Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 311
suvaslı
6 gün önce - Sal 05 Ksm 2019, 13:37

Hızlı tren bitmezse bitmezlerden oldu, Sivasın veremediği tepkiyi Yozgat 2 vekil kayıp ile verdi, Yozgat gibi biryerden de 1 vekil Yozgat tarihinde nadir görülen bir seçim yaptı, yani bu nedir cesaret dir, istekdir arzudur, Sivas gibi çantada keklik değil,

Yani Sivas herzaman bulunduğu çoğrafyadan kazanmış aslında yinede kazanamazdı eğer atatürk tüm tren ağlarının keşiştiği yeri Sivas yapamasa idi,

Paralel evren gibi bir kavram varsa, sanırım şu haliyle herhalde Sivas merkez 80 bini bulmayan 65 bin civarında nufusa sahip bir yerdir.

yani Sivasın batısı eğer Sorgun kuzey güney doğu batı trenlerin keşiştiği yer olsa idi Sivas köy gibi bir yerolurdu,

neden, Atatürkün açtığı çer atölyesinden 15 binlere varan nufus çalışır herkes tek maaş ile paşalar gibi yaşardı, ben küçükken gördüğüm kadarıyla atölye dağıldığı zaman seyyar satıcılar seyyar manavlar yol üzeri yarım saatte ne kazanırsa evine ekmek götürürdü, devletin verdiği kabanlar ve ayakkabılar ile sıcacık giyim ile sıcacık evlerine giden işcileri evlerinde sıcak çorbası hazır beklerken fakirlik yüzü görmeyen Sivas merkez halkı bugunlerde çantada keklik olmaya devam ederse şu anda az kişinin çalıştığı vagon fabrikasıda uçup gidecek. uyumaya devam Sivas

Hızlı tren şu zaman bitmiş bitmemiş lafı bile edilmez çünkü güzergah belli, mecbur Sivasdan geçecek ve mecbur bitecek, taa Karsa kadar gitmeside mecburi Sivasdan sonra 50 sene mi sürer bilmem ama birşekilde yapılmaya devam edecek,

Mustafaa ahmet
5 gün önce - Çrş 06 Ksm 2019, 21:03

Tcdd genel müdürü bu hatla sık ilgileniyor.
Benim esas merak ettiğim yük trenleri bu hattı kullanabilecek mi ?
Bakan beyin kullanacak şeklinde bir beyanatı var o zaman transit yük tren işletmeciliği için yol epey kısalmış olacak

turan58

5 gün önce - Çrş 06 Ksm 2019, 21:44

Suvasli kardeşim gercekleri yazmış bencede %100 doğru 1985 lere kadar tudemtasin aksam saat 17 de paydos oldugu zaman isci sayisi simdiki sivasspor macina gelen taraftardan daha fazla sanki fener galata bjk maci bitmis taraftar statdan dağılır gibi bir kalabalık olurdu simdi ise aksam paydos saatinde kimseyi goremiyorsun yht konusundada suvasli çok doğru söylüyor ama atalarımızın dediği gibi doğru soyleyeni dokuz koyden kovmuslar ayni suvasliya eksi puan veren arkadaslar misali.

Murkes
4 gün önce - Prş 07 Ksm 2019, 23:50

Arkadaşlar 2020 yılı bütçesinde bu hatta ayrılacak miktar belli oldu mu yoksa daha henüz tam belli değil mi?

Murkes
2 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 11:05

Bir sorum daha olacaktı hızlı tren Ankara gara kadar girecek mi yoksa kayaştan mı kalkacak?

Volkan vd
2 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 11:49

Neden kayaştan kalksın, kocaman yht garı yapıldı günlük 20 25 tren kalksın diye mi

Murkes
2 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 14:40

Bir arkadaşım öyle duymuş da bana sordu bende hayır Ankara gar dedim ama emin olmak için sizlere sormak istedim... Teşekkürler

emre yildiz
2 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 22:14

Ankara'dan Sivas'a gidecek trenler, hem Ankara YHT gardan hem de Kayaş'tan yolcu alacaktır belki de, aynen İstanbul'a giden trenlerin hem Ankara YHT gardan hem Eryaman gardan yolcu aldığı gibi, arkadaşınız bunu duymuş olabilir.

erkinalp
2 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 23:07

Ara duraklı olanlar durur, ama Doğu Hızlısı Kayaş'ta durmaz muhtemelen.

naims1
1 gün önce - Pzr 10 Ksm 2019, 08:33

İnternette dolaşırken bulduğum fotoğraflar.
Muazzam bir iş yapılıyor.
Sivas çok şanslı bu konuda.

Kırıkkale şantiyesinden görüntülermiş.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)