Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
7 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 23:39
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Şerit Değiştirme

15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde şerit değiştirmek yasak diye biliyorum. Bunun sebebi güvenlik nedeniyle.
Peki cezai yaptırım var mı? Bilmiyorum.
Köprü üzerinde şerit değiştiren araçları görüyorum. Oysa şerit çizgisi ile bu kural belli oluyor.
Köprüde kameralar var.
Şerit değiştirene baş cezayı geç.
Bu kadar zor mu?

İnsanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atanlara ceza verilmediği sürece sıkıntılar yaşarız.

engin.
7 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 23:52

Türkiye de hangi trafik kuralına tam olarak uyuluyor ki. Peki güvenlik gerekçesiyle şerit değiştirmek yasak ise Fatih Sultan Mehmet köprüsünde neden serbest. ?

Ziya Ak
7 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 00:12

Serit degistirmek kopruye gore degil, yola cizilen cizgiye gore belli olur. Eger kesik cizgi varsa degistirebilir, duz cizgi varsa degistiremezsin.

Cemoli D18
7 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 00:16

1. Köprü'de, düz çizgi var.

halili1984

7 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 08:14

1. köprüde olması gereken kurallar tamam doğru ama istanbul trafiği bazı şeyleri mecbur bırakıyor.
Örneğin çağlayandan gelişte moto kuryeler ve bariyerler nedeniyle genelde orta da gelirim. zincirlikuyu metrobüs e yaklaşınca sol şerite geçer beşiktaş sapağına kadar gidiyorum.
Orada nedensizce şıkışan trafik ve zincirleme kaza olması sebebiyle orta şeridi kullanıyorum.
2. ayak civarında sağ şerite girip beylerbeyi sapağından kaçıyorum

meliksah55
7 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:06

Evet, şerit değiştirmek çok tehlikeli gerçekten, değiştirenler drone ile tespit edilip en ağır ceza verilmeli. Hatta bütün yollar tek şerit olursa bu tehlikenin önüne geçmiş oluruz.

Şaka bir yana, birinci köprüde şerit değiştirmek tehlikeli olduğu için yasaksa, neden 2. ve 3. köprü’de, Osmangazi Köprüsü’nde hatta Avrasya Tüneli’nde serbest?

Normalde trafik kurallarını çok önemseyip kurallara uyan biriyim ancak birinci köprüdeki “şerit değiştirmeme” kuralına uymuyorum. Boğaz manzarası izleyeceğim diye ağır ağır giden uyuşukları bekleyemem köprü bitene kadar.

erkinalp
7 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:23

Boğaziçi Köprüsünde yasak olması köprünün yapısal özelliğiyle ilgili. O köprü kapasite sınırına yakın çalıştırıldığı için yanal salınımları çok fazla tolere edemiyor.

ANA SAYFA -> ULAŞIM