Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi ve İnşaatı
« önceki   123 ... 115116117118119120   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 116
Festina35
3 hafta önce - Cum 15 Ksm 2019, 20:25

Yandex 'e göre Otoyolun Koyundere kısmı 31 Aralık da açılıcak

Ayrıca Yeni Foça bağlantı yolu 30 Kasım da açılıcak!!! Umarım dedikleri tarihde gerçekten bu iki bölüm açılır!!!!

deniz__35
3 hafta önce - Cum 15 Ksm 2019, 23:24

yandex te nasıl nereden görülüyor o bilgiker?

mesut arda
3 hafta önce - Cmt 16 Ksm 2019, 17:20

Asarlık'ta çalışmalar

Festina35
3 hafta önce - Pzr 17 Ksm 2019, 01:43

Bugün Google Street View ile otoyolu gezdim. Menemen Kavşağından Çandarlı Limanı kavşağı kadar fotoğraflara tıklayıp durdum! Her nekadar fotograflar eskiyse de otoyolun yapımı gerçekten şahane!!! Ki ben böyle bile baya keyif aldım, bu otoyolu arabamla kullandığımı hayal edince keyfim gerçekten level atıyor!!!! En zevki kısmı şu trafikden kurtulmuş sakin otoyoldan gitmek beni gerçekten keyiflendiriyor, hayalini kurmak bile çok güzel!!! Halen inanması bile güç!!! Gerçekten bu eski yoldaki trafik ve lambalardan kurtulduğumuza inanmiyorum!!!!
Bide otoyol ücretleti bütün araçlar için gidiş-geliş 30 tl olsa varya öyle bi güzel olurdu ki!!!!! Nekadar İzmirli varsa bu otoyolu kullanırdı ozaman!!!!!!

sezgin91
3 hafta önce - Pzr 17 Ksm 2019, 19:20

Dün bu yolu kullandım dinlenme tesislerinde çalışmalar devam ediyor socarın çalışmalarıda var, tabi menemen açılmamış olması şuan işin üzdü yine ışklar can sıktı

Mikailll
3 hafta önce - Pzr 17 Ksm 2019, 20:25

Aynen ne zaman tamamıyla bitecek bu yol

ali alimi012
3 hafta önce - Pzr 17 Ksm 2019, 21:05
https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Projeler/OtoyolProjeleri/MenemenAliaga.aspx

Alıntı:
Önemli ve Global Projeler
​​MENEMEN - ALİAĞA - ÇANDARLI OTOYOLU​

Yap - İşlet - Devret Modeliyle ihalesi yapılan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu, 55,7 km otoyol ve 40,2 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 95,9 km uzunluğundadır. 30.10.2019 tarihi itibariyle 90,56 km'si hizmete açılmış olup 2019 yılı sonunda tamamının açılması hedeflenmektedir.

3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olarak planlanan proje kapsamında toplam 12 adet köprülü, 2 adet hemzemin kavşak, 7 adet ücret toplama alanı ve 3 adet otoyol hizmet alanı, 6 adet viyadük, 36 adet köprü ve 1 adet tünel bulunmaktadır.

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu; Menemen kavşağından başlayarak Türkelli ve Aliağa'nın doğusundan Aliağa OSB ve Yeni Şakran'a ulaşarak mevcut İzmir-Çanakkale yoluna paralel ilerlemekte ve Km:65+700'de Çandarlı Liman Bağlantı Yolu ile Liman bölgesinde son bulmaktadır.

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesinin hayata geçmesi ile birlikte özellikle ağır vasıta ağırlıklı yoğun trafiğe hizmet eden yolda; trafik güvenliği, can ve mal emniyetinin tam olarak sağlanması, seyahat süresinin kısaltılması ve yöredeki turizm ve sanayinin gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. İzmir kent merkezi, körfez ve kuzeydeki Aliağa ilçesinde bulunan ticaret, endüstri ve turizm sektörlerinin karayolu ulaşım gereksinimleri, kentsel trafik ile birlikte mevcut kent içi yollar üzerinden sağlanan, özellikle Aliağa İlçesinde bulunan ALOSBİ, Petkim ve Tüpraş endüstriyel tesisleri, demir-çelik fabrikaları, gemi söküm tesisleri, akaryakıt dolum tesisleri, gübre ve kağıt fabrikaları ile Çiğli İlçesinde bulunan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve Çamaltı Tuzlasının yarattığı ağır tonajlı ve aşırı trafik yoğunluğu azaltılarak yakıt tasarrufu sağlanacaktır.

emir hasan
3 hafta önce - Pts 18 Ksm 2019, 10:55

Bu yolun açılmasıyla 3.034 km olan otoyol uzunluğu 3.125 km ye çıktı. Hayırlı olsun.

ulas35
3 hafta önce - Pts 18 Ksm 2019, 13:43

Dün yolu ilk defa kullandım.. Çevre yolu ile bağlantı hala açılmamış ama kısa sürede açılacak gibi gözüküyor..Gece de çalışmalar devam ediyordu.. Yol bomboştu..Pazar trafiği olup eski yol kilit olmasına rağmen otoyol kullanan yok gibiydi..

Yol pahalı..Gönül isterdi ki Menemen ve Aliağa çevre yolu yapılarak eski yol üzerinden ücretsiz bu konforu yaşayalım ama böyle uygun görülmüş bizim yapabileceğimiz bir şey yok.. Parası olan yolu kullanacak olmayan eski yoldan devam edecek..

Yolu ilk kullandığımda hissettiğim yorulmadığım oldu.. Eski yoldan Bergama dan çıkıp Menemene vardığımda yorgunluk ve sinir yüklü olurdum.. Işıklar,trafik, tırlar, abuk subuk araba kullananlar derken insanda ne enerji ne neşe kalıyordu. Dün Menemene vardığımda evden yeni çıkmış gibiydim. Otoyola girince 125 km cruise kontrole takmıştım bariyerler hariç hızla hiç oynamadım..

Sonuç olarak tır ve kamyolar için mecburi yol yapılırsa,ayda yılda bir gidenler ve hgsyi şirketi ödeyenler zaten bu yolu kullanır. Geriye kalan garibanlar da eski yoldan rahat rahat gidip gelir..

sezgin91
3 hafta önce - Pts 18 Ksm 2019, 20:57

bu yolun bitmeyen kısmı ücretsiz ama menemen çevreyolu olarak düşünmek yanlış olur sanırım, bu kısımdan eski yola çıkmak için menemenin içine girmeniz gerekecek yine

sayfa 116
« önceki   123 ... 115116117118119120   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege