Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
semih89
13 yıl önce - Cmt 08 Arl 2007, 19:20
ÇNK » Çanakkale Toplu Taşımasında Kredi Kartlı Dönem BaşlıyorAlıntı:
Belediye otobüsünde kredi kartı dönemi
Garanti Bankası, Mayıs ayında Çanakkale'deki otobüslerde kullanıma soktuğu ParaCard'ların ardından, “ulaşımda kolaylık” çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bonus Trink kredi kartları, artık Samsun ve Çanakkale'de otobüslerde bilet yerine kullanılabilecek ve kart sahiplerine Bonus kazandıracak.

Garanti Bankası tarafından geliştirilen yeni sistemle Çanakkale ve Samsun'daki 200'den fazla belediye ve halk otobüsünde yer alan Akıllı Bilet Terminali'ne, saat, anahtarlık ve etiket şeklindeki Bonus Trink kartları okutarak bilet ücretini ödemek mümkün oluyor. Garanti'nin düşük meblağlı ödemeler için çıkarttığı, MasterCard'ın PayPass (Öde-Geç) teknolojisine sahip Bonus Trink ürünlerin kullanılabileceği yeni uygulama, Avrupa'da bir ilk olma özelliğinitaşıyor.

Çanakkale ve Samsun'da uygulamaya geçen sistemle, kart sahipleri bozuk para taşıma, sıra bekleme zahmetinden ve bilet alma derdinden kurtuluyor. Her ayın sonunda aldıkları ekstreyle, şehir içi otobüs masraflarını toplu olarak görme avantajına sahip oluyor. Sistem her otobüsü ve her kartı uydudan izleyerek, buna göre Bonus Trink üzerinden özel fiyat uygulamaları yapabiliyor.

Garanti Bankası konu ile ilgili olarak; ödeme sistemlerinin nakitin yerine sadece büyük meblağlı ödemelerde değil, ulaşım gibi, küçük meblağların günlük hayatta sıkça kullanıldığı alanlarda da geliştirmek istediklerini açıklamasını yaparken, amaçlarının sistemi ocak ayında Erzurum, Çorum ve Tekirdağ'a da yaygınlaştırmak olduğu açıklamasını yaptı.


Aynı sistem akbillerin üzerine yerleştirilen -adını bilmiyorum- sisteme de entegre edilemez mi. Böylece akbildi kredi kartıydı bir sürü şeyi üzerinde taşımaktan kurtulur insan. Saate,bilekliğe takıyorlar bunu.


MELİH35
13 yıl önce - Cmt 26 Oca 2008, 17:16

Kredi kartı artık hayatımızın bir parçası oldu ve her yerde kullanılabilmektedir otobüslere böyle bir uygulamanın yapılması çok güzel birşey mesela bir yere gitmek istediğinizde kartınızı kullanarak bir ay sonra ödemeyi yapıyorsunuz bunu da göz önüne alırsak bu uygulama bence yaygınlaştırılmalı diye düşünüyorum bileklik haline çevrilmiş olması kart kullanımının kolaylaştıran bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 05 Mar 2008, 00:48

Bu konuda Çanakkale'de herhangi bir gelişme oldu mu? Sistemin oturabilmesi için atılan adımlar var mı?

Akın KURTOĞLU


Emir Ş.

13 yıl önce - Pzr 09 Mar 2008, 23:28

Çanakkalede Anadolu Bank ın böyle bir uygulaması yok muydu?ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara