Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Yurtcan
2 ay önce - Prş 28 Ksm 2019, 16:17

Kireç ve gecekondu konusunda haklısın tamamen katılıyorum
Belediye kentsel dönüşümü farklı yapıyor yerinde dönüşüm iyi güzel ama çok yavaş ilerliyor böyle de
Sular gerçekten kireçli ama bölgeye göre değişiyor bu durum aslında tüm şehirler de bu sorun var.

ali ihsan kolacine
2 ay önce - Prş 28 Ksm 2019, 16:28
Sorunlar

Her büyükşehir gibi İzmir'in de bazı yapısal sorunları var. Bunları dile getirmek iyidir, neden tepki veriliyor anlamadım. Sorunu teşhis etmeden nasıl çözeceksiniz?

En başta taa 50'lerden gelen plansız yapılaşma. Belediyelerin ve kamu kuruluşlarının çok büyük ihmalleri var.

Bununla ilgili olarak ulaşım ve yol altyapısına gereken yatırımın yapılmamasından dolayı yaşanan trafik sıkışıklığı hepimizin yaşadığı sıkıntı.

İzmir'in 80'lerin sonuna kadar devam eden ekonomik merkez olma pozisyonunu kaybetmesi, şehrin ekonomik olarak geri gitmesi (tabii ilerleme var ama ortalamanın gerisinde kaldığı da belli), ekonomik teşebbüslerin çok zayıf kalması ve bunun direk sonucu işsizlik ve fakirleşme

Dışarından alınan yoğun göç.

İzmir Limanının şehir dışına taşınmamış olması.

Gecekondu ve Getto sorunu

Benim gördüğüm ana sorunlar bunlar. Mevcut yönetimin bu sorunların altından kalmasını beklemiyorum, ummuyorum. Kozmetik ve dış görünüşe yönelik icraatlar var. Altyapı konusunda da çalışmalar var ama tabii çok zayıf kalıyor.

İzmir kültür şehri olacak, İzmir Fuarlar şehri olacak, sanat şehri olacak vesair gibi söylemler bana bir şey ifade etmiyor. İzmir yaşanacak şehir deniyor. Balıkesir de yaşanacak şehir, Aydın da... Kuru İzmir milliyetçiliği ve söylemleri karın doyurmaz.

İzmir'in yeri gelişmişlik ve ticari hasıla olarak İstanbul'un arkasından ikinci sırada gelmektir. Bunun dışındaki bütün sonuçlar başarısızlık olarak kabul edilmelidir.

sayfa 5
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet