Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kemalizm ve Atatürkçülük [!]
« önceki   123 ... 108109110 ... 118119120   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 109
Furkan 1453
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 12:37
Tespit


Alıntı:
Türk askeri soykırımcıdır, Türk devleti seri katildir, Türk ordusu işgalcidir, Türkler Ermenilere soykırım yapmıştır deyip, Mustafa Kemal’in itlerisiniz diyen teröristlerle işbirliği yapan adamlar güya duyar kasıyor. Siz Atatürk düşmanısınız.


Bunları yapan adamı sevgilileri gibi seviyorlar, sabah-akşam fotoğraflarını paylaşıyorlar sonra biz Kemalistiz, milliyetçiyiz masalları geğiriyorlar. Yok ya? Bu milleti kandırmak artık öyle kolay değil. Var olmak için böyle adamların peşine düşecek, gerçek yüzünüzü göstereceksiniz.


mehmetlu
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 12:42

Alıntı:
Bunları yapan adamı sevgilileri gibi seviyorlar, sabah-akşam fotoğraflarını paylaşıyorlar sonra biz Kemalistiz, milliyetçiyiz masalları geğiriyorlar. Yok ya? Bu milleti kandırmak artık öyle kolay değil. Var olmak için böyle adamların peşine düşecek, gerçek yüzünüzü göstereceksiniz.


Türkiye 7 düvele karşı mücadele verir; bunlar ortada yok. Türkiye, Akdeniz'de çıkarlarını savunur; bunlar ortada yok. Türkiye'ye karşı birileri küstahça hareket eder; bunlar ortada yok. Türk sporcusu asker selamı verdi diye beynelmilel güçlerin zoruna gidip hemen sporcularımıza yaptırım uygular; bunlar ortada yok. Türk devleti, askerine yerli ve milli silahlar verir, kendi tankını, uçağını, helikopterini üretir bunlar ortada yok, en ufak bir mutluluk ve destek mesajı bile atmazlar, terörist leşleri alınır en ufak bir olumlu yorumda bulunmazlar, teröristler kahpece saldırı düzenler en ufak bir tepki göstermezler ama söz konusu propaganda olunca gelir ona buna ahkam keserler.

Aslında "ortada yok" dediğim şeylerin de hepsinde varlar... Mesela Türkiye, Akdeniz'de doğalgaz aramasın diyorlar, Kıbrıs'tan çıksın diyorlar, TSK işgalcidir diyorlar, Batı Türkiye'ye ambargo uygulasın diyorlar... Sonra utanmadan değer kasıyorlar!Haldun Turan

7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 12:42

Sen soru sordun bende hayır yanlışın var dedim yani uzatan sensin.

Uzatırsan uzatırım bu kadar basit.

Fenerbahçe Orduevinden en az 3-4 tane fotoğrafım ana sayfaya çıkmıştı.

O zaman neredeydin sen Süleyman?

Askeri mercilere söylermiş.

Bu sitede yıllardır gördüğümüz envai çeşit Atatürk ve ordumuz hakkında yapılan hakaretleri git şikayet önce.

Yaptığın muhabbete bak.

Yarın 10 Kasım Süleyman.


(+)


En son Haldun Turan tarafından Cmt 09 Ksm 2019, 12:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


MeteHan!
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 12:43

Dün kılıçdaroğlunun konuşmasını dinledim. Atatürk konulu idi yaklaşık 25 dakika dinledim. Müthiş övgüler, komutanlığından, vatanseverliğine kadar anlattı, bir çok dediğine katıldım. Fakat eyleme baktığım zaman tam tersini görüyorum. Pkk ypg ye terör örgütü diyemeyen, siyasi kanadı ile seçim ittifakı yapan, sınırımızda ypg olsun, afrine girmeyin diyen, tskta karşı hdp ile ortak miting yapan kendileri

Dahasıda var, ermeni soykırımı var diyenler chpde, devlete seri katil diyenler chpde

Bu tipler en bütün Atatürk istismarcısı işte, Atatürk derler her türlü melaneti işlerler. Bu tiyatronun alıcısı bir dünya seçmeni de kendilerine kayıtsız şartsız bağlarlar, çünkü çok güzel Atatürk güzellemesi yapıyorlar.


Uyanık olun, Atatürk sahtekarlarına, Atatürk ile aldatanlara kanmayın


En son MeteHan! tarafından Cmt 09 Ksm 2019, 14:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


hamdiozgun

7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 12:44

Alıntı:
geçirdiğimiz buhranlı günlerin şerefli kahramanlarını hep beraber kutlayalım. Onlar arasında savaş meydanların da düşman silahıyla göğüsleri delinmiş bahtiyarlar olduğu gibi yangınlarda, ateşlerde yakılmış talihsiz çocuklar, kadınlar ve ihtiyarlar vardır. Onlar arasında namuslarına sataşılmış, ebediyen ağlamaya mahkûm genç kızlar da vardır. Onlar arasında yurtlarını kaybetmiş aileler, evlâtlarını gömmüş analar vardır ve yine onlar arasında savaştaki namus görevini şerefle yaparak bugün memleketlerine dönmüş gaziler vardır. Onlardan şehitlik şarabını içmiş olanların ruhlarına fatihalar sunalım.

Alıntı:
bu hareketi yapan bir ordunun babalarından ve analarından oluşan milletimiz, bütün dünyaya karşı en yüksek saygı durumunu ve değer düzeyini kazanmıştır. Milletimiz çekinmeksizin övünebilir. Bu, en kuvvetli şartlarla haklıdır ve ben, böyle bir milletin bir bireyi olmakla en büyük mutluluğu hissediyorum. Bu savaş meydanlarında, emsalsiz kahramanlıklar ve yiğitlik göstermiş olan subaylarımızın, erlerimizin ve komutanlarımızın her biri, ayrı ayrı bir menkıbe, bir destan oluşturan harekâtını saygıyla ve takdirle anıyorum. Ve bu yiğitlik meydanlarında Allah’ın rahmetine kavuşan şehitlerimizin aziz ruhlarına hep beraber fatihalar sunalım.

Yukarıdaki cümleler ne kadar doğru cümleler değilmi. Peki kim bu cümleleri kullanmış?
Cümlelerin içinde ne var saygı ve takdirle anma ve ruhlarına fatiha okunması değilmi kim etmiş bu lafları acaba

Alıntı:
gerçekten milletimiz, düşmanın hazırlıklarına karşılık verme için hiçbir özveriden çekinmedi. Ordumuzu kuvvetlendirmek için para, insan, silâh, hayvan, araba kısacası her ne gerekse son derece istekle verdi. Avrupa’nın en eksiksiz araçlarıyla donatılmış olan Konstantin ordusundan ordumuzun araç ve gereç bakımından da geri kalmaması ve hatta ona üstünlüğü gibi inanılmaz mucizeyi Anadolu halkının özverisine borçluyuz

Alıntı:
milli amaç uğrunda millet bireylerinin özel çıkarlarını küçümseme hususunda gösterdikleri harikalar, torunlarımız ve evlâtlarımızın daima övünme konusu olacaktır. Bu genel çabalar sayesindedir ki ordumuz ölümü küçümseme için hiçbir dakika tereddüt etmeyecek şekilde yüksek bir manevî kuvvetle düşman üzerine atıldı. Canımızı, namusumuzu almak üzere Haymana ovalarına kadar gelen düşman askerleri esir düştükleri zaman onurlu askerlerimizden ilk yalvarma seslenişi olarak bir parça ekmek istemeleri manzarası, mağrur düşmanlarımızın sonunu gösteren anlamlı bir levhadır. Bu derece büyük bir özveri duygusuyla topraklarını savunan milletimiz ne kadar övünse haklıdır. Bağımsızlık mücadelemizde ilâhî yardımını Türk milletinden esirgemeyen Cenab-ı Hakk’a minnet ve teşekkürü asla unutmayalım
OkanY
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 12:57

Başlığa rekabet lazım.
Deniz Çağdaş
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 20:11

Cemoli D18
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 21:07

6, 7 Eylül 1955 olayları olduğunda,
1960 darbesi olduğunda,
Menderes idam edildiğinde,
1971 muhtırası olduğunda,
1980 darbesi olduğunda,
Özal öldürüldüğünde,
28 Şubat 1997 olayı olduğunda,
27 Nisan 2007 e-muhtıra olduğunda,
Ocak 2009 davos'ta posta koyduğumuzda,
Arap baharı (kışı) olduğunda,
2013 Mayıs ve Haziran'ında, gezi olayları olduğunda,
17 - 25 Aralık 2013'te yargı ve emniyet olayları yaşandığında,
Ocak 2014 Mit tırları olayı olduğunda,
6 - 8 Ekim 2014 kobane olayları olduğunda,
2015 çukur, hendek sözde siyaset, teröristlik ve bölücülük yapanlar olduğunda,
15 Temmuz 2016 hain darbe kalkışması olduğunda,
Suriye'deki terör oluşumlarına; Fırat kalkanı, zeytindalı, barışpınarı gibi operasyonlar yapıldığında,


Kemalist ve Atatürkçüler neredeydi?


Sertac66
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 21:13Atamızın aramızdan ayrılışının 81. Yılında onu özlemle, saygıyla ve minnetle anıyorum.
Allah rahmet eylesin.


Murat Ds
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 21:20


(+)
sayfa 109
« önceki   123 ... 108109110 ... 118119120   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET