Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 29
Mehmet Kasım İyonya
9 ay önce - Cmt 04 May 2019, 22:03

19. YY Kadifekale, etraf bom boş, in-cin top oynuyor.Mehmet Kasım İyonya
5 ay önce - Pts 16 Eyl 2019, 16:09
2022'DE BİTİYOR


Galiba oluyor.

http://www.milliyet.com.tr/ege/izmiri-parlatacak- ...di-6034501

Alıntı:
Güzellik elimizin altında
İzmir’i parlatacak projeyi de anlatan Soyer, Kemeraltı’nı düzenleyip, Kadifekale’nin hemen altındaki 20 bin kişilik amfitiyatroyu ortaya çıkaracaklarını belirtti. İzmir’in değerlerinin yıllardır orda olduğunu sadece tozunu alacaklarını ifade eden Soyer, şöyle konuştu:

“Hayal edin, Konak Pier’den yürümeye başladınız, Saat Kulesi’ne gelip ordan Kemeraltı’na girdiniz. Yer kaplaması kusursuz, ışıklandırma şıkır şıkır, sinemalar, tiyatrolar, kafeler ve restoranlar var. Havra Sokağı’ndan kazıları biten Agora’ya geçtiniz. Sonra İkiçeşmelik’ten yukarı yürümeye başladınız, cadde boyunca atölyeler ve kafeler var. Biraz daha çıkınca 20 bin kişilik amfitaiyatroya geldiniz. Kadifekale’nin hemen altındaki bu amfitiyatroda Körfez’e karşı dünyaca ünlü isimleri dinlediğinizi düşünün. Amfitiyatroya desteğimizi artırıp üç yılda ortaya çıkarmayı planlıyoruz. Bu aks İzmir’in cazibe merkezi olacak. Gelecek hafta da İtalya’ya gidip kruvaziyerlerin yeniden kente uğraması için görüşeceğiz.”


Mehmet Kasım İyonya
4 ay önce - Pts 14 Ekm 2019, 11:04
29 EKİM 2023: ANTİ FİYATRO'DA TARKAN KONSERİ


HEDEF KONULMUŞ. 20.000 kişilik tiyatro ortaya çıkarılacak.

https://www.haberimport.com/tonc-soyer-izmirin-ul ...14478.html

Alıntı:

100. YIL KONSERİNİ TARKAN VERECEK
Soyer, kentin tarihi mekanlarında yapılacak düzenlemelerden de bahsetti, bir de müjde verdi:
“Kemeraltı dünyanın en eski, en büyük açık hava alışveriş merkezi… Bu aslında dünya markası yaratmak için yeterli bir cümle. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Kemeraltı İzmir’in kaldıracıdır.Konak Pier’den başlayan Saat Kulesi ve Kemeraltı’na, buradan da Agora ve Kadifekale’ye uzanan hattı tarihi dokusuna uygun şekilde düzenleyeceğiz. Bu güzergahın düzenleme çalışmalarının açılışını 29 Ekim 2023’te Kadifekale’de ortaya çıkaracağımız 20 bin kişilik Amfi Tiyatro’da bir dünya starının konseriyle yapacağız. 100. yıl konseri için Tarkan ile de konuştuk, konseri o verecek.”Agora Antik Kenti'nden Namazgah Hamamı ve Kurşunlu Han'dan yukarı çıkıp, tiyatroya ulaşılacak tarihi bir yol yapılacakmış.


(+)
ag3435
1 ay önce - Pts 20 Oca 2020, 10:12
Tarihi rota için ortak akıl çalıştayı


İzmir Büyükşehir Belediyesi, TARKEM ve İzmir Vakfı'nın ortaklığıyla, bugün Tarihi İzmir Rotaları Çalıştayı düzenlendi. Konularında uzman isimlerin katıldığı çalıştayda elde edilen sonuçlar, tarihi rotanın planlanmasında değerlendirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, TARKEM ve İzmir Vakfı'nın ortaklığıyla, bugün Tarihi İzmir Rotaları Çalıştayı düzenlendi. Kemeraltı Havra Sokağı civarında bulunan Portekiz Sinagogu'nda yapılan çalıştayda Konak Pier- Kemeraltı - Kadifekale güzergahı hakkında deneyimli ve uzman isimler bir araya getirildi. Çalıştayın açılışında İzmir'in kültür ve tarihinin önemine dair bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Konak Pier'den Kadifekale'ye uzanan bu güzergahta Kemeraltı belki de en kritik nokta. Dünyanın en eski ve en büyük açık hava alışveriş merkezi. Tek başına bu cümle bile aslında Kemeraltı'nı dünya markası yapmaya yetebilir. İzmir'in dünyaya söyleyecek çok sözü var ancak belki de en güzel sözü Kemeraltı üzerinden olacak" diye konuştu.

Çalıştay sonuçları değerlendirme kapsamına alınacak
İzmir Tarih Rotaları adlı çalıştay, Konak Pier - Kemeraltı ve Kadifekale'yi içeren tarihi rotada yapılan çalışmalar için bir başlangıç niteliğinde. Çalıştay boyunca konularında uzman isimlerin elde ettiği sonuçlar tarihi rotanın planlanması ve yönetiminde değerlendirilecek

Kaynak: https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/tarihi-rota- .../41229/156


ag3435
4 hafta önce - Çrş 29 Oca 2020, 08:58
29 Ekim 2023'e kadar amfi tiyatroyu ortaya çıkaracaklar sanırım


http://www.egedesonsoz.com/haber/soyer-acikladi-t ...ri/1027597


Kemeraltı ve Kadifekale’nin önemine vurgu yaptığı konuşmasında ünlü sanatçı Tarkan’ın cumhuriyetin 100’üncü yılında İzmir’de konser vereceğini duyuran Başkan Soyer, “Kadifekale’de 20 bin kapasiteli amfi tiyatro projemiz var. 29 Ekim 2023 konseri için Tarkan’la anlaştık. Konseri Kadifekale amfi tiyatrosuna yapacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Tunç Soyer, Cumhuriyetin 100’üncü yılında Megastar Tarkan’ın Kadifekale’de konser vereceğini duyurdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Kemeraltı bizim için İzmir’in dünya kenti olması için en güçlü enstrüman. Kemeraltı, dünyanın en büyük ve en eski açık hava alışveriş merkezi. Sadece bu unvan bile bu şehri bir dünya markası yapmak için yeterli. Bizim İzmir’de hem ulaşımda, hem katı atık bertarafında, hem üretimde birçok çalışmamız var. Kadifekale’de 20 bin kapasiteli amfi tiyatro projemiz var.

29 Ekim 2023 konseri için Tarkan’la anlaştık. Konseri Kadifekale amfi tiyatrosuna yapacağız. Kadifekale’de bir Efes var ve bu yokmuş gibi hayatı sürdürüyoruz. Biz hep bir derya içinde olup bu coğrafyada deryayı bilmeyen balık gibi yaşadık. Şimdi bu deryanın ne muazzam olduğunu dünyaya göstereceğiz. Bu rüyayı hayata geçirecek kaynakların hepsine sahibiz. Ayakları yere basan ve mümkün olan bir projeden bahsediyoruz” dedi.sayfa 29
« önceki   123 ... 272829
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet