Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 264
Yiğitler
4 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 14:37

İzmir'de projelendirilmesi gereken en basit en ucuz ve en gerekli hat benim açımdan Ege üni. Hastane metro durağı ile yeni yapılan İzmir şehir hastanesi arasına tranvay hattıdir. Öyleki 5 km lik bu hattin önemli bir kısmı mevcut çevre yolu viyadugunun altından gidebilir, bir kısmı otoyolun yanından devam edebilir ve hemen tamamı kamuya ait alandan istimlak yapılmadan Şehir Hastanesi'ne ulaşır. Yani bunu dusunmemek mümkün değil. İşte siyaset böyle birşey.Bu kafayla daha çok saraya gider başkan. Orada önce ne yaptığına bakarlar sonra yaptıklarının kamuya faydasına.

tahabaltac
4 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 17:25
büyük metro projem :D

mavi--tavsiyem olan tramvay
kırmızı--mevcut-planlanan metro hatları
siyah--tavsiyem olan hat

pek vaktim olmadığı için şimdi detaylı anlatamıyorum ama böyle bir raylı sistem planlanırsa 20 sene belki
trafiği ve ulaşımı kolaylaştırırız

kami suyutmaz
4 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 19:44

Uzun vadede oldukça yararlı bir proje olabilir ama bence;
1/Buca ve çevresini kapsayan bir metro,
2/Buna bağlı Yeşilyurt,Karabağlar çevresini içine alan bir metro,
3/Mevcut metronun Bornova merkez ve ötesi(Atatürk Mah .v.s)şeklinde uzatılması
4/ Tüm bu hatları Alsancak ve çevresine bağlıyabilecek bir sistem şehrin en orta vadede ulaşım sorununu çözebilecektir.
Diğer projeler çok uzun vadeli bence şimdilik fantazi gibi geliyor bana
Örneğin ,bu Çamlıkule hattı Üçyoldan döneceğine orada bağlantı yaparak Alsancak yönüne doğru devam etse daha verimli olabilir diye düşünüyorum
ya siz?

Mehmet Kasım İyonya
4 hafta önce - Pts 11 Ksm 2019, 09:55
ALSANCAK METRO PLANLARI

Alıntı:
mavi--tavsiyem olan tramvay
kırmızı--mevcut-planlanan metro hatları
siyah--tavsiyem olan hat

pek vaktim olmadığı için şimdi detaylı anlatamıyorum ama böyle bir raylı sistem planlanırsa 20 sene belki
trafiği ve ulaşımı kolaylaştırırız

Körfezi dolanan bir tramvay hattı çok konuşuluyor. Ulaşım toplantısında da bir kaç kişi söyledi. Salhane-Bornova tramvay Projesi'ne çalışılıyor, o kapsamda gündeme gelir. Diğer öneriler ise gayet iyi. Zaten ulaşım planında olan şeyler. 2030 planı haritadadır. Bunlar bir şekilde sırayla yapılacak. Ötesi için bunların bitmesi gerek. Özellikle Stadyum bölgesine dikkat, orada bir yoğunlaşma var.

Alıntı:

Örneğin ,bu Çamlıkule hattı Üçyoldan döneceğine orada bağlantı yaparak Alsancak yönüne doğru devam etse daha verimli olabilir diye düşünüyorum
ya siz?

Buca Metrosu'nun 2. etabında böyle bir uzatma var. İlgili başlıkta haritaları görebilirsiniz. Alsancak'tan Bayraklı'ya gidiyor. İZBAN'dan daha doğudan, 1 km kadar öteden geçiyor, ucunu açık bırakmışlar, belki arka mahallelere kadar gider.

EVKA3-Bornova MERKEZ Metro uzatması ise yıllardır konuşuluyor, artık hayata geçecek gibi. Üzerinde bir çalışma var. Belki Bornova'dan Salhane'ye gelecek hattı bunun devamı şeklinde yaparlar. Çünkü stratejik planda, orta vadeli işlerde Bornova-Bayraklı-Karşıyaka Arka Mahalleler-Çiğli şeklinde bir hattan bahsedilmiş. Tabloyu linkte paylaşmıştım.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7431828#7431828

Alıntı:
M4 Hattı'nı yazmışlar, 2'ye ayrılıyor:

M4A: K. Çelebi Üni.- Çiğli- Karşıyaka-Bayraklı-Bornova
M4B: K.Çelebi Üni.-Çiğli-Karşıyaka-Bayraklı-Halkapınar

Yurtcan
3 hafta önce - Çrş 13 Ksm 2019, 13:44

Başkan paylaşmış
Karabağlar metrosu için ihaleye çıkılıyor sonunda

Cansın17
3 hafta önce - Çrş 13 Ksm 2019, 14:31

Evet ben de gördüm sosyal medyada doğru yerde doğru yatırımlar
Metro vizyonu çok iyi belediyenin
En kısa zamanda tamamlanmaları trafiği ciddi ölçekte rahatlatır bu hatların

ozantrkgl 98
3 hafta önce - Çrş 13 Ksm 2019, 18:56

Halkapınar otogar metrosu unutuldu galiba yine

Cansın17
3 hafta önce - Çrş 13 Ksm 2019, 19:07

Halkapınar Otogar metrosunu bakanlık YHT ile birlikte yapacak o yüzden Büyükşehir Belediyesi paylaşmamış

murtiu
3 hafta önce - Prş 14 Ksm 2019, 11:13

Temmuz ayında "Adnan Menderes Havalimanı-Karabağlar-Halkapınar metro" şeklinde “Uygulama Projeleri Danışmanlık Hizmet Alım” ihalesi gerçekleştirilmişti sanırım. Ama sonuç hakkında bilgi yoktu. İhale tekrar mı yapılıyor acaba? Şartnamesinde 2 yıl gibi bir süre hatırlıyorum iş bitimi için.

murtiu
5 gün önce - Sal 03 Arl 2019, 12:13

sayfa 264
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege