Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Büyükşehir Belediyesi Projeleri ve Çalışmaları
« önceki   123 ... 717273   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 72
Origami
4 gün önce - Pts 02 Arl 2019, 21:44

"Krediyi bulacağım, içiniz rahat olsun" diyen başkanın kendisiydi! Ekrem İmamoğlu nasıl yurtdışından krediyi bulup metro inşaatına başlıyorsa, kendisi de yurtdışından krediyi bulsun ve inşaata başlasın. Bahanelere sığınmasın, halk artık bıktı bu laflardan! Macit Özcan döneminden beri hep aynı cümleler. Yapamıyorsanız umutlandırmayın, umutlandırıp utandırmayın!

Ayrıca metroyu geçtik, şehirde gözle görülür somut hiçbir proje yok. Elle tutulur projeler üretsin artık. Çorbaydı, süttü dilenciye sadaka verir gibi millete yiyecek, içecek dağıtarak hizmet ürettiğini zannetmesin!

Ozsalgam
4 gün önce - Pts 02 Arl 2019, 22:24

Zaten yurtdışından kredi arayışına geçtik demişti bu sabah sözcüde okudum. Muhtemelen yurtdışından çok düşük faizle kredi çekecekler ama Avro üzerinden olacak tabi. Bu arada Akpli meclis üyeleriyle beraber çalışıyoruz ama mhp önümüze hep taş koyuyor borçlanmada falan demiş. O linkte okuyabilirsiniz önceki sayfada paylaştım. Yalnız sosyal belediyecilik ile alt-üst yapı ayrı şeyler onları ayıralım. Ben sosyal belediyecilikten memnunum alt üst yapı kısmında 7 ayda bir şey göremedik kalan 4.5yılda görürüz belki. Sonuçta bakıyorum Konya Kayseri Kocaeli gibi diğer iktidara ait büyükşehirlerde de pek bir şey yapılmamış ilk 7 ayda. Umarım yapılır. Yalnız muhalefette diye kamu bankaları kredi vermiyorsa bu büyük ayıp. Sonuçta bu şehirde de kendi seçmenleri var. Kendi vatandaşını da cezalandırmak olur.

sercanmer
4 gün önce - Pts 02 Arl 2019, 23:29

Konya, Kayseri, Kocaeli gibi şehirler bugüne kadar zaten metro gibi bir-çok büyük projeyi yıllar önce hayata geçirmiş vaziyette
Başkan, secimden önce "ben kaynağı bulurum, metroyu yapacağım..vs" demedi mi? Dedi. Artık, hicbir mazeret üretmeye hakkı yok kanımca.
Zaten en az 30 yıl geriden geliyoruz.

Ozsalgam
4 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 01:32

Alıntı:
Konya, Kayseri, Kocaeli gibi şehirler bugüne kadar zaten metro gibi bir-çok büyük projeyi yıllar önce hayata geçirmiş vaziyette

Ne ara metro gelmiş bu şehirlere? Bu 3ünde de metro falan yok. Kağnı hızındaki şu Antalyadaki gibi dandik Tramvaylardan olmasın o dediğiniz? Mersin geride kaldı doğru ama Metro yapılıp hepsinden ötede sisteme sahip olacak tabi yapılırsa. Kaynak bulurum demekle bulunmuyor. Çok kolay işmiş gibi konuşmak bedava tabi. Kamu bankaları açsın krediyi. Ha bence yurtdışından kredi bulunacaktır. tabi belediye meclisi borçlanma yetkisi verirse. Ha verir de hala yapamazsa o da vahabın başarısızlığı. Hoş o seçilmese kim seçilecekti daha kendi ilçesini adam edememiş gmkyı daraltıp metrobüs yapacam diyen Hamiti mi seçecektik. Adam gibi aday mı vardı da sanki konuşuyoz burda. Ayfer bile bu ikisinden iyi çalışırdı en azından varolan metroyu devam ettirirdi bence. Neyse öyle yorumlar okudum ki sanarsınız 4-5 sene geçmiş de belediye metro yapamamış. Hele bir sakin olun 7ayda hiçbir şehir başlamadı yeni etaba.

Alıntı:
Ekrem İmamoğlu nasıl yurtdışından krediyi bulup metro inşaatına başlıyorsa, kendisi de yurtdışından krediyi bulsun ve inşaata başlasın.

Ekrem yeni bir inşaata başlamadı. Kredi aldık dedi bir de temel atmama töreni yaptı. Başka bir icraatini gören duyan yok henüz. Hele yeni etaba başlasında o zaman konuşuruz.

Origami
4 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 02:25

Alıntı:
tabi belediye meclisi borçlanma yetkisi verirse. Ha verir de hala yapamazsa o da vahabın başarısızlığı.

Belediye meclisi borçlanma yetkisini verdi. Cumhurbaşkanı projeyi onayladı. Vahap, "yurtdışından kredi bulacağım" dedi, halen bulamadı. Metroyu yapamayacağını anlayınca da "5 yıllık bahane maratonu" başladı.

3 ay geçsin..
6 ay geçsin..
9 ay geçsin..
1 yıl geçsin..
5 yıl geçsin..
Geçsin de geçsin!

Olmuyor işte, bariz bir şekilde başarısız bir yönetim sergiliyor. Çok net görülüyor.

Eskişehir, İzmir, Antalya vs. ulaşımda aşmış kendini. Buralar da muhalefette ama adamlar ulaşımı düzene oturtmuş.

Biz ise halen durakta indirmesini bilmeyen, "müsait bir yerde" deyince yolcu indiren, kural tanımaz Formula 1'den hallice dolmuşçuların yolcu kavgalarıyla sınav oluyoruz bu şehirde!!!

Yetti artık, yapamıyorsa umut dağıtmasın insanlara. Bıktık artık oy devşirmek için bahane üreterek suçu başka yerlere atan yöneticilerden.

Yapacaksan yap Vahap Seçer! Halk bahanelere doydu artık, icraat istiyoruz!

Ozsalgam
4 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 10:49

Alıntı:
3 ay geçsin..
6 ay geçsin..
9 ay geçsin..
1 yıl geçsin..
5 yıl geçsin..
Geçsin de geçsin!

Daha 7 ay bitti yavaş abi.
Mersinde Geçmiş 25 senenin kaybını Vahap Seçere yıkacak değilim. Macit Özcanın sallamazlığı Kocamaz'ın monorayda ısrar edip zaman kaybettirmesi de cabasıdır bu raylı sistemin bu şehre hala gelmemesinde. Vahabın yurtdışından kredi bulacağına inanıyorum. İzmir Eskişehir nasıl yaptıysa, Ekrem nasıl bulduysa ona da verirler kredi adam eski işadamı zaten. 1 yıl içinde de Bulamazsa da artık ya onun başarısızlığı ya da yabancının Mersin'e raylı sistemin geri getirisine güveni az derim. Bu arada kamu bankalarının muhalefet belediyelerine kredi vermemesi de büyük ayıp. Ülkenin %52si bu belediyelerde yaşıyor. Vergi veren Vatandaşı cezalandırmaya giriyor bu.

Origami
4 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 13:00

Nereden bulursa bulsun kardeşim, halk icraata bakar. Beni vatandaş olarak alacağım hizmet bağlar, Vahap yapamıyorsa çekilsin gelecek dönem. Yapacak olanlar gelsin başa. Ben ideolojiye, partilere falan bakmam ama şu an iktidar partili bir başkan yönetiyor olsaydı bu şehri, şipşak metroya kavuşmuştuk. Bunu bilir bunu söylerim.

Düşmanım hizmet yapsa şehre alkışlarım, benim hayat mottom bu.

Ozsalgam
4 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 13:16

Alıntı:
ama şu an iktidar partili bir başkan yönetiyor olsaydı bu şehri, şipşak metroya kavuşmuştuk. Bunu bilir bunu söylerim.

Valla ben senin kadar iyimser değilim çünkü genel seçimde 2011-2015-2018 mersin hep şltidarı 1. Parti yaptı. Ama ne havalimanı yapıldı ne Taşucuna otoyol ne tarsus turizm bölgesi ne bir şey. Diğer hukumeti 1. Seçen iller gibi değil Mersin 20 sene boyunca hep atıl kalmıştır. Çanakkale de belediye vermedi ama ne yatırımlar dönüyor. İş Mersine gelince nedense bir önyargı var iktidar tarafında. Mesela Akdeniz ve Aydıncık iktidar partisinde. Aydıncık 7 aydır yatıyor. Akdeniz desek asfalt kaldırım şemşiye. Ben iktidara ait bir ilçe belediyesinden Fuar alanı, kültür merkezi, oyun sahaları gibi daha makro yatırımlar beklerim. Şemsiye asmasını değil. Yani iktidar-muhalefet önemli değil iş Mersine gelince Mersin 3 seçim üst üste iktidarı genel seçimde 1. Parti çıkarsa da bir türlü yapılmayan havalimanı vb. ve Lütfi Elvanın boş vaadlerini de biliyor bu halk. Ben o kadar pembe gözlükle bakamıyorum. Mersin için kim hayırlıysa o seçilsin.

Vahap eğer raylı sisteme başlayamazsa yerine kendi partisi başka aday gösterilsin. Macit gibi üst üste 4 dönem aday çıkarmasınlar.
Gerekirse Neşet Tarhan başkan aday gösterilir 2024'te. Kendisi çalışkan bir adam. Erdemli Yenişehir Mezitli'de batı ilçelerden de iyi oy alır. Tanınan bir isim her etkinlikte görünüyor.

Origami
4 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 13:35

Mersin Büyükşehir Belediyesi hiçbir zaman iktidara teslim edilmedi, bu benim gözümde ideolojiktir. Partizanca oy kullanan seçmenin yarattığı sonuçtur. Çalışsa da çalışmasa da muhalefete oy veren ciddi bir kesim var bu şehirde ve bu kitle şehre asıl zararı veren kitledir. Vahap Seçer çalışmıyor şu an mesela uyuşuk ve pasif. Bak gör metroyu yapamasın, 0 battı çıktı ile tamamlasın koskoca 5 yılı ve 2024'te aday çıkarsınlar; yine Vahap'a oy verecek bu kitle.

İktidarı genelde denemek yerine yerelde denemenin zamanı geldi. Macit Özcan'ı 15 sene deneyen, Kocamaz'ı (o zaman partisi muhalefetti) deneyen halk, 1 dönem de iktidar gücünü almak için iktidarı denesin bakalım neler olacak? Bence çok şey olacak.

Ayrıca şu an Mezitli Belediyesi ile birlikte en fazla çalışan ve çabalayan belediye Akdeniz Belediyesi bunu sen de biliyorsun ama nedense o bahsettiğim kesimin ağzıyla konuşup Gültak'ı küçümsemeye çalışmışsın. Kardeşim adam çabalıyorsa karalama! Bu yaptığın yanlış, bunu belirteyim sana. Ankara-Mersin arası mekik dokuyup kentsel dönüşümdü, millet bahçesiydi vs. ilçe belediye başkanı bile olsa bu adam işleri bağlamaya çalışıyor şu an tek başına. Fazıl zamanında bile hizmet görmeyen doğu kökenli vatandaşların yaşadığı mahalleler bu dönem ilk kez adam akıllı belediye hizmeti görmeye başladı. Akdeniz'deki pasajlarda ve kapalı çarşılarda ufak dokunuşlarla güzelleştirme çalışmaları yapılıyor. Parkların çoğu yenilendi, yenileniyor. İlçe belediyesinin yapabileceklerini yapıyor adam şu an. Metroyu Akdeniz'e getirecek hali yok sonuçta.

Akdeniz ve Mezitli en son eleştirilecek belediyeler.
Hedef alman gereken asıl belediye Yenişehir, bunu söyleyeyim sana. Abdullah yatıyor, maşallah.

Ozsalgam
4 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 14:19

Abdullah zaten yatıyor ona ne hacet ben partili baksam burda Maciti Vahapı Abdullahı eleştirirken aynı anda Kocamazı ve Mustafa Gültak'ı da eleştirmem, ancak asfaltı şunu bunu da işten sayacak kadar vizyonum dar değil. Bu şehir büyük kültür merkezleri, fuar alanları, balıkçı pazarları falan yapan ilçe belediyeleri görmüşken asfaltı kaldırımı övecek halimiz yok. Bunları övdrsek en büyük kötülüğü yapmış oluruz bu şehre.

Alıntı:
1 dönem de iktidar gücünü almak için iktidarı denesin bakalım neler olacak? Bence çok şey olacak.

O tren geçti yerelden önce 2023te genel seçim var. Belki de millet ittifakı iktidara gelecek Mersin bu haliyle 1 sene iktidar partisinde olacak kim bilir. 5 sene var o dediğiniz zamana kadar çok şey değişir. Havaalanını da eleştirmeliyiz bence bu şehri seviyorsak. 3 kere genel seçimde 1. Seçilen iltidar halen havalimanını yapmadı. Bir de millet bahçesi Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı vaadiydi. Gültak mekik dokuyabilir ancak bu vaadi yerine getirmek de iktidarın boynunun borcu sonuçta Mersinde 1. Seçildiler millet bahçesini vaad ettikleri seçimde.

En son Ozsalgam tarafından Sal 03 Arl 2019, 14:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 72
« önceki   123 ... 717273   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET