Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Efe Elaldı

1 ay önce - Pts 30 Arl 2019, 17:51

Valla daha bir ihale ilanı göremedik yıl yarın bitiyor.2014-2020 arası bursada belediyecelik faciası vardı.Önümüzdeki 2 yılda bursada trafik konuşulmayacak diyor Alinur aktaş ama hala bir faaliyet göremedik.dönel kavşak düzenlemeyle bursada trafik rahatlamaz radikal değişiklikler lazım 4-5 büyük projeye aynı anda başlamaklazım ki dönem bitmeden bunlarda bitsin zaman geçirerek bursada trafiği ve toplu taşımayı dahada kaosa sürüklüyorlar.Umarım sene başında acemler ve orhaneli kavşakları-yan yol düzenlemeleriyle beraber bursaray şehir hastanesi etabı ve adliye kavşağı projeleri ihale edilir.Söz bitti artık icraat görmek lazım.

mustafaguler
1 ay önce - Sal 31 Arl 2019, 09:45

2020 yılında bitmesi beklenen ve yeni ihalesi yapılacak projeler şunlar olur:

1-Stadyum bağlantı yollarının Mudanya Kavşağı kısmı biter ve kullanıma açılır. Dikkaldırım kısmında yapılacak olan yol genişletme çalışmaları vs. başlamaz.

2-T2 tramvay hattının bitirilme ihalesinin çıkılacağını ümit ediyorum.

3-Acemler Kavşağı yeni viyadük için ihaleye çıkılır. (şahsi görüşüm, uzun vadede trafiğe o kadar etkisi olmayacağını düşünüyorum)

4-Devlet desteği alınacağından Bursaray Şehir Hastanesi uzatma ihalesine çıkılır.

5-Yeni Adliye Kavşağı inşaatının başlaması

6-Bir ihtimal Şehir Hastanesi bağlantı yolunun bitirilmesi

Başka bir çalışma beklemiyorum açıkçası. Bugüne kadar Aktaş'ın koltukta oturduğu süreye bakarsak anca bunları yapabilir diye düşünüyorum.

Keşke şu aşağıda sıraladığım kesimlerde bir an evvel başlasa/bitirilse ve trafik anlamında rahat etsek:

1-Panayır-Yeniceabat-Yunuseli yolunun bitirilmesi
2-Yunuseli-Hamitler-Ata Bulvarı yolunun bitirilmesi
3-Demiryolu altına açılan yeni yolun (Mehmet Çelebi ve Murat Hüdavendigar Bulvarı) batıda ve doğuda Yakın Çevre Yoluna bağlanması
4-Otosansit'te son bulan Yakın Çevre Yolu doğu kısmının Gürsu'nun içinden geçerek Kestel'de son bulması
5-Yunuseli (Ova) bulvarının Dereçavuş üzerinden Çevre Yoluna (Otoyol) bağlanması...



tourist guide
1 ay önce - Sal 31 Arl 2019, 10:31

2020 yılı içerisinde Şehir Hastanesi bağlantı yolu bitiremezlerse,bravo valla

Zaten 3,5 km si hemen hemen bitti.Geriye kalan kısım için,kamulaştırma vs. bürokratik işlemler uzun sürmezse,bitirirler tamamiyle diye düşünüyorum


Efe Elaldı

1 ay önce - Sal 31 Arl 2019, 10:56

Bakın 2 dönemdir vaad edilen osmangazi-yıldırım metrosunu unuttuk bile tek kelime edilmiyor.herşey seçimi kazanana kadar.yapamayacağın şeyi niye söylüyorsun.biz bursa olarak bunları hak etmiyoruz.Belediye konusunda en kötü yönetilen şehiriz maalesef şu öncelikli projeleri yapsalar diye umud edip duruyoruz onlardan da ses yok.

mus emrullah
1 ay önce - Cum 24 Oca 2020, 00:30

Önceki mesajlardaki şeyler yapıldıktan sonra Ankara Yolunun genişletilmesi çalışmalarına başlamalılar.
Şeritler aşırı dar. 3 şeritli yolda 3 otomobil yan yana gidemiyor. 2 araç arasında 40 santim mesafe kalıyor. Yol kenarına parklama yapanlar yüzünden trafik bayağı sıkışıyor. O aracı geçtikten sonra hemen rahatlıyor(trafiğe takıldığından sinirlenenler gazı köklüyor çünkü).

Trafiğin sıkışma sebeplerinin bazıları.

1_ şeritler çok dar.

2_ yol kenarındaki parklamalar.

3_yol kenarındaki burbark otoparkları.

4_ bat-çıklarda batılan yer 2 şerit yukardan gelen yer 2 şerit toplam 4 şerit geliyor 3 şeriye düşüyor.

5_ hayat hast. Geçtikten sonra sağa (göktereye) dönen yol var oraya dönmek isteyen araçlar kenardaki araçlardan orta şeritten sağa dönüyorlar.

6_ yollar bozuk. Özellikle y.ihtisas ve mimarsinan(ş.yılmaz) kavşakları arasında, caddeye gelen ara sokakların caddeye girişlerinin oldukları kısım ya yükseliyor ya da alçalıyor bu da araçların hız kesmesine sebep oluyor (kaza, devrilme vs olmasın diye)

3 4 tane çekici ile trafiğin rahatlaması sağlanabilir. Parklama yapanın gözünün yaşına bakmadan çekilirse parklama artık olmaz trafik sıkışmaz.

Ek olarak kavşaklarda düzenleme yapıldı ama akıllı kavşağa geçilmeli. Araba geçmeyen yere 20 sn boyunca yeşil yanmaya devam ediyor. Buda diğer yönlerde bekleme, trafik oluşturuyor.



jasminn
1 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 14:02

Yerlerine birer birer köprülü kavşak yapmalılar.

Kent Meydanı katlı kavşak
Otosansit köprülü kavşağı (gerekirse çevre yolunu şirinevler denen bölgeden Ankara yoluna çıkarılabilir)
Beşyol Kavşağı luplar
Adliye köprülü kavşağı
Botanik Park (Soğanlı) köprülü kavşağı

Ve her şeyden önce Bursa'nın ana damarlarından biri olan İstanbul caddesi tamamen asfaltlanıp, ışıklandırılmalı bir an önce. Başkan ve çevresindekiler biraz gözü önlerinde bireyler olsaydı, hazır okullar tatilken bu işi hallederdiler. Haziran'a kaldı...


Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 14:23

Jasminn'in söylediklerine katılmakla beraber öncelik verilmesi gereken kavşak Orhaneli Kavşağıdır. Oraya viyadük yapılması günü kurtarır ancak yonca kavşak yapılması yılları kurtaracaktır. Ancak böyle kalmasından iyi olacaktır.

UfukRaifoğlu
1 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 14:42

Alıntı:
Otosansit köprülü kavşağı (gerekirse çevre yolunu şirinevler denen bölgeden Ankara yoluna çıkarılabilir)

Yakın çevre yolu niye otosansansit'te bitiyor anlamıyorum zaten. Kestel'in ilerisine çıkmalı.
İstanbul yolu ışıklandırma ve asfaltı bir an önce yapılmalı.
Sürekli güzergahım olması sebebiyle takip edebildiğim, küçük sanayi gül kavşağı alt geçidi acilen üç şeride çıkarılmalı. İki şerit olduğu için baya sıkışma yaşanıyor.
Ayrıca Ankara yolu Duaçınarı kokoreççi ve tapu müdürlüğü civarı ve karışışındaki birahane önleri vs parklanma yasaklanmalı.
İzmir, Ankara, Mudanya ve İstanbul caddelerinde ana yola kesinlikle ve kesinlikle parklanma yasaklanmalı. TV'ler de ve gazetelerde duyurulmalı. Uymayanlara çok ağır yaptırımlar gelmeli. Bu caddeler Bursa'nın ana damarları. Bu caddeler her zaman açık olmalı.


jasminn
1 ay önce - Pzr 26 Oca 2020, 00:00

İhale senesi olacak deniliyor bu sene. Bakalım öncelikleri ilk ne olacak. Bence ilk olarak Acemler viyadüğü ve İzmir yolunun şerit bakımından genişletilmesi işleri olmalı. Şehir hastanesi ve T2'nin süreç başladıktan sonra muhattabı bakanlık mı olacak?

jasminn
3 hafta önce - Pzr 02 Şub 2020, 14:44

Aşağıdaki projeler için faaliyetler başlamış. Güzel şeyler var.


(+)



(+)




sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet