Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ESHOT'un akıllı kart şirketi değişiyor
« önceki   123 ... 818283 ... 127128129   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 82

Sizce hangi şirket ihaleyi kazanmalıydı?
Kent kart 52.4%  52.4%  [33]
İzmirim kart 11.1%  11.1%  [7]
E-kent 36.5%  36.5%  [23]
Toplam Oy : 63

cnk1470
8 ay önce - Çrş 12 Şub 2020, 18:09

Vapurlar tekrardan karbile dönmüş geçmiş olsun

Canerizm
8 ay önce - Çrş 12 Şub 2020, 19:05

Eshot ve İzbanda bi değişim göremedim
Stadyum metro full e-kent takılıydı bi tanesini tekrardan kalbilin cihazını takmışlar

kara çam
8 ay önce - Çrş 12 Şub 2020, 19:14

Basmane Metro'da da e-Kentler vardı. Birkaç güne kadar düzeltirler(!) artık.

cnk1470
8 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 08:10

Tramvayda e kent kalmamış hepsi karbil

selimengin
8 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 13:45

Alıntı:
Kimsenin algı yaptığı yok zaten haber linkini attım orada detaylı yazıyor neyin yanlış bilgisi?
Tek merkezden ve bu olan olaylardan dolayı indirimli kart yetişmiyor yada personel yetersiz.
Orada başka bir şey yazmıyor zaten kartlarını alamıyor millet soğukta bekliyor!

Yıllardır var bu sorun çözümü belli her şehirde bir çok dağıtım merkezi vardır bizde vizyon hatası var

Karşıyaka
Bornova
Konak
3 merkezden yapacaksın dağıtımı böyle olmaz bir yerden yığılma oluyor.

Devir teknoloji devri. Yapacaksın bir tane internetten online randevu sistemi millet randevu saatinde gelecek 5 dakikada kartını alıp gidecek.(Yeni nüfus cüzdanı alırken randevu alır gibi veya araç vize muayene randevusu alır gibi) Randevusuz gelmeyin diyeceksin veya önceliği randevu ile gelene vereceksin. Randevululardan arta kalan zaman olursa belki randevusuz gelenler de yapılabilir. Aynı zamanda bu sistemde kart alacak nüfusu şubelere de bölebilirsin. Mesela öğrenciler Konak şubesinden randevu alacak , 65 yaş üstü Karşıyaka' dan randevu alacak şekilde. Randevu sistemini de ona göre ayarlarsın olur biter. İste bunu düşünecek bir kafa lazım.
Yada Üniversite öğrencileri için Konya 'da olduğu gibi Öğrenci kimliği aynı zamanda indirimli otobüs kartı olarak kullanılabilir. (Bu kartlar fakültenin veya yüksek okulun öğrenci işleri tarafından dağıtıldığı için sırada olmaz.Aynı zamanda kart merkezi önüne gelecek nüfusu azaltmış olursun.) Öğrencinin öğretimi bitip Yöksis sisteminden çıktıktan sonra öğrenci kartı otomatik olarak tam karta çevrilir.

En son selimengin tarafından Prş 13 Şub 2020, 14:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Urazbey
8 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 13:48
Çözüm çok vizyon yok

Akıllı ücret toplama ve akıllı kent uygulamaları konusunda İzmir 5 sene geriden gelmektedir.
Kent kart 2015 ihalesi sonrası tamamen geriye gitmiştir gitmeye devam ediyor basit bir ihaleyi bile yapamadılar.
Bu kadar itiraz olacağı belliydi eshot 6 ay daha erken çıksa şimdiye yeni ihaleye yapılmıştı sonuç çıkmıştı...

Diğer söylediğiniz randevu konusuna katılıyorum daha bir çok çözüm var ama anlatamazsın baştaki yiyicilere

Şu konudaki mesajları bile okusa eshot ne fikirler elde eder lafta sosyal belediye

ccahit
8 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 19:06

dün otobüste gördüm yeni bir validatör vardı gazete kağıdına sarılıydı arkadan ışıkları yanıyordu aktifti

Urazbey
8 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 19:31

Alıntı:
dün otobüste gördüm yeni bir validatör vardı gazete kağıdına sarılıydı arkadan ışıkları yanıyordu aktifti

Gördüğün cihaz e-kentin ancak böyle giderse sökülecek onlar 6 ay daha eski firma devam

erkinalp
8 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 21:11

selimergin demiş ki:
Öğrencinin öğretimi bitip Yöksis sisteminden çıktıktan sonra öğrenci kartı otomatik olarak tam karta çevrilir.

Bu İzmir'de özellikle yapılmıyor, İzmir'de uygulanan tam biletlerin anonim olması ve dolaysıyla nadir-sürekli yolcu ayrımı olmaması ilkelerine uymaz.

kara çam
8 ay önce - Prş 13 Şub 2020, 23:48

Ama kayıt düşerse tarife de düşmeli? 1 hafta içinde iptal edilmeli. Konak'taki kart başvuru binasından da bedavaya düz kartlarla yenilenmeli.

Ve benim aklımda bir plan var: Üniversitelerin öğrenci kartları manyetik değil mi? İzmirimkart ve İzmir'deki Devlet Üniversiteleri(EÜ, DEÜ, İKÇÜ, İYTE, vs.) anlaşıp öğrenci kartlarını İzmirimkart uyumlu yaparsa gayet güzel olabilir. Ne karta fazla para vermiş olur millet ne de kuyruk beklemiş olur.

sayfa 82
« önceki   123 ... 818283 ... 127128129   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege