Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon Havalimanı
« önceki   123 ... 404142   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 41
drummer man Cihan
1 ay önce - Sal 11 Şub 2020, 00:38

Trabzon'daki kar yağışı sebebiyle iki gündür aksayan seferler bugün itibariyle THY tarafından Boeing 777 uçaklarıyla gerçekleştirildi. Bayılıyorum bu uçağa.

Kralsado
1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 10:19

Alıntı:
Bilebildigim kadariyla Trabzon icin artan dis hat trafigine ragmen yakin gelecekte herhangi bir yatirim gozukmuyor. Yalnizca Mevcut dis hatlar terminali yikilip yerine daha moderni yapilabilir. Ic hatlar terminali zaten daha yeni yapilmisti.


Yeni havalimani mi planlıyorlar acaba? Ondan mi yatirim yapilmiyor? Şimdi bakıldığı zaman mevcut pist 500 metre uzalacaksa, 2. pist calismalari varsa birde bunun ustune terminal binalari yenilenecekse zaten geriye ne kaliyor ki?
Ozellikle 2. pist icin dolgu yapilmasi maliyeti cok arttirir. Çünku bildigim kadariyla Trabzon Havalimani Orgi yada Rizeye göre daha yuksekte. Buda daha fazladan dolgu demek. Bunun yerine yeni bir Havalimani dusunulebilir. Ama 2. Pist ihtiyaci yoksa mevcut havalimanini yenilemek daha dogru bir karar olur diye düşünüyorum.
Rize Artvin Havalimani acilmadan bu sorulara cevap vermek zor. Çünkü bu havalimaninin acilmasinin Trabzonun kapasitesine etkisi takip edilmeli ona gore 2.pist karari yada yeni havalimani karari verilmelimafakyanc

1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 14:40

Pist uzatılabildiği kadar uzatılmalı (3.000 mt. veya çok yakınına). Dünyada pek çok havalimanı tek pistle çalışmakta. 2. piste acilen hiç gerek olacağını zannetmiyorum! Tek pistli çalışmalarda yıllık 25-30 hatta 35 milyonluk toplam kapasite karşılanabilmektedir. Trabzon'un yıllık yolcu kapasitesi de herhalde yıllık 20-30 milyon olacak değil, akşamdan sabaha. İhtiyaç olan yeni, işlevsel, yolcu köprüleri (körükler) de olan, gelecek ihtiyaçlar ve yolcu trafiği de göz önüne alınarak mümkün olduğunca yüksek kapasiteli bir terminaldir (ya da iç ve dış hatlar olarak 2 terminal). Bunların yanısıra herhalde yeni bir ATC Kulesi ve yine gelecekteki ihtiyaçlar düşünülerek yapılacak bir kargo terminal ünitesidir.

musa6177
1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 15:13

Trabzonda ikinci piste gercekten ihtiyac yok. Ihtiyacimiz modern bir is ve dis hat terminali. Oncelik bu olmali. Pisti uzatmasak bile olur. Kaplamasi yenilenmeli

murad22
1 hafta önce - Sal 24 Mar 2020, 15:23

Devletimiz en iyi kararı verir devletin yerine düşünmenize gerek yok gerekirse denizi doldurup yeni bir havalimanı yapılır trabzona yakışırda memleketimizeKralsado
5 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 09:26

Alıntı:
Devletimiz en iyi kararı verir devletin yerine düşünmenize gerek yok gerekirse denizi doldurup yeni bir havalimanı yapılır trabzona yakışırda memleketimize


Yeni ve daha buyuk olunca kulaga hos geliyor belki ama fazla heveslenmemeni tavsiye ederim. Çünkü suanki havalimaninin konumu cok güzel. Yolcu sayisinin muadil bircok şehire gore yüksek olmasinin en onemli nedeninden biri de havalimaninin sehir icinde olmasi. Simdi yeni diye yapacaklar merkeze en az 20-30 km uzaga. Kapasite buyuyecek ama yolcu sayisi azalacak.
Madem tek pistle 30 milyon yolcuya hizmet verilebiliyor (örn:sabiha gokcen) yapilmasi gereken yukarida arkadaslarin dedigi gibi pisti 500 m uzatmak ve terminal binalarini yenilemek.
Şuanki konumuyla bu iyilestirmeler de yapilirsa Trabzon Havalimani islevselligini ve yolcu sayisini daha da arttirabilir.


murad22
5 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 09:50

Yeni havalimanının yapılabilecegini bakan bey söylemişti.Çok sevinme,çok üzülme ile işimiz olmaz bazıları havalimanı yapılırsa çok üzülecekmiş gibi bir hali var.Bu işleri devlete bırakın onlar ihtiyaç varsa yapıyorlar zaten bizim isteyip,istememizle degil.

ORTADİREK
5 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 10:58

Alıntı:
arkadaslarin dedigi gibi pisti 500 m uzatmak


Öncelikle yeni bir havalimanı derken ne kastediliyor anlamadım, gerek yok. 2. pist derken koca bir alanı doldurup Trabzonspor Tesisleri gibi yüklü kamulastirma maliyeti olacak alanlar için devletin vereceği, harcayacaği paralara yazık, günahtır. Yani ne yeni havalimani ne de 2. pist gereksiz.

Pistin 500m uzatılması olayına gelince nereye uzatacaksın, yer mi kaldı.
Benim merak ettiğim Ramada Otel'i oraya dikerken yetkililer hic mi düşünmedi, bu pist zaten kısa, yarın bir gün uzatilma durumu olur, sıkintı olur.
Yetmedi Ramada Otel'in yanına bir sürü daha bina yapıldı.Yani öyle bir iş ettiler ki el kol bağlandı.
500m değilse de 2 taraftan 200-250m daha uzatılabilir belki.

Bu arada Artvin-Rize Havalimanı da birkaç seneye açılır, Or-Gi zaten açıldı. Bayburt-Gumüşhane havaalanı da yapilıyor. İleride çok yoğunlasacak bir durum yok yani.

Trabzon Havalimanının ic ve dıs hatlarınin daha modern binalara ihtiyacı var, bu bir gerçek.


mafakyanc

5 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 11:00

Kimse kusura bakmasın (yazdıklarımı beğensin ya da beğenmesin...) ama, hele ki KoronaVirüs salgınından sonra, Türkiye ekonomisi (ve dolayısı ile Devlet) öyle büyük zararlara uğrayacak, Devlet hiç hesapta olmayan bu konuya öylesine (zaten yeterli olmayan bütçeden) para akıtmak zorunda kalacak ki şu anda pisti uzatmak, terminali yenilemek tarzındaki pansuman projeler dahi en azından (salgın öncesinde yapılan bir ön planlama varsa bile, bu tarihten) 2-3 yıl ötelenmek zorunda kalacak. Realist olmakta fayda var!...

Yepyeni bir havalimanını (hele hele deniz üzerinde olanını) zaten hiç hayal dahi etmeyiniz!

İstanbul'a yepyeni bir havalimanı yapıldı, tek çatı altında dünyanın en büyük terminaline sahip: şu anda yarı ölü vaziyette, 27 Mart'tan sonra neredeyse hayalet şehir olacak. Zararın bini bir para!... Devlet ne zaman, hangisine yetişebilsin ki? Pegasus şu anda sadece 7 uçakla operasyon yapıyormuş; 27 Mart sonrasında herhalde THY (AnadoluJet dahil) filosunun %75'i yere inmiş olacak; iç hat seferleri devam ettirilebilse bile frekanslar azaltılacak, vs. vs. Şu anda artık ehemin mühimini seçmek günüdür!

Alıntı:
Bu arada Artvin-Rize Havalimanı da birkaç seneye açılır, Or-Gi zaten açıldı. Bayburt-Gumüşhane havaalanı da yapilıyor. İleride çok yoğunlasacak bir durum yok yani.


Kişisel tahminim, bunların da açılabilmesi şimdilik verilen tarihlerden en az 1 yıl öteleneceğidir.


En son mafakyanc tarafından Prş 26 Mar 2020, 11:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Kralsado
5 gün önce - Prş 26 Mar 2020, 11:02

Alıntı:
Maaşa göre kesinti yanlış bi yöntem çok maaş alanın çok masrafı varsa ne olacak .


Murad22 bu yaziyi "koronavirus" basliginda sen yazdin. Senin dediğine bakarsak sende cok kafana takma boyle seyleri. Devlete birak. Yetkililer gereğini yapar, senden daha iyi düşünür.
Burası zaten kendi kendimize fikirlerimizi soyledigimiz bir forum. "Sen dusunme" "sen karisma" "devlete birak" ne demek. Zaten devlet isterse yapar istemezse yapmaz. Biz kendi fikirimizi soyluyoruz. Bunu yaparken de kimseden izin alacak degilizsayfa 41
« önceki   123 ... 404142   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM