülkemizin Nahcivan Özerk Cumhuriyeti’ne açılan tek sınır kapısı olan Dilucu Sınır kapısı Iğdır’a 86 km uzaklıktadır. Ülkemizin, Azerbaycan ve Nahcivan ile her geçen gün yoğunlaşan ilişkileri, Dilucu Sınır Kapısı’nın uluslararası ulaşım ve ticarette daha etkili olmasını beraberinde getirmektedir. 73.000 m2’lik alan üzerinde bulunan sınır kapısı aynı zamanda bölge ticaretinin gelişmesinde de önemli bir yere sahiptir.

Yüksek teknolojiyle donatılmış sınır kapısında, hizmet alanları dışında gümrüksüz satış mağazaları (duty-free) ve yeme-içme alanları faaliyet göstermektedir.


Onur1998
4 ay önce - Pzr 23 Şub 2020, 16:14

İran'da korona virüs nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Nahcıvan Dilucu Sınır Kapısı kapatıldı.

Aralık ilçesi Kaymakamı Mustafa Görmüş'ün olay yerinde inceleme yaptığı ve ekiplerin teyakkuz halinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

Iğdır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise, "İran'da görülen korona virüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışındaki haber ve yorumlara lütfen itibar etmeyiniz" denildi.


ANA SAYFA -> ULAŞIM