Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Altıparmak - Stadyum Meydan Projesi
« önceki   123 ... 434445

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 45
Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cum 03 Oca 2020, 10:12

Sessiz, sedasız sürpriz bir durum oldu umarım orası için güzel bir düzenleme yapılır.
Biraz ütopik olsa da şu Asansörlü kafenin modern olanı gibi mesela. Altıparmaktan Muradiyeye çıkmak epey bir kolaylaşırdı.


(+)


Efe Elaldı

1 ay önce - Cum 03 Oca 2020, 13:15

Alıntı:
Konuyu hortlatalım biraz Burası için düşünülen ve öne sürülen projeleri hatırlayalım.2.Resimdeki projeyi aynen uyguladılar yıllar sonra görsele sağdık kalınarak bir proje hayata geçirildi.tabi bunuda belediye değil bakanlık yaptı belediye daha bişey yapmadı çünküjasminn
1 ay önce - Cum 03 Oca 2020, 22:29

Meydan girişinde bugün Bursa Millet Bahçesi yazısı gördüm. Mermer üzerine yazılıydı.

dream1988
1 ay önce - Pts 06 Oca 2020, 12:00

Yüzen taşlar heykelinin arkasındaki ucube şelale yıkılıyor. Çok şükür Altepe'nin ortaya çıkardığı o rezil görüntü ortadan kalkıyor. Yerine benzer birşey yapılacaksa lütfen o kayalık haliyle kalsın dokunmayın.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Sal 07 Oca 2020, 13:14

ALTIPARMAK MEYDANI’NDA ‘GÜVENLİK’ DÜZENLEMESİ
Alıntı:
Altıparmak’taki eski SGK binalarının kaldırılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi’nin BTSO işbirliğiyle hayata geçirdiği proje kapsamında yamaca yapılan yapay şelale, güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle kaldırılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, eski SGK binalarının kaldırılmasının ardından ortaya çıkan alanın kente kazandırılması için 2012 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğine gitmiş ve bölgeye bir meydan kazandırılmıştı. Proje kapsamında meydana dikilen yüzen taşlar heykelinin arkasında kalan yamaca da estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla yapay şelale yapılmıştı. Ancak yapay şelalenin çelik konstrüksiyon kısımları, dış etkenler ve iklimsel şartlar nedeniyle yıpranmaya başlayınca, can ve mal kaybına yönelik risk oluşturmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılan incelemede, şelalenin iskeletini oluşturan çelik konstrüksiyonda yer yer çürüme ve kopmaların meydana geldiği ve her an çökme riski bulunduğu tespit edildi.Şelale kaldırıldı
Bölgede yaya trafiğinin yoğun olması nedeniyle hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, herhangi bir can ve mal kaybına yol açılmaması için yapay şelaleyi sökmeye başladı. Çalışma ‘yüzen taşlar’ heykelini kapsamazken, çelik konstrüksiyonun kaldırılmasının ardından ortaya çıkan doğal doku, peyzaj çalışmaları ve aydınlatma ile yeniden bölgeye değer katan bir meydana dönüşecek.

Spekülasyonlar yersiz
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konunun bazı yayın organları ve sosyal medyada, ‘yüzen taşlar heykeline yeniden para harcanıyor’ şeklinde yer almasının tamamen spekülatif olduğunu söyledi. Konuyla ilgili olarak kendi sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Başkan Aktaş, “Heykele herhangi bir müdahale yapılmamaktadır. Ekiplerimiz meydan düzenlemesi kapsamında şelalenin tehlikeli kısımlarının yıkımlarını yaparak doğal dokuyu ortaya çıkaracak çalışmaları tamamladıktan sonra aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını da hayata geçirecek, ardından Altıparmak Meydanı yüzen taşlar heykeli ile birlikte halkımızın kullanımına tekrar açılacaktır” dedi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/altiparmak-meydaninda-gu ...aber/28492

Belediye sonunda basın açıklamasını yapmış, bakalım yerinde meydan düzenlemesi adında ne olacak.


aykut_aykut
1 ay önce - Sal 07 Oca 2020, 14:50

Daha bir kaç sene önce buraya harcanan paraların hesabını kimden sormak lazım acaba.Bütün Bursa'lıların parası bu.Haram zıkkım olsun.

Efe Elaldı

1 ay önce - Çrş 08 Oca 2020, 23:29

bugün yanından geçtim beton bölümlerinde yıkılması gerekiyor şuan kötü bir görüntü var

Orhun ARITÜRK
1 ay önce - Prş 09 Oca 2020, 20:23

Betonu yikcaz diye bunlar usteki yapilarida indirir bide onun masrafini oderler. Ufak tefek islerle ilgileniyorlar, Bursa nin buyuk projelere kamulastirmalara ihtyaci var.sayfa 45
« önceki   123 ... 434445
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet