Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mehmet BLC
2 ay önce - Cum 20 Arl 2019, 12:34

Alıntı:
İstanbul'da hele hele İstiklal caddesinde çok normal. Burada Eskişehir'de bile herhangi bir kuruyemişçide tuzlu fıstığın kilosu 35 lira.

Artırıyorum, şey pardon düşürüyorum, İzmir"de normal tuzlu fıstık 20 lira, küçük boy tuzlu fıstık 15 lira.

Simit boyoz da 1.25 lira.

Ustura Faysal
2 ay önce - Cum 20 Arl 2019, 12:34

Valla hocam İstanbul'da da genelde 25-35 arası gidiyor. Ama makbul terzi yerler mantar gibi türediği ve orada genelde 18-20 lira olduğu için çok ta fazla yukarı çıkarmıyorlar 😂

Neyse biz fındığı fıstığı bir kenara bırakalım da asıl konuya dönecek olursak simit mekanlarının en büyük dezavantajlarıdan birisi de nereye ve hangi semte giderseniz gidin, her yerde seyyar simitçiler var. O nedenle bu tarz mekânlar maalesef en lüks caddelerde ve ya AVM'de olsa bile belli bir psikolojik sınır üstünde fiyat belirleyemiyor.

halll
1 ay önce - Çrş 08 Oca 2020, 07:17

Alıntı:
halll

sitedeyim!
2 hafta önce - Prş 19 Arl 2019 12:38

Az önce Van simit sarayının önünden geçtim kapısında asma kilit vardı ve camından baktım yanlış görmediysem tezgahında bazı hamur işleri de duruyordu!

Bulunduğu avm nin elektrik borcu yüzünden kapalıymış. Yandaki dükkanlar jeneratör ile çalıştığı için anlaşılmıyordu ve cadde üzerinde kapalı olan tek iş yeri simit sarayıydı. Şimdi on günden fazla aktif diyebilirim. Şahsen dünyada şubesi olan bu simit zincirinin iflas etmesi üzücü olurdu...

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet