Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4986
Sinan Bilgin
3 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 08:32

Sen basindan beri hat derken otobusu kast ediyorsun, simdi dank etti .. haklisin o halde. Tabii ki o veya bu sebeple rayli sistemler haritasi dikey gecise imkan tanimadigi yetmedigi durumlarda senin talebin gayet uygun ve olmasi gereken bir sey

Avrupada sehir ulasim haritalarina bakarsaniz, bir cok sebepten oturu rayli sistem ulasim aglari bizden cok daha iyi planlanmis ve gecmiste once ulasim
Sonra yerlesim seklinde dusunuldugu icin x istasyona km lerce uzakta bir nokta bulamazsiniz sehir merkezinde

Ama buna ragmen izole ve uzak gibi kalmis yerlere de mutlaka oneride soyledigin gibi otobus vardir

Kisaca gec kalinmis ve mutlaka olmasi gereken bir seyden bahsetmissin

Ayhan İmamoğlu

3 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 10:06

Son durum nedir ??? işletme ve pendik ve maltepe bakım merkezleri hakkında bu regülasyon sistemi ne zaman faaliyete geçecek???

KKorkmaz
3 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 12:55
@mustafasa7

merhabalar.

öncelikle göztepe köprüsünün göztepe olmadığı konusunu bir netleştirelim. yıllardır m4 göztepe durağının isminin yanlışlığından bahsederken tekrar kafa karışıklığına gerek yok. orası merdivenköydür veyahut örnek mahallesidir. aslında tam ikisinin sınırıdır. hatta göztepe parkının olduğu yerde caddebostandır.

ama dediğinizde çok haklısınız. göztepe, erenköy, suadiye, fenerbahçe, caddebostan, kalamış, kızıltoprak, feneryolu gibi yerlerden marmaray entegreli e5 ve metro bağlantılı seferlere yıllardır ihtiyacımız var. bir ara er1 tünelin altından, er2 ethemefendi ışıkları geçince 19f gibi inönü caddesine çıkıp, şu an m12-m8 bağlantı şaftı olarak inşa edilen kavşaktan atatürk caddesine dönerek geri ethemefendi caddesine iniyordu ki kadıköy - erenköy arası 30 dk olan otobüs yolculuğu yoğun saatlerde 1 saate ve hatta üzerine çıkmıştı. metroya ulaşım rahatlığı için yapılan bu deneme pek mantıklı değildi iptal edildi.

ama bu mahallelerin yıllardır e5 e ulaşımında sıkıntı var. eski ibb bu mahallelere pek hizmet etmiyordu zaten(malum sebepler) yeni ibb de henüz bir adım atmadı. umarım en kısa zamanda çözülür.

Hamdullah Son

2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 14:46
Mustafa Ay Yavuz

Ben Forumu Marmaray inşası devam ederken yıllarca hergun takip ettip elimden geldiğince Florya bölgesinden foto attım vs.
Bu süreç içerisinde sık sık Mustafa Yavuza kızdım söylendim. Bu sırada İBB el değiştirdi. Yeni başkanı hep birlikte izliyoruz.
Borçlanma hızı herhangi bir projede ciddi ilerleme olmaması ve son bomba su berbat istanbul trafiğine Yeni sarı taksi plakası süreceğini açıklaması sonucu Mustafa beye haksızlık ettiğimi anladım.
Kusura bakmasın. Saglikcakla kalın selamlar.

onder ta2cl

2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 16:32

Bugün 13.00 suları
1 adet standart sefer 1 adet servis dışı boş tren geçiyor sırayla. İlginç bir durum.

(+)

(+)

mustafasa7

2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 16:55

Bugün dahil olmak üzere ben de servis dışı tabelası asılı çok tren geçtiğini görmeye başladım hatta. Bugün Önder bey ile yaklaşık aynı zamanlarda Suadiye'den Halkalı istikametine giderken gördüm bir tanesini.

erimz
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 17:13

Halkalı yönüne giden trenler, bugün Bakırköy istasyonundan çıktıktan sonra yolun ortasında duruyor ve bekledikten sonra manuel olarak devam ediyor. Bir sıkıntı mevcud ama bilemiyorum saygılar.

sefer bayraktar

2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 21:24

K.Çekmece batı çıkışı merdiven inşaatı....

(+)

(+)

(+)

Cüneyt Ersezen
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 23:48

Saat 14 civarı söğütlüçeşmeden halkalı yönüne 10 lu boş set geçiyor ve 10 lu halkalı trenin peşinden çok yavaş bir şekilde. Sadece haftaiçi oluyor zannediyordum ama bugün o treni bostancıda yakaladım. Ama ne yazıkki bu treni pendik veya maltepe gibi biryerde depolamak varken taa halkalıya gidiyor.

mert söylemez
2 gün önce - Pzr 16 Şub 2020, 04:08

TCDD tren hattını resmi olarak yükleniciden tamamen devraldı mı son durumda? Yoksa Maltepe Pendik depo sahaları ve Ayrlıkçeşmesi köprüsü gibi örnekler bitmeden bu gerçekleşmeyecek mi? Tam anlamıyla eksiklikler hala TCDD nin sorumluluğunda ve problemi mi onu öğrenmek istiyorum aslında kısaca. İşletmeyle ilgili sorunları da hala yüklenicilere fatura etmeye devam mı yoksa?

sayfa 4986
ANA SAYFA -> ULAŞIM