Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Keles - Kocayayla
« önceki   123 ... 181920

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 20
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 17:49

KOCAYAYLA ASLINA DÖNÜYOR
Alıntı:
- TÜRK SİYASİ TARİHİNE YÖN VEREN KARARLARIN ALINDIĞI, ORHAN GAZİ’NİN DÜĞÜNÜN YAPILDIĞI, BURSA’YA 60 KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ KOCAYAYLA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GERÇEKLEŞTİRECEĞİ YATIRIMLARLA HEM OSMANLI’NİN İLK DÖNEM KİMLİĞİNE BÜRÜNECEK HEM DE SAHİP OLDUĞU İMKANLARLA YAYLA TURİZMİNİN ÖNEMLİ DESTİNASYONLARI ARASINDA YER ALACAK.
- KELES BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TEKE VE BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATLARIYLA BİRLİKTE BÖLGEDE YAPILACAK YATIRIMLARI GÖZDEN GEÇİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KURULACAK OTAĞ, BUNGALOV EV, RESTORAN VE ATA SPORLARI MERKEZİ, YAPILACAK GÖLET, AT BİNME VE SPOR ALANLARIYLA KOCAYAYLA’NIN TÜRKİYE’NİN GÖZDE TATİL MERKEZLERİ ARASINA GİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.
Türk siyasi tarihine yön veren kararların alındığı, Orhan Gazi’nin düğünün yapıldığı, Bursa’ya 60 kilometre uzaklıktaki Kocayayla, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği yatırımlarla hem Osmanlı’nin ilk dönem kimliğine bürünecek hem de sahip olduğu imkanlarla yayla turizminin önemli destinasyonları arasında yer alacak. Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte bölgede yapılacak yatırımları gözden geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kurulacak otağ, bungalov ev, restoran ve ata sporları merkezi, yapılacak gölet, at binme ve spor alanlarıyla Kocayayla’nın Türkiye’nin gözde tatil merkezleri arasına gireceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuya ilişkin açıklamasında, yayla turizmine özel önem verdiklerini ifade etti. Bu alandaki potansiyelin artması için gayret sarf ettiklerini, birbirinden fonksiyonel projeleri zaman kaybetmeden inşa aşamasına getirdiklerini belirten Başkan Altepe, onlardan birinin de Keles’e bağlı Kocayayla olduğunu söyledi. Bursa kent merkezine 60 kilometre uzaklıktaki alanın 500 dönüm büyüklüğe sahip olduğunu ve günümüzde önemli buluşmalara ev sahipliği yaptığını hatırlatan Başkan Altepe, yapılan imalatlarla Kocayayla’nın turizme büyük ivme kazandıracağını belirtti. Belirlenen hedefler doğrultusunda Bursa’dan Kocayayla’ya giden kara yolunun alt yapısıyla birlikte tamamen yenilendiğini, konser alanlarından mevcut binaların restorasyonuna kadar yaylada bulunan tüm binaların komple düzenlendiğini söyleyen Başkan Altepe, Keles Belediyesi’yle ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte yaylanın çehresinin yavaş yavaş değişmeye başladığını ifade etti.Video:Başkan Altepe, açıklamasında, Kocayayla’nın tarihi ve turizm özelliklerine de değindi. Osmanlı açısından önemi büyük olan yaylada Orhan Gazi’nin düğününün yapıldığını, Türk siyasi tarihini etkileyen kararların yine burada alındığını hatırlatan Başkan Altepe, yatırımları planlarken aslına uygun imalatlar yapmaya dikkat ettiklerini bildirdi. Yayla girişine Osmanlı kültürüyle uyumlu modern ahşap bir kapının konulduğunu, binlerce metrekarelik arazi geneline otağlar planlandığını, yine ahşaptan bungalov evler ve restoranların projeye dahil edildiğini vurgulayan Başkan Altepe, ata sporları başta olmak üzere sporun her türlüsünün yaylada yapılabileceğini anlattı. Proje imalatlarının sürdüğünü, tüm hazırlıkları yaz aylarına kadar tamamlayıp alanı önümüzdeki sezon turizme dahil etmeyi hedeflediklerini anlatan Başkan Altepe, “Sanıyorum, önümüzdeki günlerde montajlar başlar. Her şey tamamlandığında, burası tam bir etkinlik merkezi olur. At binme parkurları, yürüyüş yolları ve spor alanlarıyla Keles, Türkiye turizmine çok sağlam bir adım atar” dedi.

Başkan Altepe’nin yatırım inceleme gezisine eşlik eden Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise açıklamasında, Kocayayla’nın Türkiye’nin en büyük ve Marmara’nın en yüksek alanlarından biri olduğunu kaydetti. Yapılan yatırımlarla bölgenin yılın 12 ayı yaşayan bir konuma çekildiğini vurgulayan Teke, “Çalışmalar tamamlandığında, burası Türkiye’de herkesin ziyaret etmek istediği alanların başında gelecek. Hem bölgemize hem ülkemize değer katacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kocayayla-aslina-donuyor/ ...ber/23584/

Hayırlı uğurlu olsun.Salih Kuş

2 yıl önce - Pts 27 Ksm 2017, 12:01


(+)


Serky45
2 yıl önce - Prş 14 Arl 2017, 13:07


(+)Bu sabah Kocayayla, bence kimse olmadığı zaman çok daha güzel


Salih Kuş

6 gün önce - Cum 14 Şub 2020, 21:37


(+)
sayfa 20
« önceki   123 ... 181920
ANA SAYFA -> BURSA