Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-İstanbul Sürat Demiryolu Projesi
« önceki   123 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 67
egemenertas33
1 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 21:59

Sürat Demiryolunda Ankara’nın dibinde tünel çalışması yapılmış.Ahmet Bey olmasa haberimiz olmazdı.Bu projeye yazık edilmiş tek kelimeyle.

ramir3438
1 ay önce - Pts 13 Oca 2020, 11:37

Bu hat tahminimce Sivas'tan Kars'a kadar hızlı tren ulaştıktan sonra yapılabilir. Çünkü Kars'a hızlı tren ulaştığında artan tren ve yük taşımacılığı nedeniyle Ankara İstanbul arasına yeni bir hat yapılması gündeme gelecektir.

Tcdd doğuya uzanan hatlarda sadece yolcu taşımak istemiyor. Ülke genelinde hatlar o kadar kötü ki yük vagonlarını çekecek evsnterde olan logomatifler bile güç yetersizliğinden dolayı yetersiz kalıyor. Ankara Sivas hattında yük taşımacılığı yapıldığında ulaşım süresi 10 saat kısalacak. Uluslararası yük trenlerinin çalışması ve tercih etmesi için eskiye göre avantaj sağlayıp yük trafiği artacak. Zaten bu yönde çalışmalarda yapılıyor. Örneğin Kars'a bir logistik destek merkezi yapılacak.

Özetle mevcutta yapılan ve projesi düşünülen hatlar hayatta geçtikten sonra bu hat gündeme gelebilir.

nick kemalcan
3 gün önce - Cum 14 Şub 2020, 22:22

2020 için 650 milyon lira bütçe ayrılmış..Her yıl bu rakam civarıyla gidilse ne kadarda biter tahmini olan?

Mühendisi
3 gün önce - Cum 14 Şub 2020, 23:15

650 milyon değil 650 bin

cenkser
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 20:29

Cidden 650 bin TL mi? Ankara da ortaboy daire fiyatı.. Proje için 3 tane toplantı yap, bürokratların yeme içme harcırah otel ve seyahat masraflarını anca karşılar

Ahm19
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 20:34

Ankara - İstanbul yht mevcut hatta eksik kalan işler için ayrılan bütçe 650 milyon lira.

Sürat hattı inşaatı başlamadı ki bu para ayrılsın.

kami suyutmaz
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 20:47

Ahmet bey tarihsel çok önemli ama bir şekilde yokedilip üstelik çöpe atılan (kamunun üstlendiği) bir konuyu gayet tarafsız belgesel tadında özel çabalarıyla paylaşmış..
Şimdi o -bu şöyle yaptı diyenler bence bunu iyice izlemeeli..
Ahmet beyin sanırım aynı konuyla ilgili bu sayfada daha önce paylaşmadığı gayt çarpıcıbir videosuna rastladım ,oda oldukça çarpıcı..
Affına sığınarak izniyle eklemek isterim;

Hep derim ; bu ülke o kadar çalan,çırpan,yanlış,saçma,vs kişilerin elinden geçip hala ayaktaysa zengin ama diğer taraftan açlık sınırı en kötü durumda ise ben bu ikilemi bu yaşımda hala çözemedim her nedense?
Neyse konuyu saptırmayayım; yazık olmuş bu projeye..

Sinan Bilgin
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 21:03

Patronlar haklisiniz buralar acilmis birakilmis hatali olmus ama zamaninda yanlis projelendirilmis yahut o zamanki dogruymus sonradan yanlis rota belirlenmis

Hepsi olabilir ama tek gercek su ki onca bekleyen yatirim varken ulke genelinde , zaten bagli iki noktayi bir daha baglamak oncelikli degil

Sahsen "su ayas tuneli de bosa acildi.." muhabbeti biraz baydi fikrindeyim .. tamam anladik dogru olmamis ama bunu senelerdir konusmanin geregi yok

Diger yandan bir karamani samsunu sivasi hatta adanasi izmiri beklerken istanbul ile ankarayi bir daha baglamak imkan dahilinde degil

Tahminimce bu guzergah daha zordu, ama daha efektif olurdu katiliyorum ama yanlis hatirlamiyorsam bilecik eskisehir ve bursa gibi baglantilar bu hattan ayrilan ekstra hatlarla cok zor oluyordu arazi kosullarindan oturu

O yuzden de daglarin etrafindan donup rotaya da eskisehir eklendi ..

Yanlis hatirlamiyorsam osmangazinin tren gecisinin iptalinde bile suanki yht hattindan bursaya cikis verilecek olmasi yatiyor

Bu hat olsaydi yaklasik 2,5 saatte istanbul ankara ulasimi olabilirdi , simdiki hat ise mukemmel haline geldigi zaman yaklasik 3 saat 15 dk olacak

Sonuc olarak su an bu hatta para yatirilmasini beklemek dogru degil , surekli "bu tunel yapildi edildi" demenin de bir getirisi yok

Ahm19
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 23:21

Ben yarım kalan bu tüneller den bu proje yeniden yapılmaya çalışılsa bile 2 hatlı demiryolu döşenebileceğini hiç sanmıyorum çünkü tüneller çok dar görünüyor sanki tek hat yapımı planlanmış gibi eğer dediğim doğru ise tamamen ölü bir proje.

En son Ahm19 tarafından Cmt 15 Şub 2020, 23:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahm19
2 gün önce - Cmt 15 Şub 2020, 23:23

Silinsin lütfen.

sayfa 67
« önceki   123 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM