Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
mahmut11
2 ay önce - Cmt 16 Ksm 2019, 01:21
İzmir 515 Evka 3 Metro - Buca - Tınaztepe hattı hakkında görüş öneri fikir ve şikayetler

Merhabalar. Geçmiş yıllarda İzmir'in yükünü çeken, 4 ilçenin ulaşım ihtiyacını karşılayan (Buca,Konak,Bayraklı ve Bornova) ve faaliyet raporlarında zamanında birinciliği elden bırakmayan 515 hattı için sohbet başlığı açmayı uygun gördüm. Site denetçisi uygun görmezse kaldırabilir.

Bilgilendirmek için, : 2014'te iptal edilen 515 hattı, 13 Kasım 2019'da devreye tekrar alındı.

İlk yorumla başlayayım. Bugün ciddi tehirler vardı. 40 dakika Halkapınar Tramvay durağında bekledim, gelmedi. Tabi Mersinli güzergahı sıkıntılı olduğu için böyle tehirler olacaktır, normaldir. Zaten batık metro otoparkı inşaatı kaldırılmadıkça bölgedeki trafik bitmeyecektir.

AnL_95
2 ay önce - Cmt 16 Ksm 2019, 12:37

Güzergah planlaması hatalı yapıldı daha önce de söylediğim gibi İzmir 5 sene önceki İzmir değil o zamana göre hat planlaması yapılamaz

Gidişte Yeşildere - Halkapınar 2 - Anadolu Cad. - Adliye ve dönüşte Adliye Kavşağı - Yeşildere güzergahından gitmesi gerekiyor. Bunu ESHOT'a iletmek lazım. Mersinli artık bir opsiyon değil.

kara çam
3 hafta önce - Sal 31 Arl 2019, 21:14

515 hattı gayet işlevsel bir hat. Ben sevdim. Bir keresinde 866+466+214 yapmak zorunda kalmıştım Özkanlar'a gitmek için. Halbuki 515 ile tak diye olmasa da (trafiksiz) 40 dakikada Manisa Kavşağı'ndasın.

415'e göre daha sık geçiyor çünkü yolcu kapasitesi çok fazla. O da güzel bir nokta. Ama bu hatta bazı saatlerde Doruk 215 LE bile yeter.

Kimi seferlerini Yeşildere/Gürçeşme ve Osmangazi-Evka 4/Özkanlar-Bornova Merkez-Evka 3 Metro arasında paylaştırabilirlerse çok güzel iş yapar bu hat.

mahmut11
3 hafta önce - Çrş 01 Oca 2020, 03:23

İşe hiç gürçeşmeyi falan karıştırmamak lazım. ESHOT'un şoförleri daha saatlerine uymuyor )

kara çam
3 hafta önce - Çrş 01 Oca 2020, 10:16

Saat 8'de ve 18'de Yeşildere kilitli oluyor. Otobüsler 30 dakikadan önce Adliye'ye varabilecekken 1 saatte Mersinli'yi geçemiyor. Bahsettiğim seferlerini Gürçeşme'den geçirebilirlerse otobüs Yeşildere trafiğine yakalanmayabilir. Gerçi sırada Adliye önü trafiği var

erkinalp
3 hafta önce - Çrş 01 Oca 2020, 10:20

Sabah ve akşamları Gürçeşme'den değil de Vezirağa'da kurban pazarının kurulduğu, İZSU çalışmaları süresince kullanılan sokaktan geçirilebilir. Adliye trafiğinden kaçış yok, yolcu yoğunluğu orada çünkü. Ama Halkapınar peronlardan sonra Altınyol'dan Adliye üst geçidine bağlanabilir, Mersinli'den binecekler 543 numarayı kullanabilirler.

kara çam
3 hafta önce - Çrş 01 Oca 2020, 10:43

Hepsini güzel söyledin ama 543 Bostanlı arabası. 214 demek istemiş olmayasın?

erkinalp
3 hafta önce - Çrş 01 Oca 2020, 23:16

Evet, 543 Halkapınardan kalkıp Fatih Caddesi-Manas Bulvarı yoluyla Karşıyaka'ya gidiyor.

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege