Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6

Armegedon Nedir?
sinema Filmi 27.6%  27.6%  [16]
Masal 19.0%  19.0%  [11]
gercek savas 43.1%  43.1%  [25]
başka bişey ama bildiğim varsa açıklarım 10.3%  10.3%  [6]
Toplam Oy : 58

seymen61
1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 14:24

Alıntı:
Amik ovasi degil Megiddo ovasi. Yani ova simdiki Israil sinirlari icinde... Israil'i kurdular. Adamlar piskolojik savasla sizinde beyinlerinizi yiyorlar hala uyanmiyorsunuz. Ne Mehdi'si ne Mesih'i, savas olacak ve yahudiler savasi kazanacak, tüm olay bundan ibaret, bunu alip kendine yoran isid benzeri yobaz müslüman dallamalarida daha cok bekler.. Sahi neden Ruslar? ABD liler melaikemi oldular?

savaş olacağına inanmış, ama savaşın olacağı yerde şüphede. megiddo ovası denilen yeri sorsan gösteremez. orası her megiddo dur. megiddo dağı demektir. arapça mecid büyük ulu yüce demektir. ulu tepe demektir. büyük savaş orada olmayacak. Amik ovasında olacak.
savaş olacak ve yahudiler savaşı kazanacaksa o zaman Allahın müslümanlara olan vaadine karşı geliyorsun. çünkü Allah yahudilere dünyada 2 defa üstünlük ve çöküş veriyor. biri milatta önce oldu ve bitti. ikinci de 21. yüzyılın başında olacak. yahudinin ne savaş kazanması? zafer müslümanların olacaktır. böyle yazarak düşmana hizmet eden senin kafandakiler oluyor.
materyalist laik kafadakiler gerçeklerle karşılaşınca hemen yobazı yapıştırır. bilmezler ki asıl yobaz kendileri. çünkü onlar bilemezler. bu hayata boş gelip boş gitmek ne kadar zor. hayatında bir hadis okumamıştır. gaybı bilmek ve ipucu arasındaki farkın ne olduğunu bilmez. ama boş boş konuşur. kendini kandırır. gerçekler yüzüne çarpınca da korkudan kaçacak yer arar. Allah bunlara hidayet versin.

En son seymen61 tarafından Cmt 09 Ksm 2019, 15:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

seymen61
1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 14:29

Alıntı:
Seymen samimisin ,yazdıklarını ve bu konu hk. yazılanlarıda okuyoruz.Ahirette canınız yanar demişsin arkadaşa ama bildiğim kadarıyla sorular Kur'andan çıkacak.Yani buna inanıp inanmaman imannın gereği değildir.

Samsa kardeşim. kötülük olsun diye bunları yazmıyorum ki. tam tersi iyiliğimiz için yazıyorum. müslümanları uyarıyorum. Mehdiye inanmamakla dinden çıkılmaz. ama o zaman hadiste adı geçen ipuçlarını reddetmiş oluruz. ahirette bize sorulacak sorular belli. fakat bu cevaplara bu dünyada çok çalışarak gidilmeyecek. bütün hayatı boyunca hangi tarafta durduğuna bakılarak kulların o soruları doğru cevaplayıp cevaplamayacakları durumu olacak. ben burada ezberleyeyim. dinim ne? İslam. oh kurtardım. bir sorudan geçtim. bu olmayacak. Allah büyün yaşantımıza bakacak ve o soruya doğru cevap verip veremeyeceğimiz kendiliğinden ağzımızdan dökülecek. sen bazı iş bilmezlerle aynı cephede olma. ben hepimizin iyiliği için bu ipuçlarını hatırlattım.
İslamı bilen bir insansın. ahirette can yanmasından ne demek istediğimi anladın. herkes direk cennetlik olmayacak. orada müslümanları da bekleyen geçici azaplar tadacağız Allah korusun.

Gokhan Bayraktar
1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 14:38

Alıntı:
atlar diz kapaklarına kadar kana gömülecektir.

Robot atlar mi

medicus001
1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 14:44

Alıntı:
bu arada sen bu karışık ve seni çok aşan bu konularda kadar kendini çok fazla zorlama. Türklük çok başka bir duygudur. neden bu kadar safsın? neden düşünmek için biraz kendini zorlamıyorsun? senin hayatta işin çok zor. seni bu kafayla çok ezerler sonra. at mı kalmış diyor? materyal felsefenin sarsılmaz neferi.

Site yönetimini ve site denetcilerini uyariyorum!

Seymen61 nikli üye. Bu baslik altinda yazilanlarin „ekran“ görüntülerini aldim.

Bu türden „Kiyamet“ senaryolarini üretip yaymanin „Evanjelistlerin“ yaptiklarindan farki nedir. Kuran dolayisiyla islami temeli olmayan bir son savas senaryosunun „Evanjelist ve Yahudi“ mihraklarinca Tanri’yi kiyamete zorlamak adina uydurduklari „Masallari“ Islami kimlige sokarak halki cok yakinda bir son savas var diyerek etkilemek icin yaptiginiz bu gayretlerin bir sonraki adiminin „EL KAIDE“ veya „DEAS“ benzeri terör örgütlerine yönlendirmek oldugu apacik ortadadir.

Armegeddon vari uydurmalar Evanjelist-Mesihcilik kökenlidir ve Islamla hicbir yakinligi yoktur. Mahdicilik Iran kökenlidir ve yine Hanefi-Maturidi itikatiyla hicbir yakinligi yoktur. Peygamberimiz (s.a.v.) son nebidir ve son vahyin elcisidir. Sizler Islamin icine tünemis müslüman kilikli kisiler olup evanjelist-yahudi hesabina hizmet eden kölelersiniz. Yahudi hiristiyan sacmaliklarini Islamiymis gibi alip yayan „Ahmaklar“ önce kendileri ne icin bunlari yaptiklarini bir sorgulasin. Su yaptiginizin kime ne faydasi var? Islama ne faydasi var?
Insanlara din kisvesi altinda yanlis bilgiler vermek suretiyle neyi amacliyorsunuz? Kuran’da Armageddon var mi? Tabiki yok. Ve siz simdi diyeceksiniz ki x bir sahis bilmem kacinci yüzyilda bunu peygamber sözü olarak nakletmistir.. Kimin neyi naklettigine cok ama cok dikkat edin! Bir kez degil on defa arastirin.

seymen61
1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 15:08

Alıntı:
Armegeddon vari uydurmalar Evanjelist-Mesihcilik kökenlidir ve Islamla hicbir yakinligi yoktur. Mahdicilik Iran kökenlidir ve yine Hanefi-Maturidi itikatiyla hicbir yakinligi yoktur. Peygamberimiz (s.a.v.) son nebidir ve son vahyin elcisidir. Sizler Islamin icine tünemis müslüman kilikli kisiler olup evanjelist-yahudi hesabina hizmet eden kölelersiniz. Yahudi hiristiyan sacmaliklarini Islamiymis gibi alip yayan „Ahmaklar“ önce kendileri ne icin bunlari yaptiklarini bir sorgulasin. Su yaptiginizin kime ne faydasi var? Islama ne faydasi var?
Insanlara din kisvesi altinda yanlis bilgiler vermek suretiyle neyi amacliyorsunuz? Kuran’da Armageddon var mi? Tabiki yok. Ve siz simdi diyeceksiniz ki x bir sahis bilmem kacinci yüzyilda bunu peygamber sözü olarak nakletmistir.. Kimin neyi naklettigine cok ama cok dikkat edin! Bir kez degil on defa arastirin.

ben de senin hakaret içeren cümlelerin de dahil tüm ekran görüntülerini aldım ve hadislere apaçık karşı çıkan zihniyetteki mesajlarını arşivime koydum. Peygamber efendimiz tarafından hadislerde bildirilen melhamei kübra savaşını yok sayarak bunları yabancı zırvası sayman, senin din konusundaki zayıflığının kanıtıdır. orada son büyük savaş çıkacak deniyor ve müslümanların buna neden önlem alması için uyarı veriliyor. ama asıl senin gibiler saf bir kafayla evanjelistlere hizmet edecek kadar ağır mesajlarla bunu yok sayıyor. bana köle demek de senin ne haddine? lafını bil öyle konuş. sen bana hakaret edecek son insan bile olamazsın. Kuranda armageddon tabi yok. armageddon, her megiddo kelimesinin ingilizcedeki bozulmuş şeklidir. Kuranda böyle ararsan çok beklersin. ordumuz neden bu bölgeye bu kadar önem veriyor? biz biliyoruz da idare bilmiyor mu? burada kopacak büyük savaş için yıllardır vergilerimizin büyük bölümü savunmaya gidiyor. helal olsun. gidecek. gitsin.
Mehdi as bir peygamber diyen yok. son peygamber hz Muhammed sav dir. biz yalnızca onun yolundayız. güvenilir hadisleri de bizim için tek yol göstericidir. ama ahir zamanda İslamın içine düştüğü zorluklarda başımızda güçlü birinin olması seni neden rahatsız ediyor? sen hep kahve içelim çay içelim yiyelim gezelim sinemaya gidelim uyuyalım kalkalım hayalindesin. yok öyle dünya. biraz ortada gelişen gerçekleri görmeyi öğren. ve hakaret içermeyen düzgün mesaj yazmayı öğren. iranlı Şiiler Mehdiye inanıyor diye, biz Sünniler bunu hemen neden ret edelim? hadislerde belirtilen bir çok şeye de şiiler inanıyor. o zaman onlara da karşı çıkalım? sen ne dediğinin yazdığının farkında bile değilsin. otur da biraz oku öğren.

Fatihkrblt
1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 15:55
Arkadaşlar

Medicus samsa ce diğerleri
Madem kitaptan anlıyor sunuz kuranın ayet ve surelerini iyi biliyormusunuz
Kuranda kıyamet suresi var yanlış hatırlamıyorsan 20
Ayet bu kitaptaki kıyamet nedir
Bu ayetidemi yahudiler evanjelistlermi uydurmuş
Kelime kelimeye benzer cevirim yapınca
Allah ne bildirmiş hadislerde resullulah efendimiz kıyamet 10 şey gerçekleşmedikçe kopmaz buyuruyor ve buna benzer birkaç hadis daha var
Gaybı allah bilir ve buna benzer hadiserlerin
Alametleri denir hadislerde veli insanların sözlerindeki alametleri takip ederiz
Arkadaşta seymen alamet kelimesi yerine ipucu dedi
Aynı konu yani

Şahıs olarak burda gaybı ben bilirim diyen yok

Resullulah efendimiz hadislerinde ummetini ikaz etmek için ummetin başına gelecek konular hakkında uyarı ve ikazda bulunuyor
Bu konu aslında alimlerin işi

seymen61
1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 15:58

Fatih kardeşim benim 5 mesajda anlatamadığımı kısaca özetlemiş. teşekkür ederim. işte benim de anlatmak istediğim tam da bu. ama birilerine bunlarla klavyeden alay etmek çok daha kolay geliyor. kendilerini kandırıyorlar.

ali dostbey
1 hafta önce - Pzr 10 Ksm 2019, 00:17

“Sana o sâatten soruyorlar: Ne zaman gelip çatacak diye. De ki 'Onun bilgisi, ancak Rabbimin yanındadır. Onu zamanında ortaya çıkaracak olan yalnız O'dur. O göklere de, yere de ağır gelmiştir. O size ansızın gelecektir.' Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: 'O'nun bilgisi Allah'ın yanındadır. Fakat insanların çoğu (bu gerçeği) bilmezler.' De ki: 'Ben kendime, Allah'ın dilediğinden başka ne bir fayda, ne de bir zarar verme gücüne sahip değilim. Eğer gaybı bilseydim, kendime çok yarar sağlardım (defînelere sâhibolurdum). Bana kötülük dokunmamış, beni cin çarpmamıştır. Ben sadece inanan bir kavim için uyarıcı ve müjdeleyiciyim'.” (A‘râf: 39/187-188)

“De ki: 'Göklerde ve yerde, Allah'tan başka kimse gaybı (gizliyi) bilmez. Ne zaman dirileceklerini de bilmezler'." 
(Neml: 48/65)

“Gaybı bilmek Allah'a mahsustur." (Yûnus: 51/20),

“Göklerin ve yerin gaybı (gizleri) O'na âittir (O, bütün gizleri bilir)." 
(Nahl: 70/77) 

"De ki: 'Ben elçilerden bir türedi değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben sadece bana vahyedilene uyuyorum ve ben apaçık bir uyarıcıdan başka bir şey değilim’."
 (Ahkaf: 9) 

Kendini müslüman olarak tanımlayan bazı kişi ve topluluklar yukardaki ayetleri hiç mi okumadı? Hiç mi duymadı? Bu ayetlere iman etmedi mi?
Allah kelâmı Kur'anda apaçık bir şekilde kendinden başka hiçbir kimsenin gaybı bilemeyeceği gerçeğini buyururken, belli kesimler hala; "peygamber gelecekte şu olacak bu olacak dedi" diye olmadık yalanları, uydurma söylentileri din diye, iman diye, gerçek diye bıkmadan usanmadan ortaya atıyor ve yayıyorlar.
Bunun yanında Hz. Ayşe: "Kim Muhammed, yarını bilirdi derse Allah'a iftirât etmiştir" demiştir.
Ansızın gerçekleşek olan kıyametin alameti malameti olmaz.
Rivayetlerde yer alan alametlerin İslam ile alakası yoktur. Bu iddialar gayri Kur'anidir...

samsa çavuş
1 hafta önce - Pzr 10 Ksm 2019, 11:09

Arkadaş Kur'andan paylaşıyor,hoşlarına gitmediği -masallarını desteklemediği için onuda beğenmiyorlar.İlginç.

Fatihkrblt
1 hafta önce - Pzr 10 Ksm 2019, 23:00

Ali dost bey ve samsa ben ayet söyleyim
Kamer suresinin ilk ayeti alametlerden biri
Duhan suresinin ismi duman dır zaten oda alamet
Arkadaş alametlerde kurandan zaten
Hadiste bildirilen alametler 10 tane olan onlarda
Kurandan dır yani hurafe değil

Senin hadis ayşe annemizin ismi zirkedilen hadisin
Şüpheli hadis sahih değil.

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET