Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
cinümit
12 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2004, 01:35

bence turizm firmalarının bu siteyi görmeleri lazım.ama ondan önce sitenin tanıtımı..medyanın bu siteden haberi var mı?

Burç

12 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2004, 01:43

Henüz hiç bir tanıtım yapmadık. Sadece fotoğraflarımız ve GOOGLE...
Ama yapılacak o kadar çok iş var ki, sitenin hazır olduğunu sanmıyorum.
Daha fotoğraflara puan verme sistemini bile hazırlayamadım.
Günde 24 saatimi ayırabilseydim bile, ıvır zıvır mesajlarla uğraşmaktan
yararlı bir iş yapmaya pek vakit kalmıyor. Istanbul indeksi dahi geçen seneden kalma.

cangül
12 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2004, 20:13

bence oylama isi topicteki resimlere olmamali. Oylama icin ayri bir linkte resimler olmali ve bu resimler rastgele gelmeli. belki altinda nerenin resmi oldugu falanda yazar. Sonra bunlari istanbul, bursa ve genel olarak en iyi siralayan bir sistem olmali. Sonra gecen yaptiginiz gibi son bir ay icinde yuklenen ve en cok puani alan resim giriste bir ay boyunca yayinlanir...

Ümit.
12 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2004, 22:16

Alıntı:
yararlı bir iş yapmaya pek vakit kalmıyor

Burç abi, bence forma kat'î kisitlamalar getirmelisiniz; özellikle siyaset ve din konularinda. Birbirimize laf yetistirmekten yararli birseyler yazamaz olduk. Tartisilmamali demiyorum; ama benim kisisel dusuncem, bu haliyle hic guzel degil. Ayrica, fotograflara da 'fotografi begendiniz mi?' turunden bir puanlama sistemi getirilmeli. Nasil mesaj puanlamasinda ozellikle yorum icin ayrintilar varsa (ornegin: "Yazim yanlislari rahatsiz edici", "iceriksiz mesaj"...), fotograflar icinde buna benzer ibareler olmali; cunku begendigimiz bir fotografa, "harika, super..." gibi kisa ve gereksiz (nezaketen de olsa) yorumlar yapiyoruz. Siz daha iyi bilirsiniz gerci ama, belki daha temiz olur. Hâtta ayin en guzel fotografini da belki o sayede seceriz
Ha bu arada, Haziran'in en guzeli ne zaman oylanacak?

Bir onerim daha olacak izninizle: Neden fotograflarin altina yabanci herhangi bir dilden, ki arkadaslarimizin hemen hepsinin bir yabanci dili var, kisa bir aciklama yapmiyoruz. Mesela bir Kus Cenneti fotografinin altina " su kadar cesit kus turu vardir, su kadar sayida kus varidir..." gibi yabancilarin da anlayabilecegi izahlar yapilsa? Kaldi ki sitemizin amaci da ulkemizi (ozellikle de) yabancilara tanitmak degil mi?

hasansemre

12 yıl önce - Prş 01 Tem 2004, 18:50

Alıntı:
yararlı bir iş yapmaya pek vakit kalmıyor.

Moderatörlükler ver ki ıvır zıvır mesajlar ile sen değil modlar uğraşsın he kime vericem dersen bence 500 veya 750 mesajdan fazla mesajı olan üyelerden bir kaçını oylayalım birine verilsin veya sen seç birini sırtındaki yükü hafiflet ki daha ağır yükler taşıyabilesin.

Mutlu Kocak
12 yıl önce - Cum 02 Tem 2004, 21:50

Sitenin dilinin tamamen Türkce olmasini talep ediyorum.

Saygilar,
MK

CAN
12 yıl önce - Cum 02 Tem 2004, 21:56

site anayasası hazırlanırsa dilinin TÜRKÇE olmasından yana ben de oyumu kullanırım...
Bu arada reklam ıvır zıvır işleri bırakalım da siteye daha faydalı olmak için haftasonları ya da her an elimizde fotoğraf makinesi ile gezip güzellikleri site ile paylaşalım ama bazen onu da yapmaya korkuyorum.Birkaç arkadaş hemen resimleri eleştiriyor ışığı buradan alsaydın böyle yapsaydın şeklinde o da bende ki şevki kırıyor birisi bravo diyecek diye de kursa gidemem ya amaç tanıtımsa elimdekiler ile idare edip tanıtmayı yeğlerim...Tutup ara güler gibi fotorağ mı çekecem...Bunun da artık dikkate alınmasını istiyorum bazı arkadaşın tutumları bu konuda biraz yanlış belki yanlış kelimesi ağır olacak onun için tutumları hoş değil desem doğru olur sanıyorum...

Burç

12 yıl önce - Cum 02 Tem 2004, 22:12

Sitenin dili zaten Türkçe ve hemen hemen bütün üyelerimiz bu konuda
hem dikkatli hem de bilinçli insanlar.

Yalnız bazen Türkçesi olmayan bir haber ya da kaynak kullanılmak
zorunlu olabiliyor. Mesela Sibel Edmonds ile görüşme'nin Türkçe cevirisi yok.

Fotoğraf kritikleri konusunda :
Siteye çok fazla fotoğraf konulması yerine, kaliteli ve az sayıda fotoğraf konulmasını
tercih ettiğimizi defalarca yazdım. Kesinlikle eleştiriden çekinmeden istediğiniz fotoğrafı
yükleyin, ama aynen mesajlarda olduğu gibi, bunlar silinirse de sakın alınmayın.
Kritik yapılması, fotoğrafçılar için yararlı olabilir, hatalarınız varsa öğrenebilirsiniz.
Bunda alınacak, utanılacak bir durum yok, sırf kritik yapılması için fotoğraf yüklenen
siteler var. Her çektiği fotoğrafı, hiç düşünmeden siteye koymasın kimse.
"Bu iyi mi, beğenilir mi, daha güzel olabilir miydi?" diye düşünsün.
"Ben koyayım da, kimse de beni eleştirmez nasıl olsa" rahatlığı olmasın.
Yamuk yumuk, net olmayan fotoğraflar ile dolar burası.
Sitenin hiç bir çekiciliği kalmaz.
Bir tane kalite fotoğraf için 50 tane "Bu ne ya?" cinsi fotoğrafa bakmak zorunda kalmasınlar.

Mutlu Kocak
12 yıl önce - Cmt 03 Tem 2004, 06:08

Silinen mesajlarin neden silindigi yazilirsa daha iyi olur sanirim, veya silindikten sonra mesaji silinen kisi uyarilsa? Mesajlarin silinmesine kesinlikle karsi degilim. Sitenin kuralina uyamayan benim mesajim bile olsa silinsin. Ancaaak, neden silindigini bilmek isterim, ki daha sonra ayni sebepten mesajim silinmesin, ya da ayni hatayi iceren bir mesaj daha gondermeyeyim. Moderatorlere biraz is dusecek ama bu olsa icerik daha da mukemmellesir.

Saygilar,
MK

Burç

12 yıl önce - Cmt 03 Tem 2004, 09:16

Silinecek her mesaj için, mesajı yazandan daha çok vakit harcamamız gerekir.
Bu durumda her üyeye bir site denetçisi düşse bile silinecek mesajlara yetişemeyiz.
Site denetçisi, mesajı yazandan çok daha kısa bir sürede mesajı sansürleyebilmeli.
Yani kimseden izin almadan, tek tek hatalarını anlatmadan siteyi düzenleyebilmeli.
Bir futbol maçında hakemin oyunculara hesap vermesi ne kadar verimli olur?
Hiç bir maç bitmez.

Mesajı yazanın hatalarını anlaması için kuralları okuması yeterli.
Hatta artık, mesajının aldığı puanları okuyarak da yanlışını anlayabilir.
Kimseye karşı alıp veremediğimiz bir şey yok, sadece sitenin herkese daha
yararlı olması için uğraşıyoruz ve kendimize degil, gene size hizmet ediyoruz.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET