Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Haldun Turan

5 yıl önce - Cum 17 Mar 2017, 14:07

Yüksek Divan Kurulu Üyelerimizden merhum Mehmet Salih Duygun’un Kulübümüzün Kongre Üyesi olan kızı Semine Duygun’a, Fenerbahçe tarihi ile ilgili Müze’mize bağışladığı belgeler karşılığında teşekkür plaketi verildi.

Fenerbahçe Müzesi’ne yaptığı katkıdan dolayı Semine Duygun’a, teşekkür plaketini Müze, Tarih ve Arşiv Kurulu Üyesi Atila Bartın takdim etti.
Kaynak: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=54920


Haldun Turan

4 yıl önce - Cum 16 Şub 2018, 19:31

Fenerbahçe Spor Kulübü tarihini oluşturan kupalar, madalyalar ve önemli belgelerin sergilendiği Fenerbahçe Müzesi'ne anlamlı bir belge daha kazandırıldı.

1914 yılında dönemin kulüp başkanı Doktor Hamit Hüsnü Kayacan tarafından Türk Kızılayı için Osmanlıca olarak yazılan belge Fenerbahçe Müzesi’ne armağan edildi.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can tarafından takdim edilen belgeyi, Fenerbahçe Spor Kulübü Tarih, Arşiv ve Müze Kurulu Üyesi Gönül Çaylı teslim aldı.

Belgede, 1914 yılında dönemin Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Doktor Hamit Hüsnü Kayacan'ın Türk Kızılayı'ndan talep ettiği sağlık çantası ve çadırın rica metni yer alıyor.


Kaynak: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=59235


Haldun Turan

3 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2018, 19:14

1950'li yıllarda Fenerbahçemizde hem atlet hem basketbolcu olarak görev yapan, iki branşta da büyük başarılar kazanarak milli formayı giyen eski sporcumuz ve Yüksek Divan Genel Kurulu Üyemiz Erdoğan Karabelen, kişisel arşivinde muhafaza ettiği Fenerbahçe tarihine dair kıymetli hatıraları Fenerbahçe Müzesi'ne bağışladı.

Müze Müdürümüz Alp Bacıoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü'nden imzalı bir teşekkür mektubuyla beraber, Erdoğan Karabelen'in ziyaretine giderek, bahsi geçen kıymetli hatıraları kendisinden teslim aldı.

Envanter ve katalog girişlerinin yapılmasından sonra müzemizde sergilenmeye başlayacak olan bu objeleri tarihe ve Fenerbahçe Müzesi'ne kazandırdığı için Erdoğan Karabelen'e bir kez daha teşekkür ederiz.

Fenerbahçe Spor Kulübü


Kaynak: https://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=61871Haldun Turan

2 yıl önce - Pzr 15 Arl 2019, 03:07

Fenerbahçe Üniversitesi öğrencileri, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde bulunan Fenerbahçe Müzesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Burada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumumdan birebir heykelini görme fırsatı bulan öğrenciler, Müze Müdürümüz Alp Bacıoğlu’nun da eşlik ettiği gezide Fenerbahçe tarihi ve Türk spor tarihi hakkında bilgi aldı.

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kazandığı 28 Türkiye şampiyonluğunun kupaları dahil çeşitli branşlarda alınmış ödüllerle ilgili birçok soru soran, eski biletleri, eski formaları ve eski fotoğrafları da dikkatlice inceleyen öğrenciler; Kulübümüzün kuruluş gününü ve Kurbağalıdere’den Kurtuluş Savaşı için silah kaçırma konularını aktaran canlandırmaları da ilgiyle takip ettiler.

Kaynak: https://www.fenerbahce.org/haberler/kulup/2019/12 ...i-ni-gezdi


Haldun Turan

1 yıl önce - Pzr 14 Mar 2021, 14:19

100. yılımızda şampiyonluğun yolunu açan golün topu Fenerbahçe Müzesi’ndeki yerini aldı

Fenerbahçemiz, kuruluşunun 100. yılında, 2006-2007 sezonunda şampiyon olurken, şampiyonluğa giden en kilit maçlardan biri ligin 31.haftasında 5 Mayıs 2007’de Beşiktaş'la oynanmış ve takımımız maçı Mateja Kezman'ın golüyle 1-0 kazanarak mutlu sona doğru dev bir adım atmıştı.

O gün ağlarla buluşan o top bugün Fenerbahçe Müzesi’ndeki yerini aldı.

2007 yılında Turkcell'in çalışanları arasında gerçekleştirdiği bir çekiliş sonucu Fenerbahçeliliğiyle tanınan Şenol Sarkut'un olan bu top, bugün oğlu Hüseyin Sarkut tarafından müzemize bağışlandı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Sevil Zeynep Becan ve Müze Müdürümüz Alp Bacıoğlu tarafından teslim alınan 100.yıl şampiyonluk topu, envanter ve katalog girişlerinin yapılmasından sonra müzemizde sergilenmeye başlayacak.

Topun müzemize kazandırılmasının ardından, doğum günü nedeniyle Hüseyin Sarkut’a sürpriz bir kutlama yapılırken, Başkanımız Ali Koç ve futbolcularımızın imzalamış olduğu çubuklu formamız da Sarkut Ailesine hediye edildi.

Bu özel etkinlikte kısa bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Sevil Zeynep Becan, “Öncelikle bugün bir arada olmamıza vesile olan, bu organizasyonu gerçekleştiren Şenol Sarkut’un oğlu Hüseyin Sarkut Beyefendiye teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Çok güzel bir zamanlama oldu. Biraz tesadüf ama onun da biraz kurgusu var bu işte.

Birincisi Şenol Beyin bugün doğum günü; ikincisi de öyle bir gündeyiz ki bu çok özel bir an.

Bildiğiniz üzere 2007 senesinde Beşiktaş ile İnönü Stadı’nda oynadığımız maçta hafızalara kazınmış, hiçbir zaman unutamayacağımız bir golün topu.

Ve öyle bir zamanlama ki aslında önümüzdeki hafta yine bir maçımız var. Bizi bugün burada bu bağışı yaparak onurlandıran başta Şenol Bey'e ve oğullarına, ki ailece Fenerbahçeliler, Hüseyin Bey, Emre Bey ve anneleri hanımefendiye çok çok teşekkür ediyoruz.

Çünkü dediğim gibi bu maçın, bu topun bizdeki anısı çok büyük, çok önemli.

Gururlandık, çok mutlu olduk ve bu tür bağışlarla bize gelen tüm taraftarlarımıza da buradan seslenmek istiyorum; Fenerbahçe Spor Kulübü tarihi çok zengin bir kulüp ve çok da fazla objemiz var ama biz halen bizim için anısı büyük olan objeleri toplamaya devam ediyoruz.

Çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bağışçılara da buradan çok teşekkür ediyoruz.” dedi.


Kaynak: https://www.fenerbahce.org/haberler/kulup/2021/3/ ...erini-aldi

İşte Tuncay'ın klas pasıyla bir anda kaleci ile karşı karşıya kalan Kezman'ın şık aşırtma golü ve Tigana'nın montunu golün şokuyla çıkardığı an

sayfa 7
ANA SAYFA -> İSTANBUL