Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri
« önceki   123 ... 163164165

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 165
kaanzng23
1 ay önce - Prş 03 Ekm 2019, 22:00

Otobüsleri M.Yanılmaz zamanında ilk taksitleri Haziranda ödenmek üzere satın alındı.Tüm borçları şuanki yönetim üzerine bırakıldı.Ama Elazığda belediye ve Ebuaşta ulaşımdan anlayan bir allahın kulu olmadığı için çalışan araçlar zarar etmeye başladı.Tüm ulaşım sistemi minibüslere bıkakılmış durumda.Sonuç itibari ile ödemeler yapılamamaya başladı ve 32 milyon verilerek alınan hatlar şuan birilerine satılacak ve yine 4 taksidi ödenen otobüslerde hatları alan kişiye satılacak. Elazığ Belediyesindeki Ulaşım Müdürlüğündeki Müdüründen en alt kademede çalışanına kadar tüm personel ulaşımdan anlamayan ve birilerinin torpili ile çalışan insanlar olduğu için bu şehirdeki toplu ulaşım asla düzelmez.Gözün aydın Elazığ.

KRAL456
1 ay önce - Cum 04 Ekm 2019, 00:37

Kagan yanılmaz döneminde ödenmedi bunu elestirebilirsin.keske taksitler odenseydi .ama yanılmaz en azından doğru bir yöntem uyguluyordu.Baskanluga devam etse ozellesme olmayacaktı. otobüslerin borcu var diye ozellesecekse her gelen belediye bir önceki belediyenin yaptığı hizmeti özele versin. Böyle bişey olamaz.yanilmazda borçla aldı.Dolayiaiyla ozellesme çare değildir zaten sende belirtiyorsun.

KRAL456
1 ay önce - Cum 04 Ekm 2019, 01:55

Vekil Erol, Başkan Şerifoğulları’nı uyardı!

Vekil Erol, Başkan Şerifoğulları’nı uyardı!
Mülkiyeti ve hak bedelleri Elazığ Belediyesine ait olan otobüslerin özelleştirilmesi gündemdeki yerini korurken konuyla ilgili görüş belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol özelleştirmenin doğru olmadığını kaydederek, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na konuyla ilgili uyarıda bulundu. Vekil Erol, “Belediyenin her hizmeti kâr amaçlı değildir. Belediyenin birçok hizmeti özellikle sağlık ve ulaşım hizmetleri sosyal amaçlıdır. Zarar edebilirsiniz. Ancak siz oradaki kâr zarar dengesine göre halka hizmet götürmezsiniz” dedi.

Haber: Songül DURSUN

Hükümetin almış olduğu kararla 65 yaş ve üstü vatandaşlar Türkiye’nin her şehrinde halk otobüslerinden ücretsiz bir şekilde yaralanıyordu. Ancak Elazığ’da bu karardan geçtiğimiz yıl vazgeçilmiş ve 65 yaş ve üstü yolculardan para alınmaya başlanmıştı. Bunun üzerine
Elazığ’da şehir içi toplu ulaşımı sağlayan Elazığ Belediyesi Özel Halk Otobüsleri geçtiğimiz süreç içerisinde şahıslardan satın alınarak Elazığ Belediyesi bünyesine geçirilmişti. Şimdilerde ise belediye tarafından kendi bünyesine alınan otobüs hatları ile EBUAŞ bünyesinde olan otobüs hatlarının birlikte satışa çıkartılması konusu kamuoyunun gündemindeki yerini korurken; CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, konuya ilişkin bir değerlendirme yaparak, özelleştirmenin doğru olmadığını savundu.

VEKİL EROL, BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA SOSYAL MEDYADAN SESLENMİŞTİ!

Geçtiğimiz günlerde ise Elazığ Belediyesi’ne bağlı EBUAŞ şirketinin 191 bin lira borcunu ödeyememesi üzerine şirkete bağlı halk otobüsü mahkeme kararıyla yedi emin otoparkına çekildiği haberleri şehirde yankılanmış ve bu durum üzerine Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, sosyal medya hesabı üzerinden, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na seslenerek “Kamuoyunda belediyeye ait otobüslerin satılacağı ayrıca dün 4 otobüsün mahkeme kararıyla bağlandığı konuşuluyor. Sizden acilen bu konularda tüm kamuoyunu bilgilendirmenizi bekliyoruz” ifadelerinde bulunmuştu.

“BELEDİYENİN HER HİZMETİ KÂR AMAÇLI DEĞİLDİR”

Milletvekili Gürsel Erol, belediye otobüslerinin özelleştirilme konusunda katıldığı Elazığ’ın yerel kanalı Kanal23 ‘teki Metin Erol’un sunduğu Gündem Özel programında değerlendirmelerde bulundu. Erol, “Otobüslerin özelleştirilmesigündemde… Mücahit Bey ile de görüştüm. Mücahit Bey 65 yaş ve üstü ayrıca engellilerle ilgili özel otobüs firmaları inanılmaz zarar ediyorlardı. Zarar edince de biz bunlarla bir araya geldik. Özel halk otobüslerinin belediyenin alınmasıyla ilgili anlaştık ve bu ödemenin birkaç taksitini, 6-7 taksitini ödendi ama kalan birkaç taksitinin ödenmemesiyle alakalı sorun yaşandığını ifade etti. Bu hafta içerisinde bu kamulaştırılan özel halk otobüslerinin yeniden özelleştirilmesi ile ilgili belediye bir uygulama yapacak. Ben buradan Belediye Başkanını bu konuda uyarmak isterim. Belediyenin her hizmeti kâr amaçlı değildir. Belediyenin birçok hizmeti özellikle sağlık ve ulaşım hizmetleri sosyal amaçlıdır. Zarar edebilirsiniz. Siz oradaki kâr zarar dengesine göre halka hizmet götüremezsiniz” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANININ BU KONUYU BİR DAHA DEĞERLENDİRMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Vekil Erol, “Özelleştirme yapılmasını ben doğru bulmuyorum” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: . “Otobüs ücretleri haliyle yükselecek. Her gün akaryakıta zam gelirken haliyle oraya para veren insan sermayesini çıkarmak için hem de işletme giderini çıkarmak için fiyatlar daha yüksek olacaktır. Akaryakıta gelen her zammı fiyatlarına yansıtacaktır. Ama kamu bunu sponse edebilir. Ama şahıs sürekli gelen zamları oraya yansıtacaktır. Otobüsler belediyenin işletmesindeyken şoförler 65 yaş ve üstü vatandaşlara da engellilere karşı da daha duyarlı. Ama özelleşince minibüs gibi olacak, ticari olacak ve ücretsiz faydalanan müşteriyi görünce görmeyecek, almayacak. Ben belediye başkanının bu konuyu bir daha değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Elazığfırat

hakan023
1 ay önce - Cum 04 Ekm 2019, 01:59

Altı üstü 50-60 tane otobüsümüz var şaşırdık ki ne yapak. Aldılar sattılar aldılar sattılar millet gibi 300-500 otobüs olsaydı ne yaparlardı merak ediyorum

vehbiwow
1 ay önce - Cum 04 Ekm 2019, 07:01

Elazığda torpil önceliği vardır. Kurum ve birim müdürleri hep torpille gelir. İşi bilip bilmemesine bakılmaz. Şuan malatyada 300 e yakın otobüs var. 2008 yılından beri kart sistemi, anons ve lcd ekranda durak takip sistemi, akıllı duraklar ve aktarma sistemi kullanılıyor. Yıl olmuş 2019 50 tane otobüsün elinde kalmışız. Akıllı durak desen yok, ekranlarda duraklar takip edilmiyor, hatlar bir alınıyor bir satılıyor. Şehrin %70 inde toplu ulaşım problemi yıllardır var ama çözüm yok. Bu şehirin hiçbir kurumuna hiç bir zaman işi bilen yönetici gelmeyecek. Olan bize oluyor olmayada devam edecek.

mehmet 12
1 hafta önce - Prş 31 Ekm 2019, 18:45
ELAZIĞ TUR OTOBÜSÜ

SEFERİ VARMI

Kadir2362
3 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 08:51

Güney Çevre Yolu adında bir hat açılmış haberi olan var mı? Bir de şunu söylemek isterim. Filosunda 100 e yakın otobüsü olan belediye neye yarar sağlayacağını düşünerek hat açıyor. Zaten çevre yolu üzerinde çalışan araç vardı. Galericiler Sitesi-Yadigar Bahçeleri (28) hattı vardı. 07.00-18.00 saatleri arasında.

vehbiwow
3 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 12:45

Güneyçevre yolunda tokiler açıldı.1500 e yakın konut var.Daha da artacak.Oraya imarı veriyorsan otobüsü de vereceksin.
Üniversitede elbüs geziyordu.Elbüs üniversitede de mi çalışmaya başladı acaba?

worldisblack
3 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 14:11

Sabahları elbüs araçları çarşı ile kampüs arası besleme sefere çıkıp boş olarak elbüs garajına dönüyorlar. 5 numaralar şuan 15 dakika aralıkla çalışıyor. fethi sekin hattı olan 60 numara gündüzleri aynı güzergahtan dönerken akşamları ise bahçelievler ve çaydaçıraya uğrayıp a.paşa içinden yurda dönüş yapıyor. bunlara rağmen kampüsün hemen kuzeyinde devasa bir yurt inşaatı daha başladı. yurtlar kentin her yerine dağılmış vaziyette ama şuan iki hatta üç kampüsü olan bir üniversiteyi barındıran kentin belediyesi ne kente ne yurtlara yeterli ulaşımı sağlayamıyor. bir hat nasıl sabah başka akşam başka güzergahı izleyebilir, bu çok saçma. elbüsler 10 dakikada 1 diyorlardı şuan onlar da 30 dakikada 1. bana kalırsa tramvaya erzincandan çok elazığın ihtiyacı var.

sayfa 165
« önceki   123 ... 163164165
ANA SAYFA -> ULAŞIM