Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ab cd
7 yıl önce - Cum 28 Eyl 2012, 18:24

Işıkpınarın madurlarından biriyim...Bir sürü insanın beddua ve ahları onların üzerinde...Bu Dünya nın üstü varsa birde altı var...Onların kooperatifine üye olduğum gün hiç olmasaydı keşke

Misafir 993

3 yıl önce - Cmt 08 Nis 2017, 18:10

Çelik palasın ek binası hak sahiplerine haklarını vermedikleri için duruyo bence!Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 12:11

YILLARDIR KULLANILMIYORDU! YIKIM BAŞLADI
Alıntı:
Yaklaşık 3 yıl önce depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile boşaltılan Fevziçakmak Caddesi'ndeki İller Bankası binasında yıkım başladı.İller Bankası, Orhaneli Yolu'nda bulunan Mihraplı Plaza'da faaliyetini sürdürürken, kurumun şehir merkezinde yıllardır atıl vaziyette duran binasının akıbeti merak ediliyordu. Yıkım yapan firmaya 4 ay içerisinde bitirilmesi ile ilgili süre verilirken, binanın belirlenen süreden daha kısa bir zaman diliminde yıkılması planlanıyor. Binanın yıkılıp yerine yeni İl Bank binası yapılacağı ya da büyük bir alışveriş merkezinin yapılacağı söylentileri dolaşırken, kurumun müdürlüğüne bu doğrultuda bir bilgi gelmediği öğrenildi.
 
Kaynak: https://www.olay.com.tr/yillardir-kullanilmiyordu ...82375h.htm

Darısı Batur'un ilk sayfada paylaştığı binaların başına.


Misafir 012

1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 12:38

tower plaza da yakında yıkılıyor tahliye işlemleri başlatıldı.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 02 Tem 2019, 13:21

METRUK BİNADA MANZARA KEYFİ HASTANEDE BİTTİ
Alıntı:
Bursa'da, manzara izlemek için 12 katlı metruk binaya giren 4 kişiden biri, binanın 9. katından asansör boşluğuna düşerek ağır yaralandı.Alınan bilgiye göre, Osmangazi ilçesi Haşim İşcan Caddesi üzerindeki 12 katlı metruk binaya giren T.Ç. ve 3 arkadaşı, en üst katta bir süre manzara izledi.Gençler merdivenden inerken, asansör boşluğunu fark etmeyen T.Ç, 9'uncu kattan düştü. Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, yaralı genci asansör boşluğundan çıkardı.Ağır yaralanan T.Ç, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/metruk-binada-manzara-key ...00467h.htm

Bahsettiğimiz binalardan birisi artık can güvenliğine de tehdit olmaya başladı. Deprem yönetmeliğine uygun değilse Tower Plaza gibi yıkılmalılar.Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 18 Tem 2019, 20:35

erdinct demiş ki:
çekirgedeki ucube bina da bir an önce yıkılmalı. he çok yüksek hem de korkuluk gibi...

Bahsi geçen Çekirge'deki bina iskeletinin de fotoğrafını koyalım:


(+)


Qadex
11 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 02:02

Alıntı:
Bahsettiğimiz binalardan birisi artık can güvenliğine de tehdit olmaya başladı. Deprem yönetmeliğine uygun değilse Tower Plaza gibi yıkılmalılar.
bu olay çelik palace' demi oldu


süleymanKS

10 ay önce - Prş 14 Ksm 2019, 15:16
Yeni Çelik Palas'a Ankara'dan imar


41 dönüm üzerine kurulu yarım inşaat ve arazi için Özelleştirme İdaresi’nin Büyükşehir ve Osmangazi belediyelerini by-pass ederek yaptığı imar planı Cumhurbaşkanlığı’nca onaylandı.Böylece Yeni Çelik Palas Otel’in yıllar önce yapılan dev inşaatı, bitmeden çürüğe çıkmış oldu. Yapılacak ihaleyi kazanan firma burayı yıkıp, verilen imar hakkı doğrultusunda yeni bir proje hazırlatacak. Burada 2,35 emsalli ve en az 10 katlı bir bina yükselecek.

Olay


Berktuğ
site denetçisi

8 ay önce - Çrş 01 Oca 2020, 20:07

BURSA'DA 12 KATLI BİNANIN ÇATISINDA İNTİHAR PANİĞİ!
Alıntı:
Bursa'da yeni yılın ilk sabahında psikolojik problemleri olduğunu iddia eden genç, 12 katlı inşaat halindeki binanın tepesine çıktı. Kendini aşağı atmakla tehdit eden A.Ç., polisin ikna etmesiyle aşağıya indirildi.Olay, Çekirge Mahallesinde yılladır atıl halde bulunan inşaatta gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, cezaevinden denetimli serbestlikle dışarı çıkan 27 yaşındaki A.Ç., çözemediği sorunları olduğunu iddia ederek 12 katlı inşaat halindeki binanın en üst katına çıktı. A.Ç., kendini aşağı atacağını söyledi. İnşaat bekçisinin ve çevredekilerin ihbarı ile olay yerine 112 Acil Servis ekipleri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler geldi.

A.Ç.'nin bulunduğu binanın altına havalı minder açıldı. Kısa sürede olay yerine gelen müzakereci polis ekipleri, A.Ç.'yi aşağı indirmek için dil döktü. Yapılan konuşmaların ardından A.Ç., aşağı indirilerek polis merkezine götürüldü.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa-da-1 ...24936.html

Daha önce de paylaştığım gibi tüm sahipsiz binalar madde bağımlıları ve bu tür vakaların gerçekleşmesine müsait alanlar olduğundan ilerleme kat edemiyorsa derhal yıkılmalı!


Omer ulusoy
3 ay önce - Çrş 17 Hzr 2020, 23:15Bursada fomaradaki yarım kalan bina eski KentBank genel müdürlüğüdür. Binanın asıl kısımları yapılmış ancak yönetim katları tamamlanamamıştır. Resim 1998 yılına aittir. BDDK 2001 de bankaya el koymuştur. Maalesef bankanın sahipleri olan Süzer Holding 2004 yılında yeniden bankacılık lisansı almak için BDDK'ya başvurmuş ancak lisans alamamıştır. Bu nedenle binanın inşaatı da yıllardır atıl halde kalmıştır. KentBank'ın 90'lı yıllarda verdiği kredi kartları harikaydı tasarım olarak. Şehir şehir ayrıydı kartların tasarımı. Bursa'nınkinde sanırım Ulu Camii vardı.sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet